Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy képes valaki pár év...

Hogy képes valaki pár év alatt ilyen szintű fejlődésen és változáson keresztülmenni?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon távoli rokonom, akit utoljára 2007 körül láttam. Akkor egy baromi csavargó, elképesztően lusta és alpári tizenéves kölyök volt, akinek a családja is egy nagy tuskó volt és csak a bulizásból meg a bunkó viselkedéséről volt híres. Soha nem gondoltam volna, hogy később 10 évvel szerez egy diplomát és külföldön fog élni, fiatalokkal együtt normálisan élvezni a nagyvilágot. De van még jópár olyan volt kortársam, akiből sose gondoltam volna, hogy egy érettséginél többet ér el. Aztán sokuk MSc-t végeztek, nyugaton menő cégeknél dolgoznak, nekem pedig - aki világéletében alázatos, normális, erkölcsös ember volt - 6 év alatt szakváltással sikerült baromi szorongás és küzdelem árán szülői támogatással szereznem egy BSc-t amivel egyelőre egyáltalán nem tudok elhelyezkedni. Most én vagyok ezek szerint ennyire életképtelen és csak túlértékeltem magam vagy tényleg sok ember ennyire képes drasztikus változásra? De hogy sikerül akkor nekik, mikor korábban szöges ellentéte volt a viselkedésük és életük?

2020. febr. 9. 23:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekem rengeteg ismerősöm bulizott, meg lógott suli alatt és a legtöbb már családos ember jó anyagi háttérrel. Szerintem ha valakinek rendben van esze, meg jó a gondolkodása és rátermett, a kamasz évek kicsapongásai nem tesznek különösebb kárt a karrierben, már ha ez nem húzódik ki túl sokáig.

Én a középúton voltam kb. nem voltam a legjobb tanuló, de nem lógtam, párszor meghurcoltak az öltözködésem miatt a katolikus gimiben. Főleg azt tanultam csak, ami érdekelt. Ezzel szemben volt egy eminens szobatársam. Szó szerint 4 évig mindenből ötös, bejutott a BME-re, hadd ne mondjam, volt neki is pár lenéző beszólása nekem, mert én kevésbé neves egyetemre jutottam "csak" be. Meg idézem: "csak egy ostobának lesz hármas a matek érettségije".

Most ő egy SSC-ben töltögeti az Excelt 9-5-ig, én meg főnök vagyok egy másik cégnél sokkal jobb fizetésért és utazom. Beszélünk a mai napig, nem mondom kétszer sem, hogy nem irigy. Hiába próbálja palástolni, vannak beszólásai, kéretlen jótanácsai, amelyek mögött érezni, hogy nem a puszta jóindulat szól belőle.

Látod, az iskola meg a papír nem garancia semmire. És igen, túlértékeled magad, legalábbis ez jön le az írásodból.

2020. febr. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ezt neked kéne tudni hiszem te ismerted őket.

Valóban kicsit lenézted őket.De volt rá alapod a leírtjaid alapján.


Gondolom te általános/középiskolában nem voltál túl népszerű csendes szorongós gyerek voltál de próbáltál jól teljesíteni amennyire tőled telet.


A távoli rokon és még akikről beszélsz azok pedig csak simán "kamasz kori lázadáson" mentek keresztül ezek szerint és alapból kicsit jobb képességekkel rendelkeztek mint te.

Így amint kinőtték ezt beletudták vetni magukat a tanulásba.Amíg te nem igazán...plusz ráadásul élégé szorongós vagy így ez jobban megvisel téged.


Ezzel nem akarlak megbántani ezek tények.


Ne ostorozd magad olyan jelzőkkel mint "életképtelen".

2020. febr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!