Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban létezik olyan ember...

Valóban létezik olyan ember aki nem szeret külföldre utazni, világot látni?

Figyelt kérdés

2019. júl. 18. 17:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen létezem
2019. júl. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

Igen, például én. Csak a komfortzónámon belül érzem jól magam, egyedül itt tudok ellazulni, feloldódni, mindenhol máshol csak állandó megfelelési- és teljesítménykényszert érzek. Számomra egy utazás csak felesleges bajlódással és stresszel járna: megszervezni magát az utat, a programokat, a szállást, időpontokat foglalni, követni a menetrendet, figyelni arra, nehogy elveszítsem a csomagomat, pénztárcámat, irataimat.

Egy ismeretlen helyre menet mindig feszült vagyok, mert nem tudom előre, hogy mire számíthatok: megtalálom-e azt a konkrét helyet, amit keresek, közbejön-e valami váratlan, kell-e számomra idegen emberekkel beszélnem, akikben nem tudom, hogy megbízhatok-e.

Ráadásul ronda is vagyok, emiatt nem szeretek emberek között mutatkozni, ha nem muszáj. Itthonról is csak akkor mozdulok ki, ha feltétlenül szükséges (pl. iskola, munka, bolt, posta).

2019. júl. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%
Azokat úgy hívják hogy fideszesek.
2019. júl. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen, Budapest rajongo vagyok. Itt szulettem es itt elek,mint a csaladom mindig is.

Minden nyaralas egy szenvedes nekem.

2019. júl. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mivel nem beszélek semmi nyelvet a magyaron kivül ezért én nem szeretnék. Am sincs kivel menni és csoró is vagyok.
2019. júl. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Jelen.

Alapból úgy alakult, hogy maximum 4 napot töltöttem külföldön, Temesváron és a legmesszebb pedig Bécsben voltam. Nem is vonz túlzottan és ha úgy alakult volna, megtaláltam volna a módját, ahogy telnek az évek, egyre inkább olyan vagyok, hogy amit kimondok, eltervezem, azt megteszem. Ugyan nem lett volna kivel, de valahogy megoldottam volna.


Ugyan Svájc, a vidéki Ausztria, néhány német város vonz és szeretnék túrázni majd az Alpokban, Kárpátokban, nomeg visszakanyarodva messzebb, bakancslistás az északi fény. Azért ebből a felsorolásból is látszik, hogy nem is vonz az utazás, nem sok célpont, amit így fel tudok sorolni és közeli mind.


A saját ágyamban alszom csak ki magam, szeretek otthon pihenni, szeretek csak az uszodáig vagy a Budai-hegységig kimozdulni, ezerötszáz kreatív hobbim van, persze a legtöbbre évi egyszer van idő, pl süthető gyurmázás karácsony táján.


Ha lottónyereményről van szó, ösztönösen arra gondolok, hogy elvonulok a természetbe félig önellátó életet élni, persze a pénz befektetése után.

2019. júl. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

igen, többnyire a nyelvtudás meg a pénz hiánya határozza ezt meg.


a kettő meg tökéletesen függ egymástól. ha nincs nyelvtudásod, megtanulhatnád. viszont ha nincs pénzed elutazni oda, ahova elszeretnél, akkor nincs az a motiváció sem, ami miatt elkezdenéd a nyelvtanulást.


én Európán belül oda elutaztam már, ami érdekelt, Skandináviát bejártam, gyenge angolommal, kvázi kevés pénzemmel...és hazudnék, ha azt mondanám, hogy maradéktalanul élveztem. a határaimat túlléptem, ennyi...nem bántam meg, viszont a következő lépcső az már egy USA lenne vagy esetleg valamelyik ázsiai ország, ahová méginkább kellene a stabil nyelv és a pénz is hatványozottan...így hát nem igazán vonz annyira, hogy arra törekedjek, hogy megvalósuljon.

2019. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Igen, én ilyen vagyok. Eddig Olaszországban, Horvátországban meg kiskoromban Erdélyben voltam. Ezek közül utóbbit élveztem legjobban. Nemcsoda hiszen a se**em is ki volt nyalva, hiszen szüleimmel együtt egy munkahelyi kiránduláson vettünk részt és kvázi mindig csak magyart hallottam mindenhol és mindenhol kedvesek voltak, ahol jártunk (nem meglepő). A fenyveseket és nyugis természetet pedig alapból imádom. Az Alpokba is szívesen elmennék, de még az angolom is sz** németül pedig egy szót se tudok. Szóval az erdélyi kirándulás inkább ilyen naiv gyermeki patrióta élmény volt. Olaszországban és Horvátországban pedig a családdal voltam nyaralni viszont az már nekem baromi idegen közegnek hatott és nagyon feszengtem. Mindenhol külföldiek, az angolom se jó és soha nem tudtam normálisan elengedni magam, ha valamit rendelni vagy kérdezni akartam. Ismerkedni meg pláne nem sikerült mint a többi bevállalós, külföldi kalandokat hajszoló bulis fiatalnak. Örültem ha egy vizet tudtam kérni érthető kiejtéssel. :D Nem tetszett, hogy mindenhol csinos és gazdag turisták bóklásztak és én szó szerint egy csóró magyarnak éreztem magamat köztük. Szóval baromira idegennek és nem odavalónak érzem magamat ha külföldön járok (ja és nem vagyok fideszes és pont ők járultak hozzá az utóbbi pár évben tevékenyen, hogy még belföldön is kénytelen vagyok megnézni, hogy mit veszek meg nemhogy kint). A belföldi utazások pedig egyszerűen unalmasak szóval itthon nem szoktam kirándulni. Így marad az otthoni pihi, lazulás, net stb. Ja és valaki írta, hogy ronda, hát többek között az önbizalmam miatt én se szívesen megyek ilyen turistás/kirándulós övezetekbe, mert mindig előtör belőlem a kisebbségi komplexus. :D
2019. júl. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Előző folyt köv.: ...főleg ha látom a fiatal párocskákat, ahol kézenfogva andalognak a sétányon én meg apám mögött csoszogok és bámészkodom miközben a kígyóvállamon cipelem az ásványvizes hátizsákot és arról álmodozom milyen jó lenne egy barátnővel elmenni kirándulni (és akkor megbotlok egy macskakőben és felébredek az álmomból). xD
2019. júl. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kicsit offtopic lesz. Sok dolog elhangzott itt, a legtöbbet valamilyen szinten meg is tudom érteni, de a nyelvtudás, mint indok... Ezt fejtse már ki valaki, hogy miért is kéne nyelvtudás az utazáshoz?
2019. júl. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!