Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon választható az...

Magyarországon választható az alábbi vezetéknév magyar állampolgárként?

Figyelt kérdés

Quint, vagy Quindt (jelentése öt, ötöd, ötös számú)

Ha nem választható, akkor milyen módon lehet kérvényezni az ezzel foglalkozó bizottságtól, hogy választhatóvá nyilvánítsák?



2020. jan. 19. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Keresztnévre gondolsz?
2020. jan. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Vezetéknévre gondolok.
2020. jan. 19. 21:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem Kvint? Van ilyen "magyar" szó, és egyezik a jelentés.
2020. jan. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem erről a Quinn Melory jutott eszembe, Kvinn-nek ejtik. :):) / Kuinn, de inkább Kvinn.:) Szép név, magyar gyereknek elsőre talán kicsit érdekes lenne, de megszokható. Kvint-et viszont nem adnék. A Kventin meg pl az is túl külföldies, és a Kevin is. :):) a Kvinn még nekem belefér; na jó, igazából a Kevin is. Már megszoktam, hogy Mo-n is van ilyen; de egyébként számomra még mindig idegen hangzású. Mint pl lányban a Kira/Kíra.

Amúgy szal ilyen tipikus magyar betűkkel leírva lehet szóval szerintem kérvényeztetni. De egyébként én nem szívesen lennék Öt-nek anyakönyvezve, még ha mondjuk latinul is van, vagy akár bármilyen más nyelven. :) Hát ez milyen név, ez egy sorszámnév akkor; na jó, várj, nem is hangzik igazából így "Quint, vagy Quindt" rosszul, tehát nem hangzik rosszul, de nemtom, hát próbáld meg esetleg először így anyakönyveztetni, de nem tom, mennyit kell várni, inkább add be ugyanakkor a kérelmet két különböző névre, mármint két különböző levelet, és akkor egyikben a kérdésben szereplő két név lenne, a másikban meg esetleg valami magyaros verzió. Vagy nemtom. Lehet, hogy ezt semmilyen formában nem engedélyeznék. Most eszembe jutott még két név, ezeket... Húú te; most eszembe jutott egy harmadik is. Na, van a Hund, azt nem adnám, mert mintha Basset hound-ról lenne elnevezve; kedves kutya, csak nem akarom hogy ezzel ugratnának pl egy gyereket, hogy "kutyába se veszik", meg "úgy beszélnek vele mint egy kutyával", hogy ezzel szivatnák pl, ezzel beszólogatnának neki, az pl rossz lenne; akkor pl Kund, nekem kicsit azért még mindig "kutyás" hangzása van, viszont a Kond az például tetszik, bár kicsit kong-os, vagy vakondos, vagy kondorkeselyűs; de egyébként ez pl egy klasszik magyar név, és szerintem mondjuk nem is hangzik rosszul. Meg pl eszembe jutott mégegy, erre meg még pl hasonlít a Kolos, az is pl tök jó név szerintem. Vagy pl eszembe jutott mégegy, ezt nem adnám , de Klint. :) Ez is nagyon külföldies, olyan "tiszta"/Clean/Klín hangzása van, meg a CandyCandy című animében hívták valahogy így, lehet, hogy az csak Klin(n) volt, szal ott meg pl így hívták a kis mosómacit. Meg volt még Clint Eastwood pl a Vissza a jövőbe-ből hallottam ezt a nevet. De ez szal már tényleg külföldies, külföldiesebb talán mint a Quint, szal azt nem adnám. De ezeket a kérdésben lévő neveket egyébként megkedveltem igazából, úgyhogy nézd meg, hogy elfogadnák-e; nem tudom, mennyi idő alatt szokott válasz érkezni ilyenkor.

2020. jan. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*Ja várj, most látom, hogy ezt vezetéknévnek szeretnéd. Akkor szerintem csak magyar nevet lehet, kivéve, ha valami nemzetiségi vagy, vagy pl olyan, hogy pl valamelyik felmenődet így hívták. De te úgy csak saját magadnak amit kitalálsz, az asszem csak valami nagyon magyar név lehet. Pl város ahol laksz, vagy régi mesterségnevek, vagy színek, vagy pl ilyen Köves, Virág, vagy László pl.
2020. jan. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nyomatékos indoknak kell lennie hozzá, hogy ezt a nevet itthon hitelesítsék neked...


Persze, megpróbálhatod!

2020. okt. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
2021. febr. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De miért? Csodálom, hogy még nem kérdezte meg senki... MIÉRT?
2022. márc. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!