Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A „fiú aki tetszik nekünk“...

A „fiú aki tetszik nekünk“ versenyen fiúk miért nem szavazhatnak? Trollkérdés is lehetne de nem az

Figyelt kérdés

A kérdésem egyrészről vihar egy pohár vízben, másrészről rávilágít a magyar közgondolkodás középkori szintjére is.

Egy iskola (gimn) ahol diáknapi programként van egy „fiú aki tetszik nekünk“ verseny, ahol LÁNYOK és CSAK lányok szavazhatnak arra a fiúra aki tetszik nekik.

A hangsúly a csak-on van. Mert fiúk nem szavazhatnak.

Megkérdeztem miért ne szavazhatnának, egy fiúnak nem tetszhet egy másik fiú. A válasz annyi volt, hogy „furcsa lenne“.

Hát én nem tudom mennyire furcsa, azt meg pláne nem tudom kinek az ítélete alapján furcsa és mi van akkor ha SZERINTE furcsa.

Mert szerinte az oké szerintem meg nem. És akkor most mi van kinek a véleménye ér többet.

Én fiú vagyok és szoktak tetszeni fiúk. Na és akkor mi van. A semmin kívül?

csak azért dobtam fel ezt a kérdést hogy rámutassak még egy iskolában is ahol csupa diplomás tanár van milyen elképesztő sötétség van a fejekben.


Én csakazértis szavazni fogok, névvel ráadásul. Semmi értelme de csakazértis.


2020. jan. 27. 10:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"És akkor most mi van kinek a véleménye ér többet"

A többségé, jellemzően. Ha a célközönség elenyésző kisebbsége érdekelt csak egy változtatásban, akkor értelemszerűen nincs miért változtatni.

Ez esetben jelentősége akkor lenne a dolognak ha a fiúk nagy része szavazni akarna, de így...

2020. jan. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Arra tudok gondolni, hogy a "menőbb, befolyásosabb" fiúk az iskolában ne tudják a haverjaikat megkérni, hogy szavazzanak.

Bár ez lányok esetén is működik.

Egyébként hogyan ellenőrzik hogy csak lányok tudjanak szavazni? Csak a suli lányai szavazhatnak?

2020. jan. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"A többségé, jellemzően."


Sejtettem hogy ez lesz a duma, de azt a "többséget "itt konkrétan 1 db tanár képviselő ő jelentette ki hogy nem, de hogy kit kérdezett meg előtte erről az rejtély (mondjuk sejtem hogy kit senkit, ő a "néplélek" nagy ismerője nem fárasztja magát iylennel, ismerő ő a "pórnépet"...)


Szóval 1 db személy a többség vele szemben vagyok én.


kérdés: ha magam mellé szerzek még +1 embert velem azonos véleménnyel, akkor már én leszek a "többség"?


Erre várnék választ.

2020. jan. 27. 10:53
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem egy darab személy a többség, hanem rajtad kívül az összes srác az iskolában.
2020. jan. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"hanem rajtad kívül az összes srác az iskolában.

"


Abban te ne legyél olyan biztos! Kát másik sráccal is eljutottam khm bizonyos szintig (orál) és több másikról tudom hogy nem igazán érdeklődnek a lányok iránt.

Csak én felvállalom ők nem ennyi.

És még hány ilyen lehet.

2020. jan. 27. 11:08
 6/13 anonim ***** válasza:
Ne legyel mar ilyen cringe tini, aki most hirtelen az egyenlosegert kampanyol, mert egyenisegnek hiszi magat ezzel es feltunesi viszketegsege van. Felejtsd el.
2020. jan. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Felejtsd el."


Nehéz elfelejteni azt ha látok egy helyes fiút akkor nem férek a nadrágomba míg ha egy lányt látok akkor semmit se érzek.

2020. jan. 27. 11:15
 8/13 anonim ***** válasza:

En biszex nokent szinten megerositenem a kérdezőt

Amikor iskolás voltam (5 éve) akkor is volt kb legalább 15ember akiről tudtuk hogy a saját nemehez (is) vonzódik

És ezek csak azok akik bevallaltak

Kinek artana az ha szavazhana bárki?

De komolyan?

Még hetero pasinak is lehet véleménye egy másikról pl

2020. jan. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Kát másik sráccal is eljutottam khm bizonyos szintig (orál) és több másikról tudom hogy nem igazán érdeklődnek a lányok iránt."

Igen, és? A kérdésedben még a szavazásról volt szó. Ha pedig egyedül kampányolsz érte, azon semmit sem változtat hogy vannak más melegek is az iskolában.

2020. jan. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy kiket takar a "nekünk". Az iskola tanulóit? Vagy ebből valami módon kiderül, hogy kik, milyen szempontok alapján hoznak döntést? Ha a te nevedben is szavaznak ezek a lányok, az bizony helytelen. Kérheted a kiírás módosítását "A fiú, aki nekünk lányoknak tetszik"-re, mivel te nem hatalmaztál fel arra senkit, hogy téged képviseljen.

Nem is tudom mit vársz mondjuk olyanoktól, akik egy iskolában ilyen szavazásokat indítanak. Mikor napi szinten megy a terror a kinézet, a ruha, meg a kütyük hasonlítgatásában. Pont az hiányzik az instagenerációnak hogy még jobban felhívják rá a figyelmüket, hogy a külsővel érdemes foglalkozni...

Különben sem értem mi furcsa lenne azon ha fiúk is szavazhatnának. A szerencsétlen szépségversenyeken is zsűrizhetnek nők. Lenne is nagy háborgás ha nem tehetnék.

Ez a kérdés teljesen független a kérdező irányultságától. Egyszerű személyjogi kérdés. Gondolom itt senki nem örülne ha a nevében írna valaki egy levelet amit el sem olvashatott.

2020. jan. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!