Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakiképzés elkezdéséhez...

Kutyakiképzés elkezdéséhez melyik könyvet, könyveket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Saját kutyámat szeretném tanítani és jobban megismerni. Egyenlőre nem szeretnék még kutyasuliba menni vele.

2020. jan. 14. 23:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Fulop Norbert : Tanulj meg kutyaul!



Nagyin profi. Jol leirja,h tanitsuk a kutyat!!! Nekem ugy adta kolcson egy ismwrose anyamnak . (Megvan nekem is.)

2020. jan. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kovács György könyvek. A kiképzési részek már elavultak, de az alkalmazott etológia részek mindig időtállók. És ezek ismerete nélkül kár belevágni a komolyabb képzésbe. Emellett Karen Pryor-t emelném ki. Szintén az alap tudást adja meg.


Pontosan milyen munkára akarod képezni a kutyádat?

2020. jan. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%

Cesar Millan könyvek! :)

A National Geography-n megy is sorozat arról, hogyan kezeli a neveletlen/mozgásigényes/engedetlen/izgága kutyákat!

2020. jan. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Cesarral az a baj, hogy a sorozatban azt a részeket nem mutatják, ahogy megtanítja a kutyát a sissegésre lenyugodni. :) könnyű azt hinni, hogy csak bökdösődés az egész, ha nem értesz hozzá.

A tréner suliba néztük pár videóját, ahol az oktató megmutatta a gyakori hibáit. Ő csak jó hátteret kapott, de nem tud többet egy mezei oktatónál.

2020. jan. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek! Ment a zöld mindenkinek! :-)
2020. jan. 18. 08:19
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem és a dobermanomnak a 101 kutya trükk című könyv vált be. Mindent részletesen leír, hogy hogyan lehet megcsinálni. Vannak alaptrükkök (pl a marad, ül) és vannak a nehezebbek is (pl hempergés, szégyelld magad)

És ha nem akarod meg enni le is lehet tölteni ingyen a telefonodra.

Remélem tudtam segíteni😊

2020. jan. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Könyvet azért nem ajánlok első kutyagazdinak, mert a hibáidat nem fogod észrevenni. Keress egy kiképzőt, aki megtanít az alapokra, utána csinálhatod magad is.
2020. jan. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A fantáziádban él, hogy az első kutyám van.. :-) Kiképzést szeretném most elkezdeni. A kutyám és a saját kedvtelésemre.Nem akarok kutyaiskolába menni, köszi.
2020. jan. 26. 19:34
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a 6-os válaszadónak a tippet. Le is tudtam tölteni, holnap kezdjük. :-)
2020. jan. 26. 19:37
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem akarsz kutyaiskolába menni, OK. De mégis mire szeretnéd kiképezni? Alap engedelmességire? Vagy valamilyen más vizsgára? Ha nem első kutyád, akkor nem értem, hogy miért kell ehhez könyv, hiszen akkor elvileg egyszer már elsajátítottad az alapokat.
2020. jan. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!