Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szégyen az Magyarországo...

Miért szégyen az Magyarországon ha valaki szüleinél él mert nem akarja másnak a zsebét tömni?

Figyelt kérdés
Gyakran látom itt hogy mamahoteles szégyelje magát,miért nem megy albérletbe hogy a kiadót gazdagítsa és ezt nevezik 'függetlenségnek'.

2020. jan. 13. 13:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
35%

Nem szégyen csak a többség gyengeségből, kényelemből csinálja és nem azért, mert ez a legjobb megoldás neki meg a szülei számára is. (Akinek van esze az 5-6 év alatt még medián bérből is simán félrerak annyit, hogy meglegyen az önrésze egy saját lakásra)


Szerintem az is hülye aki olyan albérletben lakik ami minden pénzét elviszi aztán 50-60 évesen jön rá, hogy nincs semmije.

2020. jan. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
89%

Mindenki úgy él, ahogy akar. Valakinek így jó, valakinek úgy jó. Arany igazság: Aki beleszól más életébe, az nem a saját életét éli, hanem másokét.


Konteó: Ki tudja, lehet, hogy az ingatlanosok találták ki a mamahotel címkét, mert nem volt elég albérlő.

2020. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
76%

Nem szégyen. Magasak az ingatlan árak, alacsonyak a fizetések. Teljesen érthető, ha valaki nem akarja magát adósságba verni, vagy a fizetése nagy részét kidobni az albérletre. Egyedül nagyon nehéz egy lakásra valót összegyűjteni.

Sok fikázó van ezen az oldalon, ne törődj velük. Azt csináld, ami neked és a családodnak a legjobb.

2020. jan. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
89%
Véleményem szerint nem szégyen ha valaki azért lakik a szüleinél mert saját lakásra gyüjt. Én 20 éves vagyok otthon lakok de ha elköltöznék albérletbe a fizetésem fele elmenne csak arra hogy albérletbe lakok így viszont van esélyem arra hogy egyszer legyen saját lakásom
2020. jan. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk pl akkora kertesházunk van hogy 3 család is elférne benne zavartalanul külön emeleten. Mert ilyen félszintes megoldás. Ráadásul a családban mindenki vállalkozó, segìtjük egymás munkáját így alkalmazott se kell. Én is elköltözhetnék de minek? Nem egy idegennek fizetem az albérletet hanem anyámnak. Saját házam is lehetne de egyedül nincs értelme. Szerintem ezen nincs mit elitélni. Az más aki csak otthon döglik és kiszolgálják, nem dolgozik vagy dolgozik de elcseszi a pénzt így sose lesz önálló.
2020. jan. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
51%
Régen még simán 3 generáció eléldegélt 1 házban vidéken. Gondolom azóta már mindenki inkább szeretne saját tulajdont, szabadságot
2020. jan. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom miért,de szerintem senkire nem tartozik,hogy a másik mit csinál,ha egyszer senkinek nem árt vele. Hacsak nem úgy erőszakolta magát a szülőre,de ezesetben annak a mimóza szülőnek is respect,aki ezt hagyja (irony alert!).

Mi is anyósoméknál lakunk,az ő ötletük volt,itt a hatalmas ház,ami egy 6 fős családnak is elég lenne,az idősebb fiuk elköltözött,majdnem mi is,szal nem egy egérlyukban kucorodunk,hanem a konyhát leszámítva minden helyiségből kettő van és egy teljes emeletet be tudtunk lakni,méretre megfelel egy lakásnak. Nem ártunk senkinek,ők maguk mondták,hogy hatalmas baromság lenne elmenni albérletbe,ami mellett nem tudnánk saját házra félretenni,ha már egyszer itt van ez a nagy ház. Nem tudom,mi lenne ebben a szégyen.

2020. jan. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó minden szavával egyetértek. Én 45/F vagyok, és Édesanyámmal élek a 250 négyzetméteres házunkban. Ugyan hova akanék innen elköltözni? Van, hogy meg sem találjuk egymást a házban. Akinek nem tetszik ez a felállás, annak nem kell ideköltöznie.
2020. jan. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem le kellene már szokni ezzel a "más zsebének a tömése" szöveggel. Annyi van, hogy megfizetsz egy szolgáltatást, egy életstílust.

Most akkor ha nem állok neki magam levágni a hajamat, és összetrutymózni a hajfestékkel, hanem mindezt fodrászra bízom, akkor más zsebét tömöm? Totál baj van a fejekben.

2020. jan. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

7-es, én mondjuk a közös konyhától kapnék agyfaxt. Az akkor nálatok k..vára nem külön lakás.

Nekem a külön lakás az, hogy földszinten is egy lakás, és emeleten is egy lakás (előszoba, szobák, konyha, fürdőszoba, wc.) Külső feljáróval, ez meg a másik, nem egymáson átmászkálva.

2020. jan. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!