Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyen valóban létezik vagy...

Ilyen valóban létezik vagy csak a filmekben?

Figyelt kérdés

Nemrég hallottam egy olyan jelenségről, miszerint a legtöbb ember úgy gondolkodik hogy egyfajta belső monológot folytat a fejében, de akár egyfajta "dialógust" is . Pld egy teljes beszélgetés zajlik le az agyában. Mert hogy ugye mindenkinek van egy kis belső hangocskája, nekem is és én is használom, de csak olvasásra. Nem szoktam belső társalgást folytatni magammal, képes lennék rá, ha akarnék, de egy idő után elhalgatna, mert nem erre van programozva az agyam.


Eddig azt hittem ilyen csak a filmekben van és hogy a valóságban jóval absztraktabban gondolkodunk.

Pld nekem képek, érzések villannak be mikor gondolkodom. Van hogy zene játszódik a fejemben, de általában csend van. :D


2020. febr. 1. 13:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én jókat szoktam beszélgetni velem :)
2020. febr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én verekedésnél váltok Sherlock Holmes üzemmódba. Amikor az idő lelassul és belső monológom végigvezet az elkövetkezendő 10 lépésemen és az ütéseim következményeinek hatékonyságán....


A valóságban azonban már az elején bevernek egyet és kidőlök.

2020. febr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Embere válogatja. Én ha csak úgy elmélkedek, akkor a saját hangom szól a fejemben. Ha pl olvasom vki üzenetét, akkor az illető hangja megy. Ha pedig pl ábrándozok arról, hogy egy szép csajjal ismerkedek, akkor rendes párbeszéd zajlik a fejemben is. De a hangok is megmondták, hogy normális vagyok.
2020. febr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha éppen vissza kéne vágnom valakinek vagy vitázni akkor kussol. Aztán este a zuhany alatt visszajátszom a fejemben a történteket és olyan beszédet lenyomok a fejemben hogy Platon elbujhat
2020. febr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nyilván nem ez az általános formája a gondolkodásnak, csak épp egy filmben ez egy vizonylag egyszerű, de egyértelmű megjelenítési módja, min agyal épp az adott szereplő.
2020. febr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi a válaszokat! Jöhetnek még.:)


Ezt amúgy azért furcsálom mert nekem sose szólal meg a belső hangom, csak akkor ha olvasom, gépelek, vagy "mesterségesen" állítom elő. Ösztönösen nem szokott megszólalni soha.

Pld ha valaki beszél egy másik emberrel és a gondolataiban a belső hangját is megszólaltatja, olyanokat mond pld "ez nagyon kínos" vagy "bárcsak elhalgatna" vagy akármit, én ezeket nem mondom ki a fejemben csak érzésekkel közlöm a fejemben.

2020. febr. 1. 14:05
 7/12 anonim ***** válasza:
Én néha még előadásokat is tartok magamban. :)
2020. febr. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is sokat dumálok magammal a gondolataimban,mert sokat vagyok egyedül. Szerintem nincs ezzel semmi gond.
2020. febr. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, elég változatos dolgokkal foglalkozom én is.
2020. febr. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem is állandóan zajlik a téma a fejemben :D
2020. febr. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!