Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megalázónak érzitek-e, ha...

Megalázónak érzitek-e, ha megvárakoztatnak? Ha igen, miért, ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés
2020. jan. 27. 15:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Az egészségügyben nem, mert megszoktam a 3-4 óra várakozási időt, hogy aztán egy kiégett bunkó orvos fogadjon. Máshol viszont igen, egy boltban kértem egy árut, mondta hogy hozza a raktárból a csaj, de nem ment hátra, hanem elkezdett egy másik ügyféllel foglalkozni, 5 perc után eljöttem.
2020. jan. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szituációja válogatja. Inkább idegesítő.
2020. jan. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Helyzettöl függ.
2020. jan. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem megalázó, de tiszteletlen dolog más idejét rabolni. Én nem vagyok hajlandó sokáig várni senkire, ha 15-20 perc múlva sincs ott az illető és nem szól előre a késésről, akkor szépen fogom magam és hazamegyek. Orvosnál, ügyintézésnél ezt nem tehetem meg, ott se szeretem, amikor megváratnak, de ott fel vagyok rá készülve.
2020. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Miért lenne megalázó? Inkabb dühös leszek. Ha pl egy barát lekésik egy járatot és ismerem és tudom hogy nem direkt csinalta, akkor nem érdekel, ha nem csinál belőle rendszert. Ha igen, akkor nyilvánvalóan nem is akar jönni. De ha pl engem hív valaki valahova és még ő késik akkor nagyon felbaxom magam. Orvosnál már megszoktam, de az is dühít. Főleg ha időpontom van de ők kényük kedvük szerint tologatjak és masokkal traccs partiznak a vizsgálat során.
2020. jan. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is attól függ ki várakoztat meg és milyen helyzetben.

Ha ebédidőben tele van a hely és sokat kell várni az ebédre, próbálok türelmes lenni. Nem lehet könnyű annyi embert egyszerre kiszolgálni. Ellenben azért felhúzom magam, ha látványosan lassú a kiszolgálás.

Megalázónak főleg akkor érzem a várakoztatást, ha pl. randiról van szó és sokat késik a másik.

2020. jan. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%
Én tényleg nem direkt csinálom,de szinte mindenhonnan elkések. Lelkiismeretfordulásom is van emiatt. De nem tehetek róla annyira nem jó az időérzékem. Rossz érzés amikor emiatt haragudnak úgy is,hogy tudom jogisan dühösek
2020. jan. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Gyűlölöm ha feleslegesen rabolják az időmet. Más dolgom is van mint belexaró emberek nemtörődömsége miatt várakozni. 20percet senkire nem vagyok hajlandó várni, max 5perc és utána koccolok szó nélkül! Ha meg késik akkor szóljon. De az is bunkó akivel ha 5óra van megbeszélve és 5óra 2kor "méltoztatik" kimenteni a késését. Gyökérség!
2020. jan. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Én annak tartom. Eleve buszra várni megalázó részemről ahogyan vonatra is. Nem az hogy kimegyek előbb pár perccel szép kényelmesen, hanem az hogy ott állok már javában ott kellene lennie a busznak és még a távolból sem látom hogy jönne és csak várni, várni mások néznek hogy az a szerencsétlen mit áll ott, főleg ha egyedül vagyok az szerintem kegyetlen megalázó tud lenni. De most nem csak a buszra meg egyéb tömegközlekedés. Hanem ha valakivel megbeszélem hogy értem jön autóval, vagy várjam meg xy helyen akár a saját autómba ülve az is elég megalázó hogy ott ülök az autóban és néznek hogy az az idióta mit ül ott. Rühellem én ezt. Az orvosnál való várakozástól egyenesen rosszul vagyok. Én ha megyek orvoshoz mindig kérek időpontot, jegyezzenek elő, mondják meg hányórára menjek be és ennyi. Érdekes ha odamegyek időpontra maximum 5 percet kell várnom maximum! Még ez a legjobb ebbe az egészbe. Persze ha olyan helyre megyek ahova az időpontot hetekkel korábban megkapom ott már nincs ez hogy rögtön sorra kerülök... na az tud lenni a halálom hogy akkor minek mondanak órára pontos időpontot. Mondják azt hogy menjek be az adott napon 8-12 között példáéul és várjam ki a soromat türelmesen amit utálok de még ez lenne a legkorrektebb ha már mondanak időpontot. Másik ami mocskos módon irritál ha telefonálok valamilyen ügyfélszolgálatra ugye eleve végigzongorázni a beléptető rendszert hogy 1-es gomb 3-as gomb és így tovább, és ha végre odajutok ahova akartam akkor mondják hogy kis türelmet mert nincs szabad ügyintéző vagy valami ilyesmi és szól a béna zene és várjak türelmesen. Egyrészt ha van díj akkor az a számlámról megy le, jó leszarom, de amikor már 5 percet várok arra hogy kapcsolja az ügyintézőt végre de még semmi. Vagy ha folyton vissza kell hívogatni őket mert olyan is van főleg a banknál bár szerencsére oda ritkán kell telefonáljak de amikor erre kerül a sor már a halálomon vagyok.
2020. jan. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9:

Itt inkább azzal van a baj, hogy neked egy fajta rögeszméd van, hogy szerinted mindenki hülyének néz csak azért, mert egy buszmegállóban állsz, vagy mert egy autóban ülsz. Átestél a ló túloldalára, nem is kicsit.

2020. jan. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!