Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy képes valaki pár év...

Hogy képes valaki pár év alatt ilyen szintű fejlődésen és változáson keresztülmenni?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon távoli rokonom, akit utoljára 2007 körül láttam. Akkor egy baromi csavargó, elképesztően lusta és alpári tizenéves kölyök volt, akinek a családja is egy nagy tuskó volt és csak a bulizásból meg a bunkó viselkedéséről volt híres. Soha nem gondoltam volna, hogy később 10 évvel szerez egy diplomát és külföldön fog élni, fiatalokkal együtt normálisan élvezni a nagyvilágot. De van még jópár olyan volt kortársam, akiből sose gondoltam volna, hogy egy érettséginél többet ér el. Aztán sokuk MSc-t végeztek, nyugaton menő cégeknél dolgoznak, nekem pedig - aki világéletében alázatos, normális, erkölcsös ember volt - 6 év alatt szakváltással sikerült baromi szorongás és küzdelem árán szülői támogatással szereznem egy BSc-t amivel egyelőre egyáltalán nem tudok elhelyezkedni. Most én vagyok ezek szerint ennyire életképtelen és csak túlértékeltem magam vagy tényleg sok ember ennyire képes drasztikus változásra? De hogy sikerül akkor nekik, mikor korábban szöges ellentéte volt a viselkedésük és életük?

2020. febr. 9. 23:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Ne foglalkozz masokkal mert attol neked nem lesz jobb sot rosszabb lesz ha esetleg irigyled oket, legyel buszke arra amit te elertel es kuzdj a tovabbi celjaidert (pl mosz gondolom az allas kereses az).
2020. febr. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

Azert mert ok eleveztek kicsot az eletet nem rosszabb es kevesbe tehetsegesebbemberek mint te. Sot! Tobb tapasztalattal rendelkeznek, tobb ismerosuk van, ezaltal tobb mindent hallanak, tobb lehetoseg nyilik meg elottuk ha szemfulesek.


Igen, te kepzelsz sokat magadrol,mert jogyerek voltal mindig is termeszetesnek veszed hogy te vagy a jo, te csinalod jol es te erdemelned pl az o mostani jo eletuket.


De igazabol hozzajuk kepest csak vegetalsz.


Szerintem felrepozicionalod magad.


Ne felj,nem vagy egyedul, rengeteg ilyen ismerosom van mint te :D es szanalmasnak is tartom oket mar bocsi.


Nem mindig kell tuulsagisan jo gyereknek lenni. Kockazat nelkul nincs nyereseg.

2020. febr. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

2es vagyok, mielott meg letamadtok: diplomam van 2 idegen nyelvbol, ekonomiai szektorban dolgozom elegjo fizetesert, normalis ferjem van es egy gyermekem.


Mindig jo tanulo voltam, de imadtam bulizni is.


Minden hozzaallas es kerdese.

2020. febr. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
A baj ott kezdődik, hogy te lenézted őket, amiért azt hitted, hogy szinte semmire nem viszik.
2020. febr. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4esnek nagyon igazat adok.
2020. febr. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

“Soha nem gondoltam volna, hogy később 10 évvel szerez egy diplomát“

Váóó WOW.... és milyen diploma? Mert úgy idealizálod a srácot, mint aki kb. az orvosit végezte el.


Ebben amúgy nincs semmi ördöngösség. Őneki gondolom jobb volt a közérzete, ezáltal jobban tudott koncentrálni a tanulásra is. Te pedig punnyadtál. Majd kiégtél.

Karma. Ezért nem szabad lenézni senkit. Ezt tanuld meg egy életre.

2020. febr. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%

"Mert úgy idealizálod a srácot, mint aki kb. az orvosit végezte el."


Én orosit végeztem, lópéniszt nem ér, bárcsak buliztam volna helyette. :-D

Ami viszont a kérdést illeti, szerez egy diplomát és külföldön él... hát van egy két ilyen ismerősöm és több közülük hatalmas nulla, csak jól adja elő magát.Külföldön dolgozni nem érdem, hanem állapot. A diploma értéke, meg diploma függő. Van olyan ismerősöm aki, külföldön dolgozik diplomásként banki szektorban és Dagobert bácsi (és ő az egyik legszerényebb ismerősöm) és van olyan aki szociológia diplomával boltosnéni.

2020. febr. 10. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én mondjuk mentálisan nem vagyok százas, ezért a nézőpontom lehet, hogy tré.


De.


Én mindig tanulós emberke voltam, 18 előtt nem is buliztam, nem ittam, 18 után is mértékkel. Görcsösen tanultam, megfeleltem, fogalmam se volt, mit akarok, de ha tudtam se mertem csinálni.


Érettségi óta 7 éve tanulok, 1 egyetem, 3 OKJ és ma kezdődik a második félév a második szakomon.

Pénzem kvázi semmi, például szigszalaggal ragasztott a töltőzsinór, rossz a számítógépegér, zacskóslevesen élek, mert az mégis meleg, de 250 forintba kerül.


Míg azok az osztálytársaim, akik bulizósok voltak, kiálltak magukért, volt önbizalmuk és mertek a szívük után menni.

Majdnem mindenki egyetemre ment, de jó szakokra, sokan MSc-t is csináltak, most jó munkáik vannak és bizony van, aki külföldön.



Gimi alatt én is azt éreztem, hogy lenéznek (mondjuk ez igaz is volt), vadak, bulizósak, rossz jegyeik vannak.


De azért ez ennél jóval árnyaltabb.

2020. febr. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
En ismerek olyan jogászt, akitől évekig hallgattam, hogy ő bezony bíró lesz és kérlek szépen eladó évek óta, mert az alap jogász vegzettsegevel sem tudott elhelyezkedni.
2020. febr. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Négyes jól megmondta!
2020. febr. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!