Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon az emberek...

Magyarországon az emberek miért mindig a legolcsóbbat szeretnék mindenből, miért nem adnak a jólétre, kényelemre?

Figyelt kérdés

Fontos, ebbe a kérdésbe nem tartozik bele az az ember, aki nem olyan anyagi helyzetben van, hogy a minőséget nézhesse az ár helyett.


Van azonban magyarországon is sok közepesen kereső - jól kereső ember, aki megtehetné, hogy bizonyos dolgokból a drágább opciót választja és még úgyis lenne félretehető pénze (sok) és mégsem teszi ezt meg.


Vegyük például az élelmiszerboltokat. Sokan megveszik a legeslegolcsóbb fehérkenyeret és a kemény zsömlét, miközben nem sokkal többért megvehetnék a teljes kiörlésű kenyeret / zsömlét / kiflit is, ami sokkal jobb minőségű és egészségesebb. Húsokból is a legolcsóbbat veszik, miközben ha megnézik, akkor nem sokkal többért lehet kapni olyan csirkét / pulyát, ami ellenőrzött forrásokból van, esetleg GMO mentes is, ami azért sokat dob a minőségén. Édességekből vannak cukormentes opciók, amelyek szintén egészségesebbek. A mandulatej drágább a sima tejnél, de másabb is és az abban lévő tápanyagokra is szükség van egy egészésges diétában, de sokan azt sem veszik meg, mert drágább.


Sokan sajnálják a pénzt a testmozgásra is. Egyáltalán nem adnának ki semmi pénzt konditerem / uszoda / yoga / bármilyen más sport létesítménybeli bérletre, pedig itt az ember szintén "saját magába fektet pénzt".


Az emberek ha utaznak (ha megteszik), akkor is megpróbálnak mínél kevesebb pénzt költeni, amellyel egy csomó élménytől megfosztják magukat, legyen ez egy picivel jobb szálloda, egy-egy drágább program, vagy esetleg helyi ételek. (A repülőkön lévő business / first classt most nem számítom bele ebbe, mert az tényleg aránytalanul drága, de egyszer kétszer az is egyféle élmény)


Ez nem csak az élménybeli, hanem a tárgybeli dolgokra is igaz.

Vegyük az autókat például. Sok embernek az autó a preferált közlekedési eszköze. Sokan még meg is veszik az autót, ami kívülről jól néz ki, azonban belülről nem a legjobb a felszereltsége. Sokan légkondi nélkül vesznek autót, ami pedig egy igen hasznos kényelmi funkció tud lenni. Kényelmi funkció lehet a beépített GPS és az automata váltó is, amelyet szintén azért nem vesznek mert drága, pedig sokan megtehetnék és ha az ember utánanéz, hogy milyen modelleknél éri meg ezt választani, akkor jó döntés lehet.


Ugyanez a lakásokkal/házakkal. Sok embernek meglenne a lehetősége felújítani a már rosszabb állapotban lévő lakását, esetleg csak szimplán új bútorokat venni, de nem teszik, meg, mert akkor ki kellene selejtezni (az ő szavaikkal: kidobni) meglévő bútordarabokat, és kidobni bármit is egy hatalmas bűn.


--------------------------------------------------

Ugyanezeknek az embereknek azonban teljesen természetes az, hogy pénzt adnak ki hetente több doboz cigire, kartonnyi cukros üdítőre, zacskó chipsekre, olcsó csokikra, sarki hamburgerre stb..., amelyek ártalmasak az egészségükre, semmilyen élményt nem tesz hozzá az életükhöz. Sokan kartonnal veszik a vizeket is, pedig egy egyszerű vízszűrő beszerelésével hosszú távon pénzt lehet spórolni és még a környezetet is véded mert nem vásárolsz műanyag üvegeket.


Ezek az emberek nem osztják be a pénzüket, nem tudják, hogy mire adnak ki pénzt pontosan egy hónapban és, hogy mennyit tudnak félretenni, pedig egy átlagembernek, akinek jó állása van és folyamatosan képzi magát, fejlődik a munkájában, annak az összes fenti dolog megvalósítható lenne és közben pénzt is félre tudna tenni a jövőre, a gyerekeinek és nyugdíjra, sokkal boldogabb életet élhetne.


Én most 25 évesen ezen dolgozom és nem értem mi tartja vissza az embereket, hogy szintén ezt tegyék.



2020. febr. 4. 08:18
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az írásod iszonyatosan demagóg, és nagyrészt nem fedi a valóságot. De ez csak az én véleményem.
2020. febr. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
86%
Mert nm igaz, amit írsz. Pl. a teljes kiörlésű kenyér nem egészségesebb a fehérnél, csak divatosabb. Vagy a kondi terem sem szükséges, ha mozogsz eleget. A márkás, drága dolgok sem jobbak a középkategóriásoknál.
2020. febr. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
A döntéseinknél az ár érték arányt nézzük. Pl nem izgat, ha 4 ezer Ft-os cipőben járok, de a spéci grafikus monitorom 600k. Szóval nyugodj meg, hogy vesznek az emberek minőséget abból, amiből akarnak.
2020. febr. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor jobb a”minőségű a drágább, sokszor nem.

Ehhez kell a hozzáértés, hogy ezt el tudd dönteni.

2020. febr. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell neked mások életével foglalkozni.
2020. febr. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagyunk egyformák. Te a cigire meg a hambira sajnálod a pénzt, ők meg azokra, amikre te nem.

Semmi közöd hozzá, hogy ki mire költ egyébként. Nem is lehet belelátni más életébe igazából. Én is látszólag jól keresek, viszont az albérlet és a lakastakarekjaim kifizetese után alig marad valami, eléggé be kell osztani. Nyilván inkább azokra hagyok a kötelezőkön felül , amik számomra fontosak. Ehhez másnak nem sok köze van.

2020. febr. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
88%

Én olyasmi vagyok, mint amit a kérdező ír (nem minden pont igaz rám). A válasz összetett, több indok miatt alakul így:

-Nem hat rám a konzumerizmus propagandája, a reklámok inkább idegesítenek, mint inspirálnak a fölösleges pénzköltésre.

-A drágább termék nem feltétlenül jobb.

-Ha picit utánanézel a dolgoknak rájöhetsz, hogy a dolgok nagy részét te is meg tudod magadtól csinálni.

-A pénzed egy ponton túl a kényelmet garantálja, amely kisebb tervezéssel elhanyagolható.

-A drágább program/szolgáltatás szintén nem garantálja azt, hogy te jól/jobban is fogod érezni magadat, függetlenül attól, hogy igényesebb a szolgáltatás.


Továbbá, az átlag magyar ember nem tehetős. Lehet, hogy azt a látszatot kelti, de nem az. Rosszul osztjuk be a pénzünket, hitelből hitelbe csúszunk, hónap végére nem feltétlenül van mit felmutatni. Az, hogy te látsz pár embert kivűlről, nem jelenti azt, hogy az úgy is van, ugyanis az ember arra van programozva, hogy vetítsen. Ha nem vetít, elbukhat az életben.

2020. febr. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%

Fú mekkora sarkítás ez.

Én mindig azt mondom, hogy van az embernek az igénye és van a vágya. Az igénye, hogy telefonálni tudjon és internetezni mondjuk, amire tökéletesen alkalmas akár egy 40 ezres okostelefon is, a vágya pedig a 300 ezres ájfón. Az igénye, hogy legyen rajta ruha, a vágya esetleg a márkás cucc, ami sokszor ugyanott és ugyanúgy készül, mint a kínai, olcsó, csak rányomják a matricát.

Az igényem egy 55 nm-es kényelmes kis lakás, ahol álomra hajthatom a fejem, a vágyam lehet egy kacsalábon forgó villa.

Az igényem egy komfortos, jó mutatókkal rendelkező, nem túl régi autó, a vágyam egy tesla.

Azért az alapvető, hogy a gazdag ember, aki saját erejéből gazdagodik meg, az pont azért gazdag, mert nem veri el a pénzét ideje korán a vágyaira az igényei helyett.

Megtehetném, hogy 5 csillagos szállodába menjek nyaralni, de minek, amikor az airbnb is tökéletes helyen van és úgy is csak aludni megyünk oda? Megtehetném, hogy kaviáron éljek egy hétig nyaralás alatt, de minek, amikor a helyi, normál kis éttermeket sokkal nagyobb élményt adnak, ahova a helyiek is járnak.

Nem szórom a pénzt, spórolok és megvan mindenem, ami kell.

A táplálkozás pedig... nem veszek mandulatejet, mert utálom és nem érdekel, hogy sokak szerint egészségesebb. Lehet, hogy 10 év múlva kiderül, hogy igazából nem az. Megveszem a holnap lejáró, leértékelt húst, mert az én fagyasztómban elfér és nem derogál elővenni, amikor éppen olyat ennék, amibe kell.

Nem fizetek edzőteremre, pedig megtehetném, de pont olyan szerencsés helyen lakom, hogy eljárhatok kocogni és még egy szabadtéri edző park is van, ahol sok más emberrel együtt mozgok. Ingyen. Ezért van.

Nem iszok, nem cigizek, nem élek szemét kaján, tudok spórolni, még is megnézem mire költök. Akkor én most hogy férek bele az általad leírt képbe?

2020. febr. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
83%

Nem olvastam végig mert idegesítő vagy. Semmi közöd,hozzá hogy ki mit vesz. Képzeld én pl megelégszem a vizes zsemlével,mert azt szeretem. Nem érdekel,hogy mi az egészséges. Uhh és járok mekibe is mert szeretem 10ezer simán elmegy,ha nem csak egyedül eszek.

Jarok utazni,olcso hotelbe,mivel úgyse ott vagyok minek legyen luxus ha csak alszok. 😅😅

2020. febr. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
8%

Én értem mire gondolsz volt egy exem(nő),gazdagok voltak fullon csonton.

A csaj idemert jönni hozzám lyukas cicanadrágba,ette a fehér undorító zsemlét,meg a húst nem látott parizert,bundás fehérkenyeret,öltözködni nem tudott,egy merő undormány volt az a nő.

Pedig multimilliomosok,nőiesen öltözködni se ment neki,edzést is ilyen ,,magyar" módra csinálta nem làtszott rajta semmi feszesség ellenben dagadék lett.

Ott mondtam neki lehet hùzni elfele.

Mostani párom alsó középosztály de mérföldekkel sokkal jobban néz ki minden téren,igényesebb is ezerszer.

Minőségi ruhákba,minőségi ételeket eszik,edzés ahogy kell.

Kérdező ez a posztkammunista országok egyike ahol átlagban igénytelenek az emberek de nagyon minden téren,akkor is silány termékek voltak amivel megelégedtek az emberek.

2020. febr. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!