Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudatos gyermektelenség?

Tudatos gyermektelenség?

Figyelt kérdés

Csak én tartom furcsának, hogy ha valaki nem akar gyereket, akkor azt tudatos gyermektelenségnek hívják? Angolul ugye Childfree by choice - ami arra utal, hogy te választottad, hogy nem akarsz gyereket.

Én viszont saját magamat nem nevezném tudatos gyereket nem akarónak, mivel nem arról van szó, hogy hoztam egy döntést, hanem eleve úgy születtem, hogy mindig az volt számomra a természetes, hogy nem akarok gyereket. Nem kellett róla "dönteni".

Más nőkben anyai ösztön van, bennem "nem-anyai ösztön".

Ez inkább ösztönös gyermektelenség, nem?

Ha vannak itt childfreek, te tudatosan vagy ösztönösen nem akarsz gyereket?


2020. jan. 29. 02:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

De mivel megvan számodra a választási lehetőség, hogy akarsz gyereket vagy sem, és te úgy DÖNTÖTTÉL ÉS DÖNTESZ MOST IS, hogy nem akarsz, ezért you are childfree by choice.

Értem én, mit akarsz mondani, hogy sosem fordult meg a fejedben az az opció, hogy gyereked legyen, de mivel ugyanúgy megvan a lehetőséged rá, amiről tudsz, ezért ez egy döntés mégis. Tudatos, ráadásul.

Az már más kérdés, hogy AZÉRT DÖNTESZ így, mert nincs benned anyai ösztön.

2020. jan. 29. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonymousreview60 ***** válasza:
85%
#1:+1
2020. jan. 29. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
Nincs olyan hogy ösztönös gyermektelenség. Szerintem az utódnemzés egy alapvető ösztön, ami a fajfennmaradást célozza és belénk van kódolva. Hogy Te ennek ellenére nem szeretnél gyermeket, a te választásod. Ettől még nem vagy rossz ember, ismerek olyat akinek nincs (házaspár) és nem is szeretnének mert szeretnek "élni", és nem is való nekik szerintem. Nincs ezzel semmi gond. De ne azzal magyarázd hogy ez az ösztön, hanem vállald fel a döntést. Ami egyébként még akár meg is változhat - épp az alap ösztön miatt
2020. jan. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#1-es gyönyörűen leírta, bennem se merült fel soha életemben, hogy gyerek kéne, és teljes mértékben döntésnek tartom, hogy nincs. Ha szeretnék, de nem sikerülne, az nem döntés. Ha nem szeretnék, de sikerülne, az se döntés.

Két DÖNTÉS van ebben a témában szerintem: nem szeretnék & nincs, illetve szeretnék & lesz is. A többi opció nem önkéntes, és nem túl vidám.

2020. jan. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
#1 Tökéletesen leírta, miért is döntés. Üdv a klubban.
2020. jan. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azért nem szeretnék gyereket vállalni, mert örökletes betegségem van, ami azért jelentősen megnehezíti az életemet. (gyógyszerek felírása, vizsgálatok, munkaalkalmasság etc.)


Alapból szeretnék (szerettem volna) gyereket, bármilyen furcsán is hangzik, de így nem.

Nem akarom, hogy az én felelőtlenségem miatt még egy gyerek szenvedjen betegségben.


F

2020. jan. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
#6: Neked a lehetőség adott az örökbefogadásra, ha gyereket akarsz, itt egy egész kicsit másról van szó szerintem
2020. jan. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Szerintem az utódnemzés egy alapvető ösztön, ami a fajfennmaradást célozza és belénk van kódolva."

Ez tévedés, NINCS mindenkibe belekódolva!

2020. jan. 29. 16:55
 9/11 anonim ***** válasza:
13%
Van egy csomó gyógyszer,amit lehet terhesen is szedni,meg gyereket vállalni.
2020. ápr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Értem, amiről írsz. Én aszexuális vagyok, soha nem volt igényem a szexuális életre, ezáltal a gyerekvállalás se nagyon lehetséges. Ez nem választás, én ilyen vagyok. Szerencsém van, mert a párom is ilyen.
2020. máj. 14. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!