Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akinek nem jött össze az...

Akinek nem jött össze az egyetem, kiábrándult, esetleg kicsapták, annak hogyan alakult tovább az élete?

Figyelt kérdés

Milyen tanulságokat, tapasztalatokat szereztetek?


Én ki is ábrándultam, meg úgy néz ki ki is csapnak.

Már rég nem érdekel az egész egyetem, csak nem tudom mihez kezdjek magammal papírországban.

Bár ha most érettségiznék, bizony már itt sem lennék.


Elkeseredtem.


2020. febr. 5. 21:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Külföld, amint teheted!!!
2020. febr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Így van.

Csak akik külföldre mentek, mennek, azok érettségi után megcsiáltak valami szakmát, mert az érettségizett gyökér külföldre sem kell.


Én itt rontottam el. Maradtam, és mentem egyetemre.

Itt az eredménye.

2020. febr. 5. 21:59
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Ebben az országban, ahol egy négyzetméter csálén lerakott járólapért tízezreket elkérnek és egy nyamvadt lámpát 50 ezerért raknak fel, te nem tudod mihez kezdj magaddal? Tanulj ki valami hiányszakmát és ha igényes munát csinálsz akkor többet fogsz keresni mint a legtöbb diplomás ember
2020. febr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Nekem sem alakult fényesen az egyetemi karrierem, de én úgy döntöttem, végigcsinálom. Szeretném végigcsinálni az egyetemet, mert be akarom bizonyítani magamnak, hogy amit elkezdtem, azt be is tudom fejezni. Érdekes, amit tanulok, de csak B tervnek tartom, vannak más vágyaim, amihez nem szükséges egyetem. Nekem az segített legjobban, hogy fél éve egyetem mellett is dolgozom, élem az életem, nem csak az egyetem körül forog a kis világom, most sokkal jobb eredményekkel zártam a félévet, mint amikor csak az egyetemmel voltam elfoglalva.

Miért csak akkor lenne számodra külföld opció, ha most érettségiznél? Sosem késő.

2020. febr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
#3 Ez mind szép és jó, de nem lehet egy egész ország hidegburkoló meg nem tudom én, mi.
2020. febr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nekem nem a tanulással van bajom, meg az elvárásokkal. Nem orvosnak tanulok (tanultam..).


Hanem egész egyszerűen nem látom értelmét az egésznek, pénzügyileg meg pláne nem. Legutolsó gyárban ismerőseim, akik elvégeztek villanyszerelő, lakatos vagy ilyesmi szakmát, egy percet nem dolgoztak a szakmájukban, itt mégis műszerészek, karbantartók stb, és havi 300 tisztán már.

Félre ne értsen senki, se nem pénz éhes nem vagyok, meg nem is haragszok az ilyenekre, csak azt nem tudom megérteni, ha valaki tanul 6 évet mondjuk tanárin, akkor kiszúrják a szemét 100 ezrerrel? Mi a franc ez már most komolyan?

Semmi értelme!

2020. febr. 5. 22:05
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, ez Orbánisztán. Itt nincs jövője az értelmiségnek. Menj oda, ahol megbecsülnek, jogod van hozzá. Az eredeti terveidet sose add fel!
2020. febr. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
8%

Miért, tanárnak tanultál, vagy mi?

Jó esetben az ember nem azért megy egyetemre, mert sok pénzt akar keresni, hanem mert érdekli egy terület, szeretne elmélyedni benne, és szeretne ezzel a területtel foglalkozni. Ha neked nincs ilyen, akkor tényleg felesleges volt egyetemre menned.

Ha meg ennyire csak a pénz a szempont nálad, akkor tegyél le egy kamionos jogsit, aztán menj kamionozni, vagy tanuld ki valamelyik hiányszakmát, de még egy nyugat-magyarországi gyárba is elmehetsz gyártósori operátornak nettó 250-300ért.

2020. febr. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

5#

Mert hasznavehetelen diplomákkal gyárban robotolni az jobb?

Meg nem is mondtam, hogy mindenki legyen fizikai munkás. Aki tanár akar lenni, az legyen az, ha valaki mérnöknek szeretne tanulni, akkor csinálja. De annak nincs értelme, hogy valaki végig kínlódja az egyetemet csak azért, hogy legyen egy diplomája mert az az elvárás.

2020. febr. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
Elhúztam Norvégiába. Most itt élek és szakács vagyok. Teljesen jó.
2020. febr. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!