Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzi cikinek a mai...

Miért érzi cikinek a mai modern nő a hagyományos női szerepet, miért érzi megalázónak házimunkát és a gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

A szüleink korában (Y-generáció vagyok) egy nő sem csinált problémát abból, hogy el kellett mosni vagy kitakarítani. Ami szerintem viszont sokkal nagyobb baj, hogy a gyerekvállalást valami mérhetetlen teherként és - ha egyáltalán szülnek - hőstettként élik meg, mintha nem is lenne az élet természetes velejárója a gyereknemzés és nevelés. Ezek után a gyerek sínyli meg azt, hogy az anyukája 30 felett sem "élte ki magát".

Lehet, hogy sarkosan fogalmazok, de szerintem érthető mire gondolok.


2019. dec. 11. 12:35
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
92%
Mert régen nem vártak el azt is, hogy kb vezérigazgató legyen a nő mindemellett.
2019. dec. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
81%
Én nem ezt tapasztalom a környezetemben.
2019. dec. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
89%
Amiért azt is, hogy több generáció éljen egy házban, stb. Változik a világ, alkalmazkodnak az emberek. Főleg a fiatalok.
2019. dec. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
95%
Én nem érzem megalázónak, egyszerűen csak kevés ez a fajta élet, nem erre vágyom. Nincs bennem anyai ösztön, nem tartom értéknek a családot, miért vállajak gyereket? Szerencsére nem kötelező, élhetek máshogy is. Minden tiszteletem a szülők felé, nem utálom a gyerekeket, de ez nem nekem való. A háziasszony szerep pedig csak simán nem kielégítő szellemileg, ennyi az egész. Ha valakit igen, az az ő dolga. Így is elvégzem a teendőket, de a párommal felesben, ugyanannyit dolgozunk, szinte ugyanannyit keresünk, mindketten felelősségteljes pozícióban dolgozunk, miért is lenne kizárólag az én dolgom vinni a háztartást is mellé, csak az anatómiám miatt?
2019. dec. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
89%
Rohadt fárasztó 8 órás munkaviszony mellett háztartást vezetni. Ha nincs munkaviszonyod, nem lesz nyugdíjad ugyanakkor, meg még betegbiztosításod sem. Egy nőnek kétszer annyit kell dolgoznia, mint egy férfinak.
2019. dec. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
85%
Látszik, hogy nem sokat segítesz anyádnak, különben ezt meg se kérdezted volna.
2019. dec. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
98%

Mert a mai modern nő a haztartas, gyereknevelés mellé megkapja a teljes állást, elvárást, karrierépítést, míg a nagyszuleink korában termeszetes volt a több generáció együtt élése, es a ferfi volt a családfenntartó.


A szuleid korában jött szokasba, hogy a ferfi is, nő is dolgozik, es hogy a ferfi munka utan megérdemli a pihenést, mikorzben anya a munka mellett még otthon is tartsa a frontot, nevelje a gyereketet.

Amugy honnan tudod, mi volt pontosan a szuleid korában? Csak elképzeled, illetve elmondják, de az emlekek megszépülnek idővel.


Nem lenne semmi gond, ha a ferfiak is ugyanugy haladnának a korral és látnák, hogy amit a nagyszulei csinaltak, annak ma már nincs létjogosultsága.

Nem kellene egyedul hsgyni a nőket a haztartással, főzés, mosás, kozben hozza haza a penzt, meg még gyereket is neveljen, mondezt mindig a toppon, sportoljon, legyen vekony, mindig sminkben, frissen mosott hajjal. Ekozben a ferfia hazamegy 8 ora munka után, talan jatszik egy fél órát a gyerekekkel, aztan ő "megtette a magáét"

Persze tisztelet a kivezelnek es jo lenne, ha egyre több lenne a kivétel.


Nem gondolom hogy cikinek érzi a nő a hagyomanyos női szerepet, de kiszolgáltatottá válik es tulterheltté.

2019. dec. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
98%

Most már a nők is dolgoznak, ergo ugyanannyira a férfi feladata is a házimunka, mint a nőé.

Nem arról van szó, hogy derogal a házimunka, hanem hogy 8-10-12 óra munka után nem szimpi az, hogy csak a nő csináljon mindent, miközben a pasi a tv előtt sörözik

A gyerek meg igazából saját döntés, magánügy. Régen is volt, aki nem akart gyereket de bevállalta társadalmi nyomás miatt. Vagy mert nem volt biztonságos védekezés, mint ma.


De régen is voltak tudatos gyermektelen nők. Ismert példa pl Szabó Magda, aki több abortuszon is atesett ezért.


Na meg érdekes, hogy a férfiaknál tökre elnézzük, ha nem akarnak gyereket. De ha egy nő nem akar, akkor kitor a világháború.

Vagyunk lassan 8 milliardan, nem akkora tragédia hidd el, ha nem szül mindenki.



Egyébként a kérdésedre visszatérve, miért csak a nő feladata a gyereknevelés?

2019. dec. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
96%
Ismerek egy ötvenes nőt, a háztartást vezette mindig, férje eltartotta. Most megromlott a házasságuk, a férje azt mondogatja neki: ha nem fogod be a szád, mehetsz a híd alá. Így legyél háztartásbeli, ez lehet a vége...
2019. dec. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
94%
en nem erzem cikinek vagy megalazonak, szeretek fozni, a takaritast se banom, csak kicsit szarul esik mikor 8 ora munka utan hazaesek, a parom meg egesz nap lofaszt se csinalt, pedig kidol a koszos edeny a mosogatobol. ugyhogy vagy en mosogatok ES fozok, vagy megkerem, mire kozli hogy de o egesz nap dolgozott, de azert megcsinalja, mert o milyen onfelaldozo.
2019. dec. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!