Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Frusztrálva érzem magam, mit...

Frusztrálva érzem magam, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Hosszú, hullámosnak mondható barna hajam van, kékés szemem, 166 cm magas vagyok

[link]

Hasonló alakom van. Sajnos nem élünk túl gazdagon, mindig spórolunk, kb mindent csak akciósan veszünk meg de van amit még akkor sem. Hála Istennek nem éhezünk, van meleg otthonunk tehát annyira nem rossz a helyzet. Ez a ruháimon is meglátszik, általában kínaiban veszünk ruhát vagy turkálóból, de van 4-5 éves farmerom is , amin látszik hogy a színét megviselték a mosások az évek alatt. ( Nem sajnáltatom magam!) A szemem nem bírja a sminket így egyáltalán nem sminkelem magam, csak akkor ha valami olyan alkalom van. Egyszerűnek és letisztultnak mondanám magam.

Valamiért szégyellem a testemet,az arcomat, a hajamat és az egész kinézetemet. Szégyellem a “stílusomat”, a ruháimat. Az osztályomból kb mindenki jól él, tehát ha pl meglát a boltban egy 30 000 Ft-os cipőt, akkor nem hezitál, megveszi. Általánosban beszologattak nekem, hogy én nem márkás ruhákat hordok ( ez azért megviselt), a gimiben nem szólt senki semmit de inkább a lenéző tekintetüket veszem észre, a megvetésüket. Néha észreveszem, hogy néznek fiúk, férfiak és a bátyám barátai is közvetlenek, némelyik bókolni is szokott. Ilyenkor mindig belém jön egy olyan gondolat, érzés, hogy ezt mind csak szánalomból teszik, sajnálnak. Nem tudom, hogy a bátyám miket mond el a haverjainak vagy mit gondolhatnak rólam, de gondolom látják, hogy magányos vagyok, önbizalomhiányos és azért mondanak olyat, hogy pl nem gondoltam, hogy XY-nak ilyen szép húga van. Én az ilyen bókokat nem is tudom komolyan venni, hisz különösebben nem látok magamon semmi különlegeset.

Úgy érzem, hogy én kevesebb vagyok mint mások, persze tudom, hogy ez nem igaz. Szégyellem magam, nem tudok teljesen felszabadulni sosem, frusztrálva érzem magam, nem szeretek a középpontban lenni, nem szeretem, ha mindenki engem figyel. Tudom, hogy ezek apróságok és butaságok, ezeket csak én magyarázom be magamnak, csak én látom magam ennyire rossznak, feleslegesnek és próbálkozom ezt a negativitást leküzdeni, semmit sem belemagyarázni , pozitívabban gondolkodni, de valahogy annyira de annyira nehezen megy. Főleg, hogy ezt a lenézettségeg kb naponta meg kell élnem. Számomra fontos a vallás is, így amiatt is valamilyen szinten hülyének néznek, kirekesztenek.

Hogyan tudnám magam teljesen elfogadni, jól érezni magam a bőrömben, nem szégyellni magam, nem foglalkozni azzal, hogy mások mit gondolnak rólam? ( Köszönöm, ha elolvastad! :) )


2020. febr. 7. 20:41
 1/6 anonim válasza:
Muti képet. A kínaiban is vannak jó cuccok. Nyugi sokan onnan öltözködnek.
2020. febr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy kepet tenyleg jo lenne latni rolad. Lehet, hogy tenyleg csak annyira van szukseged, hogy megerositest kapjal akar itt is arrol, hogy jol nezel ki, mert a leirtak alapjan ez biztosan igy van :)
2020. febr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én 19 éves lány vagyok, anyukám egyedül nevel, és én se vagyok sokkal jobb helyzetben anyagilag, mint te, mégse rágódok ilyen dolgokon. Én se vagyok szép, sőt, a Reddit szerint átlagos is csak egy jó adag jóindulattal vagyok, és 10 kiló plusz is bőven van rajtam. Mégis van barátom, mert őt a külsőségek nem érdeklik.


Túl sokat foglalkozol mások véleményével. Csak önbizalomhiányos vagy. Hidd el, nem olyan rossz a helyzeted, mint amilyennek gondolod.

2020. febr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát... már nem azért, de a kínai már egyáltalán nem olcsó. Egészen el szoktam képedni, milyen árakat kérnek el.


Amúgy meg van ismerősöm aki szerint csak a Nike, Adidas meg Puma a márka, azokba öltözködik, közben meg ki van fulladva ha futnia kell a buszra. Szerintem ez sokkal gázabb!


Nem a márka fontos, hanem hogy a stílusod összhangban legyen a belsőddel és jól érezd magad benne! Kit érdekel honnan van? Szerinted hányan tudják megmondani ránézésre egy ruháról hogy honnan van? Egyáltalán komolyan vannak akik ezt figyelik??? 😱

2020. febr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Egyébként, pont ma voltam kínaiban, nem szoktam járni csak párom szokott néha egy két jó dolgot találni és berángatott, nem szeretem hangulatát sem, nem azért mert annyira úri lennék, szimplán rossz érzés ott bent lenni, NEM ciki ott vásárolni, DE ezt megbeszélhetnéd szüleiddel, hogy nézzenek kicsit utána, mert ugyanolyan árak vannak mint egy fast fashion boltban, főleg ha lány vagy még olcsóbb is mint a férfiaknak! Mondd el nekik, hogy neked jobb érzés lenne olyan ruhákban járni, jobban éreznéd magad tőle, bár én vallom, hogy nem a ruha teszi az embert, saját magamon tapasztalom, hogy szívesebben veszek fel egy márkásabb, drágább ruhát, mint amit olcsóbban vettem, már csak a közérzetem is javul, sajnos ilyen világban élünk.

De ez lehet csak ez én véleményem, meg én így vagyok bekódolva.

De érezd magad jól abban amiben vagy, mert aki ismer rájön hogy az csak mellékes, majd amikor magadra keresel és megengedheted magadnak, és nem a szüleid kikötései alapján vásárolsz, és az az ember ugyanúgy ott lesz melletted rájössz, hogy ez csak egy szekunder szükséglet.

2020. febr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Reálisan kellene látnod magad, pszichológus tudna segíteni ebben.
2020. febr. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!