Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lányok! Ló vagy motor?

Lányok! Ló vagy motor?

Figyelt kérdés
Egy kis vita keltő... sok lány imádja a lovakat. Hallottam olyat, hogy van aki tisztában van azzal, hogy komoly testi sérülést tud szenvedni egy eséstől. Akkor mégis egy motorra miért nem mernek felülni? (Nyilván itt a többségre gondolok.) Ugyan úgy magában hordozza a balesetveszélyt mint a lovaglás...

2020. febr. 9. 16:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
#10 az utolsó pontodra csak annyit fűznék hozzá, hogy én itt főleg saját hibás sérülésekre gondoltam. Az vitathatatlan, hogy több motoros baleset van mint lovas, bár az, hogy ki hogyan esik le a lóról és töri el valamijét... nem számít bele semmilyen statisztikába.
2020. febr. 9. 17:53
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Lovagoltam régebben, szerintem tök egyszerű a válasz: lovas baleset max akkor fordul elő, ha leesel. Viszont a motorral ki kell menni a forgalomba, bármikor elüthetnek háromszor akkora vagy nagyobb járművekkel, meg alapból a forgalom is hatalmas, sokkal nagyobb az esély egy balesetre. Lóval meg nem sűrűn ütközöl
2020. febr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
59%

Fuh, kérdező ló vagy motor közti különbség... Most ez komoly kérdés? Téged sem az eszedért szeretnek. Nyilván mindkettő balesetveszélyes, az egyik mégis veszélyesebb.

Én évekig lovagoltam és motoron is ültem már. Egy ló max 60 km/h óra sebességre gyorsul fel, melyet nem sokáig tartanak plusz személy szerint biztos nem értem el ezt a sebességet hobbilovaglás során. A ló sem szeretne semminek nekimenni, lelassít, megtorpan. Ha figyelsz rá, illetve ismered akkor felismered a jeleket és korrigálhatsz/felkészülhetsz.

Mondanom sem kell egy motor sokkal gyorsabban tud menni. Elüt egy autó, teherautó, átmegy rajtad, leesel a kemény aszfaltra, nekimész valaminek. Mások kezébe helyezed az életed. Sokkal életveszélyesebb. Hirtelen alakulnak ki előre nem látható helyzetek.

2020. febr. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Metionin ***** válasza:
Nekem is az a problémám, mint az előzőnek. Volt már balesetem (igaz én biciklivel voltam) ahol nem én voltam a szabálytalan, mégis majdnem én haltam meg. Ha egy motorra felülök, tökmindegy hogy én vezetem vagy más, bármikor jöhet valaki gyökér aki miatt meghalok, hiába én szabélyosan mentem. A lovaglás tök más, általában nem közúton történik ahol átmegy rajtad valami idióta, plusz én valahogy bízok a lóban. Életemben kevésszer lovagoltam de akkor sem kifutóban hanem rendesen terepen, imserősömnek voltak lovai és vele. Minden esetben azonnal haverok voltunk a lóval és nagyobb biztonságban éreztem magam mint bármilyen járművön valaha.
2020. febr. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
40%
Valójában nem a lovakat imádják. 😀 lovaglás 😀😀😀😀😀😀
2020. febr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Én lovazok is és motorozok. Két külön világ igazából. Ha lovagolsz akkor egy élő lényre bízod az életed, és bizalomra alapszik minden. A motornál a Te hibádból tudsz esni vagy műszaki hiba miatt lehet valami gond.
2020. ápr. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!