Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ebben az országban miért...

Ebben az országban miért alapvető emberi tulajdonság a másikkal való kiszúrás, aljas gonoszkodás?

Figyelt kérdés

Legyen szó közlekedésről, munkáról, szomszédról, bármiről.


Az emberek legalább kétharmadának kifejezetten örömet okoz ha csak azért se enged be ha elfogy a sáv, ha a másik lát akadályozza a munkában vagy megfúrja pletykával, ha a másik kisebb házat tud csak építeni vagy sorolhatnám napestig.


Miért?


Nyugaton ilyet nem látok sehol max a legaljánál de jó ha 10bol 1 ilyen. Keleten is voltam párszor és ott ha nincs is rend mert káosz van nem egymás átverése meg romba döntése a cél. Jó példa erre a keleti nagyvárosok pl Isztambul közlekedési káosza vagy India.


De itt kis hazánkban mintha egy komplett elmegyogyintezetben lennék pszichopatakkal összezárva


Más is így érez-e? És miért van ez így ??


Pszichológus vagy társadalom szakértők pls válaszoljatok :D



2018. febr. 13. 16:19
 1/6 TR75 ***** válasza:
Mert sok a frusztrált ember, aki kézenfekvőnek találja, hogy másokon vezesse le az elégedetlenségét. Szerintem ez ennyire egyszerű.
2018. febr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan UGYANEZ jutott ma eszembe!!!

Ma amikor utaztam a munkába (Bp.) egy idióta nő (szebbet nem tudok rá mondani)-rámdőlt a metrón-úgy hogy a csukló résznél álltam (2-es vonala). Kitúrt konkrétan onnan ahol 10 perce utaztam, majd elkezdett vigyorogni és szó szerint annyit mondott : Így jártál, lehet lekopni" ... mondom oké szánalom :/. Neki ez láthatóan örömöt okozott-ez para volt.


De ugyanezt tapasztalom máshol is. Kocsisor pl. Amint lehetőség nyílik rá ledudálnak. Bevágnak eléd.

Biciklivel a nyáron leszorítottak konkrétan. Nem titok nő vagyok, teljesen szabályosan tekertem egy nyaraló övezetben, majd egy családapa (anya gyerekek a kocsiban) bosszúból leszorított, mert nem tudott elég gyorsan befordulni az egyik kereszt-utcába férjem csak levegő után kapkodott ahogy végignézte.

Normális a tarsadalmunk?? NEM. GYÖKEREK. Akinek nem inge ne vegye magára. De nem én vagyok az egyetlen akivel ilyen történik.

2018. febr. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell túlozni ennyire...inkább vannak szektorok az országban "ilyenekkel", akiket bevonzottál olykor.


Értsd úgy, ha egy szemeteskukának látszol, amit fel lehet rúgni stressz levezetése érdekében, akkor felrúgnak;)


Sok embernél kimaradt a nevelésből ami nem bánt, azt te se bántsd dolog, de rajtad áll, hogy kuka leszel vagy annak felrugójának felrugója;)

2018. febr. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is sokat gondolkodtam, de szerintem Sándor Mária nagyon pontosan fogalmazta meg azt az idézetet, ami a mai magyar társadalomra is vonatkozhatna:

"...Mindenkinek hiszek, aztán rájövök, mások csak saját céljaikra akarnak felhasználni. Azt hittem, az emberek jók. Rájöttem, nem azok. A legtöbben önzők, épp a nyomor miatt, amiben élnek: az állandó nélkülözés, az állandó igazságtalanságok miatt...."

Én ezt úgy értelmezem, hogy az emberek alapvetően segíteni szeretnének egymásnak. De mivel ez sokszor sikertelenségbe ütközött (számtalan okot fel lehetne itt sorolni), ezért egy idő után sokak átmentek bunkóba, és ezért lett "alapvető emberi tulajdonság a másikkal való kiszúrás, aljas gonoszkodás". Sajnálom, hogy itt tartunk a 21. sz.-ban.

2018. febr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TR75 ***** válasza:

"...szúró kövek, kavicsok közt

fuldokolva kell

egymás ellen élnünk-halnunk!

Szívünk megremeg.

Vergődésünk testvérünket

sebzi, fojtja meg."


- írta Pilinszky.

2018. febr. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mútkor egy középkorú nő pénzt kért valakitől az utcán ,nem kapott, erre lekövérezte az illetőt hangosan és azt mondta, miért vett fel tapadós nadrágot. Egy pofon kellene az ilyeneknek.
2021. jan. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!