Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez nem egy iszonyatosan...

Ez nem egy iszonyatosan mérgező tanács az emberekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

"vedd körül magad sikeres és boldog emberekkel"


Ez ahhoz van tanácsként írva hogy hogy élj teljes meg boldog meg szipiszupi nagyon jó életet.


A sikeres emberekkel való barátkozás már eleve egy érdekkapcsolat. Szerintem van kismillió ezer pozitív tulajdonság ami alapján meg lehet választani hogy kivel akar az ember barátkozni. Másrészről a "sikeresség" is elég relatív fogalom.


Boldog emberek.

Na ez is egy világ hazugsága, hogy létezik konstans boldog ember. persze nyilván senki nem akar állandóan panaszkodó, siránkozó emberrel barátkozni, de azért itt sem csak ez a két véglet létezik.


Csak szerintem nagyon káros ez a tanács egy ilyen kontextusban?


2020. febr. 12. 09:33
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
72%

Nekem rögtön kalkuttai Teréz anya, és a hozzá hasonló emberek jutottak eszembe...

Szerintem éppen hogy ők éltek teljes, boldog és szipi-szupi életet, éppen azért, mert sikertelen, nyomorult, segitségre szoruló emberekkel vették körül magukat, hogy felemeljék őket...

2020. febr. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Ez valami coach-os pozitív életszemléletű Isten haragja szöveg, ami totál h×g: sok esetben ezt a manihoz kapcsolják. Mit jelent sikeresnek, boldognak lenni? Szerintem kb. ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=VaRroeLsgy4

2020. febr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

"Valahogy soha nem volt koncepcióm arra nézve, hogy kivel milyen kapcsolatot alakítok majd ki, és mennyire kerülünk közel egymáshoz."


Ne viccelj már. Bárkivel barátkozol, aki csak úgy szembejön veled az utcán? Semmilyen szűrőd nincs? Közös hullámhossz, ilyesmi?


Ha elfogadod, hogy van, akkor máris nem annyira ördögtől való ez a "megválogatom az ismerőseimet" dolog. Egyszerűen egy pozitívan gondolkodó ember ilyenek társaságát keresi. Annyi érdeke van ebben, hogy közöttük érzi jól magát.

2020. febr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Nem, nincsenek ilyen előre meghatározott szűrőim amikkel eleve kizárok valakit. Első körben mindenki érdekel, aztán nagyrészt a közös témák és az idő döntő abban, hogy kihez mennyire kerülök közel. Azt hittem ez így működik mindenkinél. Furcsa is, hogy magyarázni kell.
2020. febr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

#24

Oké, fordítsuk meg. Szűrő alatt én azt értem, hogy vannak bizonyos elvárásaim egy kapcsolatban, mint ahogy én is igyekszem megfelelni bizonyos más elvárásoknak.


Ha valakitől csak annyi telik, hogy például állandóan panaszkodik, és irigykedő, rosszindulatú megjegyzéseket tesz rám, ahhoz nem hogy közelebb nem kerülök az idő elteltével, hanem éppen ellenkezőleg.


A mentalitás számomra fontosabb, mint a közös témák vagy az együtt eltöltött idő. Ez adja meg a közös hullámhosszot, amelyen egymás mellett evezhetünk.

2020. febr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

20:

A baj ezzel az, hogy a legtöbb sikeres embernek is vannak belső vívódásai, nem mindig tudják mit akarnak, nem mindig egyenes az út a sikerhez. A vannak céljai éppen ezért egy leegyszerűsítés, ha mindig céltudatos emberek vesznek körül, az csak annyit jelent, hogy nem ismered őket igazán, csak felszínes kapcsolataid vannak, csak azt látod belőlük, amit idegeneknek mutatnak.

2020. febr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

#26


Leegyszerűsítés, mégis ég és föld a célra törekvő és a céltalanul lézengő ember mentalitása.


Az egyik arra fókuszál, hogy mit szeretne, és ezért mit kell tennie. A másik arra, hogy mit nem szeretne, és fájdalomcsillapításra, pótcselekvésre.


Engem ez utóbbi taszít, éppen eleget éltem ebben a mentalitásban.

2020. febr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

27:

Azok közül, akiket jól ismerek, egyikre sem húzható rá a két karakter egyike, ennél sokkal bonyolultabbak az emberek.

2020. febr. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

#28


Alapvetően érezhető a különbség. Az, hogy ez létezik, nem jelenti azt, hogy az emberek ennél a szintnél nem lépnek tovább, nem tudom, miért akarod belemagyarázni.


De érezhető, ha valakinek van vagy nincs egy miértje, és ez az egész mentalitására rányomja a bélyegét. És most nem a szélsőségesen küldetéstudatos emberekről beszélek. Látszik, ki akar gyarapodni, akár belső, akár külső tekintetben, és ki az, akinek minden mindegy, csak úgy él bele a világba, és közben tompítja magát, hogy ne fájjon.

2020. febr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

29:

Ez szimpla önmarketing. Ha egy embert jobban megismersz, szinte mindegyikről kiderül, hogy keresi a helyét a világban, és csak egy látszat, hogy kívülről céltalannak vagy épp nagyon is céltudatosnak tűnik. Ha mégis létezik az általad felvetett két szélsőség, én mindkettőt kerülném, de szerencsére tényleg nem ennyire egyszerűek az emberek.

2020. febr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!