Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez nem egy iszonyatosan...

Ez nem egy iszonyatosan mérgező tanács az emberekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

"vedd körül magad sikeres és boldog emberekkel"


Ez ahhoz van tanácsként írva hogy hogy élj teljes meg boldog meg szipiszupi nagyon jó életet.


A sikeres emberekkel való barátkozás már eleve egy érdekkapcsolat. Szerintem van kismillió ezer pozitív tulajdonság ami alapján meg lehet választani hogy kivel akar az ember barátkozni. Másrészről a "sikeresség" is elég relatív fogalom.


Boldog emberek.

Na ez is egy világ hazugsága, hogy létezik konstans boldog ember. persze nyilván senki nem akar állandóan panaszkodó, siránkozó emberrel barátkozni, de azért itt sem csak ez a két véglet létezik.


Csak szerintem nagyon káros ez a tanács egy ilyen kontextusban?


2020. febr. 12. 09:33
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem is igaza van a 8-asnak,csak tényleg nem érted meg.

Eléggé megkeseredett fazon lehetsz, ha a sikeres emberekkel barátkozás szerinted csak "érdekkapcsolat" lehet.Vagy csak simán irigy vagy és innen az ellenszenv.

2020. febr. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
70%

"vedd körül magad sikeres és boldog emberekkel"

Ez ahhoz van tanácsként írva hogy hogy élj teljes meg boldog meg szipiszupi nagyon jó életet.



Eszembe nem jutna erre a kérdésre ilyen tanácsot adni.

Inkább azt mondanám, hogy legyenek tartalmas emberi kapcsolatai, próbáljon olyan hivatást, vagy ha ez nem sikerül, legalább olyan hobbit keresni magának, amit örömmel csinál.

Lehetőleg sokat legyen szabad levegőn, sokat mozogjon. Ez jót tesz a testnek és a léleknek is.


Sikeres és boldog emberek között pont rosszul érezheti magát valaki, mert folyton úgy érzi, hogy neki nem sikerül az, ami a többieknek igen.

Nem véletlen a segítő szakmák vonzása: jót tenni egy beteg, elesett, vagy bármilyen módon segítségre szoruló emberrel, és utána érezni az ő háláját, az sokkal jobb érzés, mint a sikeres emberek között forgolódni - és érezni, mennyivel kevésbé sikeres hozzájuk képest.

2020. febr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Nem erted ennek a lenyeget. De majd rajossz, hogy az eletben a legnagyobb igazsagok nagyon egyszeruek.
2020. febr. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Kit nevezünk sikeresnek? Kit nevezünk boldognak? Aki ilyet olvas, az sosem fog tudni érdekkapcsolatokat fenntartani, arról nem is beszélve, hogy hosszútávon rájönne, hogy az ő boldogtalanságát pont az okozza, hogy egy érdekkapcsolatot próbál meg erején felül ápolni.

Én is megfordítanám és azt mondanám inkább, kerüld az energiavámpírokat, az érdekembereket, a negatív, lehúzó kapcsolatokat. Így egy réteget zársz ki gyakorlatilag és nem egy réteget engedsz be.

2020. febr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Egy óra alatt már ide is ért a sok zsebpszichiáter akik kielemzik itt az egész életemet IS. :D
2020. febr. 12. 11:20
 16/30 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a "sikeres" hülyeség, senki nem mondta hogy ilyen gazdag, képmutató emberekkel vedd körbe magad. Pozitív hozzáállású emberek kellenek köréd akik feltöltenek téged ebben a - sajnos - eléggé szomorú magyar valóságban. Lehet szó egy régi iskolás haverról is, aki néha elhív sörözni és megbeszélitek az élet nagy dolgait, közben röhögve egy keveset.
2020. febr. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Szerintem is egy marhaság az egész. Arra tanít, hogy ne mint embert értékeljünk valakit, hanem a sikerei alapján, és aki nem sikeres vagy boldog, attól váljunk meg. Továbbfejlesztett változata ez a kijelentés: "Aki nem vitte semmire az életben, az annyit is ér".
2020. febr. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Részemről azt érzem ebben az elgondolásban a legbetegebbnek, hogy úgy beszél más emberekről mintha mind csak eszközök lennének. Valamik, amik hasznosak nekem, amik engem szolgálnak a fejlődés útján.

Valahogy soha nem volt koncepcióm arra nézve, hogy kivel milyen kapcsolatot alakítok majd ki, és mennyire kerülünk közel egymáshoz. Szóval ha akarnám sem tudnám alkalmazni ezt a tanácsot, talán mert nem vagyok pszichopata.

2020. febr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Sokan írják azt, hogy csak a negatív embereket kell kerülni. Én ezzel sem értek egyet, mert egy értelmes és érző embernek eleve nem a sikeresség a fő preferenciája. Ugyanazon barátunk lehet boldog, megkeseredett, sikeres és sikertelen is, akkor is a barátunk marad, ha nem érdekbarátságról van szó. Persze könnyebb ráhúzni valakire, hogy negatív ember, ezért nem érdemes vele foglalkozni, csakhogy ezzel tényleg az lesz az eredmény, amit a kérdező ír, minden emberi kapcsolatunk a puszta számításra épül fel, ami karrierben jó dolog, de magánéletben nem.
2020. febr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
62%

Rosszul van megfogalmazva. Én inkább úgy mondanám, hogy olyan emberek társaságát keresd, akiknek vannak céljai, és pozitívan állnak hozzá az élethez.


Akkor te is ilyenné válsz, és "sikeres" leszel - akármit is jelent ez a saját gondolatvilágodban.

2020. febr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!