Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermektelen párok! Hogyan...

Gyermektelen párok! Hogyan dolgozható fel a gyermektelenség, ha már az örökbefogadáshoz is öreg az ember? Illetve csak nagyobb gyereket lehetne örökbe fogadni.

Figyelt kérdés
2015. dec. 11. 09:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%

Mi örökbefogadáson nem gondolkoztunk.

Viszont koromból fakadóan néhány év múlva már nem lesz elméletileg sem esélyem teherbe esni.

Szerencsésnek mondom magunkat, mert semmilyen problémát nem okozott ez a kettőnk kapcsolatában. Nem sínylette meg semmilyen szempontból sem.

Én úgy érzem, hogy ha úgy alakulna, hogy nem jön össze a baba, akkor fel fogom tudni dolgozni, el fogom fogadni. Persze hiányzik, fáj, de nem vagyok olyan, mint amiket láttam már, hogy totál tönkremennek.

Ami ezt nagyban megnehezíti, az az ismerősök, távolabbi rokonok, sokszor idegenek hozzáállása, beszólásai, hogy miért nincs már gyerekünk, mire várunk, stb.

Ha ez nem lenne, akkor sokkal könnyebb lenne.

2015. dec. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy mennyire volt érthető, amit leírtam az 1-ben. A lényeg, hogy én el tudnám fogadni, ha nem lesz. Amit nem tudok elfogadni, az az emberek bántása, hogy úgy csinálnak, mintha ezért én egy másodrendű vagy selejtes ember lennék.
2015. dec. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Nekem az emberekkel való kapcsolatomat is szinte ellehetetleníti, mert valóban tragédiának élem meg és azt gondolom, hogy kívülálló vagyok az egész életen, nem szólhatok senkihez, csak maximum kívülről figyelgethetem mások hogyan élnek. Teljesen értéktelennek érzem magam.
2015. dec. 11. 10:05
 4/28 anonim ***** válasza:
66%

Én sosem akartam gyermeket,nekem inkább az volt a gondom,hogy a pasijaim akartak. 32 éves koromra találtam meg azt a férfit,aki hozzám hasonlóan nem vágyott rá és mi azóta is boldogok vagyunk,ketten.


39/N

2015. dec. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Miért? És ha nem akarsz gyermeket, akkor mi ad értelmet az életednek. Milyen a jövőképed, ha már öreg leszel és nem jársz el egy munkahelyre, ami egy kicsit kitölti az ember életét?
2015. dec. 11. 10:10
 6/28 anonim ***** válasza:
83%
Nagyobb gyerekkel mi a gond?
2015. dec. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
85%

5: Ha öreg leszel és nem dolgozol, akkor gondolod, hogy a gyerekeid majd mindig veled lesznek? Lehet, hogy nem is egy városban, országban fogtok élni. Nem azért fognak élni, hogy téged szórakoztassanak öreg korodban. Felnőtt, önálló életük lesz.

Én ugyanúgy csinálok mindent. Sok minden van, ami kitölti az életem.

De egyébként ez a hozzáállás zavar másokban, amit te magadra is vonatkoztatsz, hogy akinek nincs gyereke, az már nem is igazán ember. Pedig ugyanúgy csinálhatok és élvezhetek mindent.

Neked szerintem segítségre lenne szükséged. Mert így nem lehet élni. Ez gondolom, a házasságodra sincs jó hatással.

2015. dec. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Talán csak az, hogy neki már kialakult személyisége van, nem biztos, hogy ő akarna minket, ha mi akarjuk is őt.
2015. dec. 11. 10:16
 9/28 A kérdező kommentje:

Egyébként én is tudom, hogy nem helyes ez a hozzáállásom, meg ezzel más gyermektelenek felé is negatív érzéseket közvetítek, amit nem akarok, de egyszerűen ezt érzem.

Érdekes, hogy fiatalabb koromban nem volt bennem ez. Most a változó korral jött csak ez az érzés.

És a hétköznapokban próbálok "normálisnak" tűnni, csak nagyon nagy erőfeszítésembe kerül.

2015. dec. 11. 10:21
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem akarna. :)

Ismerősök 7 éves kisfiút fogadtak örökbe, ennek már 22 éve. Soha, semmi probléma nem volt a szülő-gyerek kapcsolatban. 2-3 hónap múlva születik meg az unoka. :)


Sajnos én is hasonlóan gondolkozok, mint te, viszont mi megbeszéltük a párommal, hogy semmi akadálya nem lesz az örökbefogadásnak. Természetesen mi is inkább csecsemőt szeretnénk, de ha nagyobb lesz, az sem gond.

2015. dec. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!