Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez alapvető emberi tulajdonság...

Ez alapvető emberi tulajdonság? Ez csak engem zavar?

Figyelt kérdés

Mindig mindenki megakarja mondani mit tegyek ahelyett amit elterveztem, és mit vegyek ahelyett amire spórolok.


Példák. "Képzeld nemsokára összegyűlik a pénz a nagyon drága gamer számítógépemre alig várom" erre még az is jó válasz lenne hogy "de jó neked..." de nem, jön az, hogy mi minden sooookkal hasznosabb lenne nekem a saját értékrendje szerint. Én meg egy kocka vagyok, nekem ez a fontos.


Én sose akadok ki olyanokon hogy egy youtuber smink készlete 200.000 forintba kerül. Annyit gondolok róla, hogy milyen jó, hogy ennyit tud költeni a számára fontos dolgokra.


Erre én mindig azt kapom a képembe, mért nem olyan dolgot veszek ami más számára lenne fontos, így alap dolognak veszi, hogy úgy a normális.


De ez volt amikor egyszer egyetemen valaki kiröhögött meg hülyének nezett, hogy én havonta 3db 1000 forintos minőségi színes filcet veszek a képeim elkészítéséhez (kb 150 szín van) mert milyen pénz kidobás. A pláne az egészben, hogy még csak nem is neki mondtam csak meghallotta.


Ma meg, hogy milyen sokba kerül a kutyám...mert főtt húst adok neki ami kb 300 forintra jön ki/nap. De az drága...mert az ő kutyájuk moslékon él, ezért természetes, hogy minden más kutyát is elég lenne moslékkal etetni.


Már szétdurran az agyam annyira idegesítenek ezek. Lassan azon gondolkodom hogy felkötözöm a hegyekbe remetének, ne kelljen senkivel se beszélnem.


Miért nem tudnak normális reakciót adni az emberek ahelyett, hogy beosztanák a pénzem és bírálnák az értékrendem?


2020. febr. 5. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Túl sokat foglalkozol mások véleményével.

Komolyan. Az egyetlen értelmes megoldás erre az, hogy lesz.rod hogy mások mit mondanak.

2020. febr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem gondolod, hogy túlreagálod ezeket a beszólásokat? Némi humorérzékkel próbáld megoldani! Mondhatod, hogy "Nagylány vagyok, eldöntöm", vagy "ezt nem veled fogom megbeszélni", stb...
2020. febr. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ez idegesít akkor saját magad idegesíted magad. Én azt szoktam ezekre mondani, hogy nekem elég a magam baja, a más bajával foglalkozzon más.
2020. febr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Minek foglalkozol velük? Valamit nekik is mondaniuk kell és nyilván a saját meglátásaikat fogják közölni. Nem kötelező egyetérteni mindenkivel.
2020. febr. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha ezekkel a dolgokkal foglalkoznék, egy utolsó semmirekellő nullnak érezhetném magam, mert úgyis mindig lenne, akinek nem tetszene, mit hogyan csinálok. Még csak azt sem tudom mondani, hogy csak a hozzád közel állók véleményére adj, mert néha ők a legnagyobb terroristák.


meg kell hallgatni, ha úgy érzed van némi igazság a szavaikban, akkor el kell gondolkodni rajtuk, ha úgy érzed, nincs, akkor meg el kell felejteni. Maximum, ha sokaktól hallod ugyanazt a véleményt, akkor érdemes elgondolkozni rajta.

2020. febr. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!