Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valami gond van velem? Jó...

Valami gond van velem? Jó önfejlesztő könyv, videó vagy bármi?

Figyelt kérdés

Még nem volt semmilyen testi kapcsolatom , nem tudom merre akarok tovább tanulni .Van egy régebb óta ismert barátnőm őt nagyon szeretem , de nem érzem legjobb barátnőnek túl távol van . Nincs semmilyen függőségem és nem járok ki szórakozni . Mert egyrészről a random csapat nem hív , a barátaim meg elfoglaltak és képtelenség egyeztetni időpontot. Én vagyok a legnagyobb testvér , de néha egykének érzem magam .A húgom úgy viselkedik mint ha a idősebb lenne , az öcsém meg épp kamaszodik . Egy külön szinten vagyok egy nagy szobában egyedül... Meg vannak a jó körülmények , de szerintem ha rosszabb lenne az jobban motiválna engem bármire. A szüleim sokszor célozgatnak rá , hogy én viszem tovább a családi vállalkozást . De én ezt nem akarom . Viszont minden szempontból kényelmes lenne , viszont nem sok közöm van a létrejöttéhez . Ezért kudarcnak érezném ,ha otthon maradnék .De azt hiszem feladtam ,valahogy a kisebbek nem kérnek belőlem a szüleim meg elfoglaltak .Nem találom az érdeklődési körömet , kb jó vagyok mindenből , de a legtöbbször megunom vagy abba hagyom a dolgokat. Elég elcseszett dolog ide irkálni a nem létező nyavajáim , mivel mások áldanák a helyzetem .Szívesen cserélnék velük , ha cserébe kapnék álmokat és szeretetet. Folytatva a nem listát ... Nem sminkelek . Soha nem érdeklődtek utánam a fiúk . A legtöbb dologról én tehetek. De egy kicsit olyan mint , ha én nem kaptam volna a célorientációs sütiből , ami mindenkinek jutott . Sajnálom, tudom hogy el vagyok kényeztetve . De nem látom értelmét a létezésemnek .Legalábbis nem vagyok hasznos tagja a társadalomnak . Azok az emberek akikért mindent megtettem volna leléptek .Intoverált vagyok és szeretek segíteni az embereknek , ha szarul vannak vagy bátorítás kell ilyesmi... De semmi nem kölcsönös. Azon rágódom , hogy mit hagytam már most ki az életben , pedig nem vagyok egy vénség. Az önsajnálat mély mocsara néha betemet , de ez normális ,talán. Eljútottam a zenbe vagy csak szimplán egy növény vagyok , ami néha vulkánná változik és kinyír mindenkit . Paradoxon vagyok üres fejjel , teli zsebbel ,lyukas szívvel .


16l


2020. febr. 3. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:

"A legtöbb dologról én tehetek."


Nem! Téged a beleegyezésed nélkül hoztak létre azért, hogy továbbvidd a családi vállalkozást - fittyet hányva arra, hogy a világ, amibe beleszülnek, nem a Te világod. Veled semmi baj nincs.

2020. febr. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ferenc55 válasza:
Bírd ki. Hamarosan megfogják tanulni, hogy mire voltál jó. Ne sajnáld magad. A önbizalmad egy kicsit megrengett, de küzdj magadért.
2020. febr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"A legtöbb dologról én tehetek"

Én viszont erre pont azt mondom, hogy tök jó hogy felelősséget vállalsz magadért, meg ez igazából így vna, és egyre inkább így lesz. Felelős vagy a jólétedért, a boldogságodért, és ezért más nem felel. Felnőttként legalábbis nem fog, a párkapcsoalt sem erre való.


Nagyon random infók ezek rólad, az első és legfontosabb: Nem csak neked nem jutott abból a sütiből :D Ne hidd hogy egyedül vagy, 2 generáció keresi a helyét a világban, az Y és a Z. Életkezdési válság, vagy kapunyitási pánik kulcsszavakra szerintem fogsz találni ezt azt, aminek utánaolvass.


Tudom hogy sokan kérdezik hogy mi leszel ha nagy leszel, de az élet nem egyetlen cél eléréséről szól, folyamatosan bontakozik ki előtted, és neked inkább kisebb célkokat jó ha kitűzöl, és ahogy próbálgatod a dolgokat, majd lesz olyan is amit jobbna élvezel, és akkor lesz irány is. Undorítóan sokan hagyják ott az egyetemeket első félév után például, és nem azért mert nehéz, hanem mert elmentek és rájöttek hogy nem ez az irány kell...


Kérlek ne higyj azoknak akik a "fene a jó dolgod" állásponton vannak, az hogy valaki jó anyagi helyzetben van még nem jelenti, hogy nem lehet boldogtalan, de tény, társadalmilag van egy iylen gyökér felfogás hogy ha valakinek van pénze, netán még ismert is akkor az nem lehet boldogtalan, mert hog yképzeli? Mert bárki más az ő helyében...és különbenis... :D

Ne...engedd meg magadnak hogy rosszul is érezd magad néha, legyél őszinte magadhoz azzal kapcsolatban ami boldogtalanná tesz, fogalmazd meg mik hiányoznak pontosan, írj listát az erősségeidről, és egy msáikat hog ymiylen hobbik vonzanak téged. Legjobb ha nem egyszerre írod, hanem írsz párat ami eszedbejut és még pár hétig a random suggalatokat összegyűjtöd amik eszeddbejutnak. aztán ezekkel már tök jól el tudsz kezdeni dolgozni.

2020. febr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és smemi gond nincs veled, tinédzser kor, számtalan új érzelem, számtalan első tapasztalat, rengeteg kreatív energia, és vágy arra hogy helyed legyen a világban, tökéletesen normális. Fontos hogy ne szorongj ezen, mert tudod a közhelyekben sokszor van igazság, az ú a lényeg nem a cél, és most épp utazol. Szóval keresd aktívan miket szeretsz, próbálj ki mindent mert a felnőttkor kőkeményen bemerevití az ember énképét, és akkor már nem meri az ember :D
2020. febr. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mintha magamat látnám. Én is ilyen agyalós voltam tiniként és bizonyos mértékben még most is. Próbáld kiaknázni azt, hogy ilyen vagy és az előnyödre fordítani. Hidd el sokkal sikeresebb lehetsz, mint az alacsonyabb érzelmi intelligenciával rendelkező társaid.

Én nagyon szerettem önismerettel kapcsolatos könyveket olvasni a te korodban. Vannak kifejezetten tiniknek szólók. Én ezekkel kezdeném a helyedben. Nem nehéz olvasmányok, tök jól rávilágítanak a dolgokra. 29 vagyok, már a saját életemet élem. A múltkor beleolvastam 1-2 olyan könyvbe, amikre tiniként bukkantam és bár akkor nem is igazán éreztem hasznát, hihetetlen tudat alatt mennyit formáltak az önképemen, önismeretemen. Érdemes lassan olvasni és megfontolni, értelmezni.

Pl. Andrew Matthews kifejezetten jó ebben. Tőle is a Legyél boldog tinédzser!, vagy az Élj vidáman!, vagy a Barátkozni jó! , stb. Nagyon sok hasonló könyv van, nem tudom, hogy kaphatóak-e még, járj utána! :) Én őrizgetem az egész sorozatot a leendő gyerekeimnek.

2020. febr. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ledves utolsó köszi a tippeket . De már olvastam őket , lehet túl sok ilyen könyvet olvasok 'xD
2020. febr. 4. 15:50
 7/7 anonim válasza:

Szia.

Ezt érdemes szerintem megnézned:

[link]

2023. szept. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!