Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Létezik, hogy a személyiségem...

Létezik, hogy a személyiségem valóban egyetlen hazai (Bp leginkább) munkahelyhez sem megengedett?

Figyelt kérdés

Ugye, hogy különösen hangzik? Gyerekkorom óta dolgozom. Diákként kezdtem. Akkor ennyire mérvadó problémáim nem voltak még, a szövetkezetek kiközvetítettek, dolgoztam. Ma meg már nem lehet csak úgy munkába állni. Vajon tisztában vannak vele a munkaadók, hogy a megélhetés és a jövőnk miatt megyünk el a cégükhöz rabszolgának? Több mint 5 hónap aktív munkakeresés és fekete munkavállalás után azt mondom, ez az ország borzasztó! Nem hiába menekül az összes fiatal! Egy banki interjún és egy reptéri esetében is megkaptam, hogy nem vagyok a társadalomba való, amiatt ami a fejemben van. Hm... semmi zavarom nincsen. Tisztában vagyok minden pozitív és negatív tulajdonságommal, így erős túlzás két interjúztató hr-es által is ugyanazt a hazugságot megkapnom. Ugyanis szerintem hazugság. Amit én látok; a pályakezdőket sem szeretik megfizetni, nemhogy a régi dolgozóikat. A probléma gyökere az a felfogás, miszerint mi a kis középréteg, a szegény kvalitású miliő kubcsorgunk a munkáért. A munkaadók elvárják. Ördögi kör;dolgozz, hogy élj, de abból a megkeresett összegből tudvalevő, hogy egyedül (ha a szüleidre sem számíthatsz, se a barátaidra, senkire valójában) nem fogsz tudni nyomorgás nélkül élni. És ehhez vágjak mosolygós arcot? Ezért könyörögjek és alázzam a porig saját önbecsülésemet ajnározva a céget? Engem nem tartanak el. Nekem senkim sincsen. És ez az ország sem lehet az otthonom, mert megvetik azt, akit mások kivetettek már a környezetükből. Miért szeretnék dolgozni? Hogy megélhessek! Hogy élhessek! De itt, ez mint valami nem létező dolog, mintha csak azt mondanám nagy komolyan, hogy ufót láttam a teás csészében. Mi ez a felfoghatatlan mentalitás? Azt hiszik az esetek 99,9%-ában, hogy szórakozni mennék el dolgozni? Hogy nem a számlák befizetése és az albérleti lakhatásom, mindennapi szükségleteim kielégítése miatt dolgoznék? Hogy a viharba lehet, hogy negyvenes emberek ebben a tudatban élnek? Hogy lehetséges, hogy nem normális a "munka motivációm"? Ők talán mosolyból fizetik a költségeiket? Nem értem. Lehet velem van a baj, sőt biztosan van, nem is kevés... de az, hogy ne tudjak elhelyezkedni bejelentett fix munkakörben, az nonszensz! Amit látok, döbbenet! Csak én vettem észre vagy Ti is látjátok, hogy itt semmi esélyünk az életre?

19/L



2019. nov. 11. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Igen létezik. itt bizony veled van a probléma...
2019. nov. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem a felfogásoddal van gond, hanem hogy nyíltan elmondod a hr-nek. Állásinterjúra sablonokkal megyünk, sablont várnak, és ők is sablont adnak a kérdéseidre. Utána van próbaidő, ahol kiderül, hogy tudtok-e együtt dolgozni. Vannak hülye munkáltatók, de vannak normálisak is. Keresni kell, besimulni. De akár elmehetsz külföldre is, becsicskulhatsz, aztán itthon verheted magad, mekkora király vagy.
2019. nov. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Ebben az országban olajszőkítésből meggazdagodott vállalkozónak, korrupt hivatali személynek, politikusnak, magasan képzett és 20+ évnyi tapasztalattal rendelkező szakembernek, valamint befolyásos emberek sógorkomájának éri meg lenni, ha ezek közül egyik se vagy és beszéled valamelyik nyugat-európai nyelvet, szerintem húzzál ki külföldre és addig ne nézz vissza, amíg a mostani slepp, jobboldal és baloldal egyaránt független bíróság elé nem kerül.
2019. nov. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Azért, ha ilyen stílusban adod elő magad egy interjún, nem csodálkozom. Nem kell benyalni magad, de azért tisztelettudóan is el lehet utasítani, ha számodra nem megfelelő a munka, a bér stb. Ne gondold már, hogy te vagy a VALAKI, akiért majd ölremennek a multik. Pláne, ne egy sima érettségivel, vagy szakiskolával pattogj itt.
2019. nov. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak én érzem úgy, vagy tényleg megőrült a világ?
2019. nov. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Kedves Kérdező, a személyiséged csak közvetve jelenik meg a munkahelyeden. A viselkedésed a közvetítője. E szempont alapján rögtön inadekváttá válik a fenti kérdésed. Helyesen így hangzana: Lehetséges, hogy a viselkedésem egyetlen hazai munkahelyhez sem megengedett? Bár ez így se nem szabatos, se nem pontos, és meglehetősen magyartalan. Valahogy így hangzana, ha érdekelne a sok-sok hozzászólás és válasz: Hogyan változtassam meg a viselkedésem annak érdekében, hogy egy … (ide beírod a bérigényed) összeg feletti fizetést adó munkahelyet találjak? De nem így tetted fel. Saját szavaid alapján nem is úgy tárgyalsz a HR-essel, mint aki el akar helyezkedni. Inkább úgy, mint aki a prekoncepciókon alapuló elnagyolt igazságait az ott dolgozó személyzetis arcába karja vágni. Ez önmagában kontraproduktív, interperszonális kapcsolataidban visszatetsző és kevés életismeretet tükröz. Te, aki saját bevallása szerint ismeri az összes jó és rossz tulajdonságait, felismerted-e már kommunikációd passzív-agresszív jegyeit? Tudatában vagy-e tárgyalástechnikád nem célravezető voltának? Vagy megfordítva a kérdésedet: mi tart még Magyarországon?
2019. nov. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem igenis van esély a normális életre. Nekem legalábbis aránylag jól fizető állásom és normális főnököm van.


Amit te csinálsz az fröcsögés és mások hibáztatása. Véleményem szerint inkább veled (a mentalitásoddal) van a baj. Azért megsúgom, hogy ha Németországban vagy Angliában ugyanzt csinálod az állásinterjún akkor ugyanúgy senkinek sem fogsz kelleni mint itthon. Természetesen akkor az egész világ fog össze ellened.

2019. nov. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem írtad le, hogy konkrétan mi volt a baj az interjúkon, de figyelj, ha ezt a szöveget így előadtad nekik, nem kell csodálkozni, hogy nem vettek fel. Van igazság abban, amit mondasz, de épelméjű munkakeresőnek eszébe sem jutna ilyeneket mondani az interjún. (Bankszektorba meg hasonlókban amúgy sem 19 éveseket szoktak felvenni) Egyszerű a képlet amúgy: akarod a munkát vagy nem? Ha igen, akkor válaszolj szépen a kérdésekre, mondd el mennyire motivált vagy és ez álmaid munkája. Ennyi. De ha előadást tartasz arról, hogy milyen szar minden, akkor nem kell csodálkozni
2019. nov. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Eléggé provokatív kérdés. Egyébként én meg villamosmérnök hallgatóként nem kellek (diák)munkákra, se gyakornoki pozícióra, se egyébre. Akkor meg mit mondhatsz te (valószínűleg) csak egy érettségivel?


Annyi munkakeresés után megismertem egy embert, autószerelő műhelye van, nem igazán talál embert... Pedig jól fel vannak szerelve, (gondolom) élhető fizetést adnak, de semmi. Még engem is hagytak nézelődni/gyakorolgatni, pedig alapból sok köze az én (jövendőbeli) szakmámnak az autószereléshez nincs.

De aki keres, az talál. És nem rinyál. :)

F

2019. nov. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Keresni kell, besimulni"


Fúj, de rühellem ezt a simulni szót. Nyugodtan mehet a lepontozás, de (és most következzen egy olyan szöveg, amit soha nem gondoltam, hogy én írok le) ezért tart itt ez az ország... Mert mindenki besimul.(sicc!) Ha valaki simulékony, az egyáltalán nem jó tulajdonság, nem tudom ki kezdte el ezt terjeszteni, de pofán kellett volna vágni mondjuk egy kamionnal. Az, hogy normálisan viselkedsz egy m.helyen, de nem nyalsz senkinek meg nem azt mondod, amit hallani akarnak, hanem igenis van véleményed akár a főnökkel szemben, ne legyen már rossz hozzáállás a munkához könyörgöm.

A mostani főnököm is azt mondta, nem vagyok elég simulékony. :-D csak pislogtam, mint hal a szatyorban, mert tisztán látszott, hogy sértésként mondja, mintha rossz dolog lenne, de esküszöm abban a pillanatban még tök büszke is voltam magamra, hogy hát igen, én aztán nem vagyok. Miért lennék? Miért jó, ha olyan vagyok, mint a magyar emberek 80%-a? Miért ne lehetne véleményem? Miért kéne mindenkivel barátkoznom? Egyáltalán nem találom a legtöbb ott dolgozó embert szimpatikusnak. És? Dolgozni járok be, nem kocsma ez...

Na mindegy.

2019. nov. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!