Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik tudatosan nem vállalnak...

Akik tudatosan nem vállalnak gyereket azok később volt hogy megbánták?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a 40+, 50+ és 60+ -os korosztályra, tehát akiknek már nem érdemes és nem is tudnának vállalni ha meggondolnák magukat. Mindegy hogy nő vagy férfi az illető. Életkort is írjatok. Vagy ismertek ilyen embert a környezetekben?

2019. jan. 11. 08:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
72%
Én nem találtam olyan férfit, akinek szüljek, bár nem is gondoltam sokáig férjhezmenésre. Így konkrétan nem mondanám ki, hogy megbántam, hogy nem lett gyerekem, de ha most lennék fiatal, ezzel a hozzáállással, ami most van, szerintem máshogy döntenék. 43/N
2019. jan. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
48%
Én sokáig nem akartam gyereket,pedig boldog párkapcsolatban éltem.Aztan közel a 40-hez elkapott a pánik,hogy nekem soha nem lesz gyerekem.Ma vagyok 42 éves és van egy féléves fiam. De nagyon-nagyon megbántam volna,ha nem vállalok gyereket. Megbántam a fiatalkori döntésem, és a mai napig szidom magamat ezért.
2019. jan. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
69%

Én ismerek két nőt, akik sokaig nem akartak, utálták a gyerekeket, 45+ után meg szinte szó szerint megőrültek mert se pár nem volt már se gyerek, se senki...egyedül maradtak. Ezt senki nem tudja előre, es hát késő bánat eb gondolat...


De ha akkor nem érzi vki hogy szeretne akkor csak azért is nem szabad szülni!

2019. jan. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%
Én nem ismerek ilyen embert, de sok idős nővel (60+) beszéltem, akik visszatekintve az életükre megbánták, hogy gyereket vállaltak. Aki nem rendelkezik kellő önismerettel, az könnyen kerülhet bármelyik helyzetbe. Őszintén szólva inkább bánjam meg azt hogy nem lett, mint azt hogy lett. Tudom ugyanis, hogy milyen szeretetlenül felnőni...
2019. jan. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%

Én is a megfelelő párkapcsolat hiányában nem vállaltam. Úgy 28 éves korom körül voltam igazán elkeseredve miatta, mert mindig is "nagy" családot akartam (nekem nincs testvérem). Aztán egy idő múlva felhagytam az önsajnálattal, és azt hozom ki az életemből, amit lehet. Ennek az életnek is megvannak az előnyei (meg a hátrányai is): az előnyöket igyekszem kiélvezni, a hátrányok egy részét kivédeni / minimalizálni.

38N (Igen, tudom, manapság nem számítanék még öregnek a gyerekvállaláshoz, de én már annak érzem magam hozzá. Mert nem csak megszülni kell, hanem fel is nevelni. Én 35 alatt terveztem gyerekeket, de igazából már egy évvel korábban éreztem, hogy leszámoltam már lélekben ezzel a kérdéssel. Azóta megvan a lelki békém.)

2019. jan. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
85%
Az, hogy rájössz arra, hogy egyedül maradsz, és ezért gyerek kell, az nem gyerek iránti vágy. Csak a gyerek a leglogikusabb, 18 évig veled marad, addig nem vagy egyedül.
2019. jan. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
47%

Egy 57 éves férfi, akit kb. 25 éve ismerek, mindig mondta, hogy a családi minta, a gének és stb. miatt nem szeretne erre a világra gyermeket nemzeni. Úgy gondolta, nem is neki való ez az élet projekt.

Nemrég találkoztam vele, magányos, nincs társa sem, azt mondta, ha újra kezdhetné, vállalna gyereket, mert néhány éve jött rá, látva mások boldogságát gyerekkel, hogy ez lehet az élet igazi értelme. Fiatal korában teljesen másképp látta, nem is érdekelték a gyerekek, de "szívem szerint minden gyermeket megölelnék".

2019. jan. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
83%

65 éves nőként boldog vagyok, hogy megúsztam gyerek nélkül. Látom a húgomon, hogy mit szenvedett végig a gyerekekkel, hogy tönkretette az életét, olyan mint egy mosónő a régi időkből.

A gyerekek felnőnek, kimennek külföldre dolgozni, a férje elhagyta egy fiatalabb gyerektelen nőért és most jobban egyedül van mint én, mert persze barátai sincsenek már. Elhívtam egy egyiptomi utazásra, hogy egy kicsit felvidítsam, de nem képes igazán élvezni az élet szépségeit.

2019. jan. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
31%
A 7#es sztorit vajon miért kellett lepontozni?
2019. jan. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
83%

Nekem két gyerekem van, nem mondhatom, hogy megbántam volna, ilyet az ember nem mondhat, persze hogy szereti a gyerekeit akármilyenek is, az ővéi hozzá tartoznak.


De ha ma lennék fiatal ma már nem vállalnék gyereket és ezt mondtam nekik is. Sok lehetőség kimaradt az életemből amit nagyon sajnálok, úgy érzem nem a legjobbat hoztam ki a dologból, persze még talán nem késő, de az már nem ugyanaz, mint fiatalon. Férfi, 50+

2019. jan. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!