Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Teljes változáson akarok...

Teljes változáson akarok átmenni, szeretnék felhagyni a mostani bunkóskodó, beszólogatós stílusommal, de félek, hogy a családom és ismerőseim furcsállnák a hirtelen nagy változást. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, főként az utóbbi 2-3 évben, hogy sok embert taszít és zavar a sok beszólogatás és a bunkóskodó megnyilvánulásaim. Hogy őszinte legyek - nem vagyok büszke rá egyáltalán - ez 1-2 tanár ellen irányul, akiket nem kedvelek bizonyos okoknál fogva - tudom, hogy az ő megnyilvánulásaikban is van kivetnivaló, mégis, nem szeretek magamra nézni amiatt, hogy felnőttekkel bunkóskodok, amikor lehet, hogy kedvességgel többre mennék. A barátnőimmel nem kommunikálok bántó módon, inkább csak húzni szoktuk egymást (ahogy általában a barátok :) ), viszont úgy veszem észre, hogy őket is már kezdi zavarni az, hogy a tanárokhoz mindig van egy-két szurkáló megjegyzésem, már akkor is, amikor aznap nem tettek semmi rosszat, s alapjáraton már egy tiszteletlen hangot ütök meg velük. Sokszor azon a véleményen vannak a barátaim is, hogy túl messzire megyek. A humorom is mondjuk eléggé szarkasztikus, és bár én tényleg mindent csak viccnek szánok, ez is sokszor "túl sok"-nak tűnik nekik. Valamikor szeretnek érte, valamikor már fárasztónak vélik, így sokszor bizonytalan vagyon azt illetően, hogy mikor kellene leállnom.


Sajnos 2-3 éve már ez a helyzet áll fenn, s mivel az emberek nem szeretik ezt a nagyszájú, beszólogatós stílusomat, és én is rosszul érzem magam, amiért így viselkedek majdnem felnőttként, ráadásul lányként, úgy döntöttem, hogy változtatni szeretnék. Tudom magamról, hogy valójában nem vagyok ilyen, a régebbről ismert barátaim és tanáraim is tudják, de felvettem ezt a stílust, s mivel már huzamosabb ideje ilyen vagyok, kissé aggódom, hogy a családom, ismerőseim, osztálytársaim furcsállni fogják, hogy hirtelen kedves, csendes személlyé váltam (bár biztos örülnének neki). Ezelőtt már sokszor elhatároztam, hogy változtatok, azaz udvariasan és kedvesen beszéltem a tanáraimmal, ám ekkor azzal találkoztam, hogy a barátnőim nevettek és azt kérdezték, hogy "miért vagy ilyen kedves A TANÁRRAL?" és még ha vicceltek is - mert ugye alapjáraton majdnem mindenki ki van merülve az iskolától, ergo a tanárokat sem szabad kedvelni, mert a suli szar - ilyenkor tanácstalan vagyok, és nem bírom eldönteni, hogy tulajdonképpen mivel is tennék jót. Jól esik kedvesnek lenni az emberekkel és szeretnék újra ilyenné válni (természetesen nem stréberkedésre gondolok), azonban úgy látom, sokan nevetnek ezen. Más területen is tapasztaltam már, hogy emiatt nem tudom önmagamat adni, mert valahogy sehogy nem vagyok jó a környezetemben élőknek.


Annyit még szeretnék leírni mellékesen, hogy ezt a stílust többek között azért is vettem fel, mert egyfajta kisebbségi komplexusom van az osztályomban - valahogy mindenki olyan szép és társasági, valamint a mostani korban "menőnek" tartott személyeknek számítanak, én pedig eléggé kívülállónak érzem magam ebben a társaságban. Bár nem tanulok rosszul, nem vagyok valami világszépe, eléggé introvertált vagyok és azért is vettem fel ezt a nagyszájú, laza, "ki nem szarja le" stílust, hogy egy kicsit én is feltűnővé váljak, és mert sokan hasonló viselkedéssel kedvelt személyeknek számítanak. Sokat is káromkodok, nagyon sok embert ez is meglehetősen zavar, valamint elég sok ízléstelen, obszcén viccet is elsütök, amikor velük beszélgetek, de úgy látom, ez is inkább szemforgatást és egy "Jaj, ne már..."-t vált ki az emberekből, mintsem nevetést. Fel akarok hagyni ezekkel, mert szégyellem magam, amiért így viselkedek.


Természetesen nem mentegetőzni szeretnék azzal, hogy leírtam, mennyire bizonytalanul érzem magam a környezetemben. A hozzáállásomon és a bunkóskodáson változtatnom kell, csak gondoltam leírom azt, ami szintén szerepet játszott abban, hogy kialakult ez a fajta stílusom.


Mit gondoltok, nem találnák furcsának az emberek azt, ha a trágár, alpári, nagyhangú, beszólós lányból hirtelen mindennek az ellentéte leszek? Miképp tudnék magyarázatot adni, ha rákérdeznek?


Köszönöm előre is a válaszokat.

18/L



2017. márc. 29. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is ugyanezt teszem, de olyan hangnemben, aki nem kifejezetten bunkón és szükségtelenül szól be, hanem úgy körítve, hogy süssön belőle, hogy valamit tudok amit ő nem, kedvesen előadna, rejtett szarkazmussal.

Na erre nem tudnak mit visszaszólni, és ez sok embernek imponált is.

Nem fogok megváltozni, a külvilág miatt azok miatt akiknek ez nem tetszik.

Szerintem ha te MAGAD MIATT, nem akarsz ne tedd.

L

2017. márc. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem egyik percről a másikra lehet ilyet véghezvinni, és lehet hogy nem feltétlen kellene változnod. Úgymond több személyisége van az embernek, például amilyen a családod körében vagy, vagy amilyen az osztályodban vagy, satöbbi. Ha egyszer ez a viselkedés vált be az osztályodban hogy túlélj (mert sokszor túlélésről kell beszélni egy iskolai osztályban), akkor szerintem ezen nem kell változtatni. Mellesleg, magánvélemény ugyan, de az a stílus amin te változtatni akarsz, nekem egyszerűen tetszik. Lehet megkövezni de ez van. Bár ebből a válaszomból nem látszik, de én is szinte szó szerint teljesen ilyen vagyok(ha túlozni akarnék, azt mondanám hogy azt hittem saját magam leírását olvasom), talán ezért is. Annyi a különbség hogy én a visszahúzódó emberből ilyenné változtam, nem pedig felvettem ezt a stílust, és te akár ilyen vagy igazából, akár nem, szerintem nem annyira ártalmas mint ahogy te azt gondolod. Jól esik kedvesnek lenni emberekkel, de szerintem ezt te is tudod hogy kevesen érdemlik, velük akkor legyél olyan, úgy hogy közben azokat a tulajdonságaidat is megtartod amin szerinted változtatni kellene. Tehát mit tegyél? Szerintem ne változz. De ha lenne még kérdésed vagy olyan ami érdekelne még, írj és tudok válaszolni, mint mondtam, én is 180 fokot fordultam egy pár évvel ezelőtt.
2017. márc. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Biztos hogy senkit nem fog zavarni a pozitív változás. Max örülnek majd neki.
2017. ápr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!