Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hallottatok már olyan durva...

Hallottatok már olyan durva vitát, ami azért történt, mert valaki nem adta át másnak a helyét tömegközlekedési eszközön?

Figyelt kérdés

Én egy ilyennek nemrég fültanúja voltam. 61-es villamoson felszállt egy több tagú család, nagymama, anyuka, unokák, talán férfiak is, akik magyarok voltak. Néhány állomással később fölszállt egy külföldi fiatal pár babakocsival. Én felálltam és hátrébb mentem, hogy aki akar le tudjon ülni. Hát jól tettem, hogy elmentem onnan...

Ugye ez olyan típusú villamos, ahol a babakocsi egy bizonyos ülőhely előtt fér el. A fiatal pár mutatta, hogy oda tolná be a babakocsit (ahol nagymama és valamelyik unoka ült). Igen ám, csakhogy a külföldi apuka és anyuka éppen oda le is szerettek volna ülni. Na ebből támadott egy "kis" nézeteltérés. A külföldiek csak angolul "kommunikáltak", azonban a magyar anyuka is értett és beszélt is angolul, ezért röpködtek a szolid "stupid bitch" kifejezések és hasonlóak, egyre erősödő hangerővel. Mivel csak később szálltak le, így sokáig lehetett "élvezni" a társalgást.

Megmondom, én nem láttam még olyat, hogy valakik ebből ekkora jelenetet rendeztek volna. Gyakorlatilag zengett az egész, máskor alapjáraton békés villamos.


2020. febr. 14. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ma történt a hasonló jelenet:


Ülök a vonaton, és mivel sok volt még, egy négyes székcsoporton ültem egyedül. Cuccom mellettem, de ismétlem, sok volt a hely.

Megjelent egy fiatal házaspár, akik megálltak mellettem, és fennhangon kiabálni kezdtek egymásnak, hogy hát látod, minden négyes helyen egy ember ül! Milyen dolog ez. Majd közölték velem, hogy ők márpedig odaülnek mellém. Mondom, persze, semmi gond. Cuccomat elvettem, leültek. Onnantól kezdve engem szapultak végig, hogy hogyan merészelek egyedül négyes helyre ülni, miért teszem székre a cuccomat, és különben is, ott ők akarnak ülni. Direkt a fejemhez akasztották a kabátjukat, és folyton átnyúlkáltak fölöttem, ha kellett belőle valami.

A végén elegem lett, és otthagytam őket, örüljenek a helyüknek. Amúgy tényleg csomó hely volt még, én is gond nélkül leültem máshova. Ha tele a vonat, természetesen nem pakolom a cuccom a székre.

2020. febr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kösz a sztorit, de ha már te is párról írtál, akkor én még azt is nagyon kedvelem, amikor fiatal, még nem házas párok bosszankodnak azon, hogy nincs kettes ülés, nem tudnak egymás mellett ülni. Csak egymás mögött, vagy a másik sorban lévő szemközti ülésen, minő tragédia. Hát bakker, azt a két órácskát talán kibírod. Vagy hátha a következő megállónál valaki leszáll.
2020. febr. 14. 19:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Vita nem volt, de ha szemmel ölni lehetne most nem írnék.

Debrecen 2es villamos, délelőtt, kb 10en voltunk a villamoson, tele volt ülőhellyel. Felszállt 6 nyugdíjas, és úgy néztek rám mint egy tömeggyilkosra, mert ott ültem az ajtóhoz legközelebbi helyhez, mivel a következőnél már szálltam volna le. Még mutogattak is meg suttogtak.

2020. febr. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

4/6-os, meló után, estefelé: alapvetően nem szoktam leülni, de nagyon nehéz napom volt, rengeteget gyalogoltam és úgy gondoltam leülök arra a 10 megállóra.

Épp kifelé bambultam az ablakon, amikor felszállt egy idős nő, és nem vettem észre, hisz elkalandoztam, pedig persze, átadtam volna a helyem. De a lényeg a lényeg, odajött hozzám a nő (amit szintén nem vettem észre, hisz alapból heringparty szokott lenni, megszoktam ha mellettem vannak), és nem azt mondta, hogy bocsi, le akarok ülni, hanem egyből ordítozni kezdett hogy mit képzelek, ezek a mai fiatalok stb. Türelmes embernek mondom magam, de akkor kiakadtam, visszaszóltam, hogy bocsi, de én is rohadtul megveszem a jegyet, és ugyanannyi jogom van ott ülni, utazni mint neki. Plusz ha szépen mondja vagy csak bánom is én, megbök átadom a helyem, de így, hogy egyből kiabálni kezd és degradálni az egész generációm... Utána átadtam a helyem, és csendben utaztunk együtt tovább.

2020. febr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én fiú létemre nagyon hasfájós vagyok, már többször volt, hogy csúnyán néztek, mert nem adtam át a helyem (mert nem éreztem magam jól) :( Vagy a fejem fölött beszélik meg a mai fiatalokat, közben meg ha fel kellett volna állnom, ott esek helyben össze.


Bezzeg ha át akarom adni a helyem, akkor jön a "nem vagyok én olyan öreg", meg a "nem kell, úgyis mindjárt leszállok", de tíz megálló után is ott csimpaszkodik még mindig a kapaszkodóba...

2020. febr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Jé, naponta utazom a 61-essel, ez tényleg egy békés vili, szeretem.

Szerintem itt nem volt igaza a külföldieknek. A babakocsis hely a babakocsié, de az ottani két ülés nem feltétlenül a szülőké. Gondolom, életerős emberek voltak. Az elsőbbségi ülés pedig az időseké, terheseké, kisgyerekeké. Ha mondjuk két fiatal ül ott, udvariasságból átadhatták volna a helyet, de a nagyi és az unoka szerintem legálisan ült ott.

Mondjuk biztos nem álltam volna le cirkuszolni, az angolul tudó helyében elmagyaráztam volna nekik, hogy miért nincs joguk felállítani a gyereket a nagyival.

2020. febr. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6-osnak: én naponta nem utazom rajta, ha viszont elmegyek kirándulni akkor igen. Amúgy szerintem sem járt az ülőhely a fiatal külföldi párnak, nem rokkantakról volt szó, és nyugodtan állhattak volna a babakocsi mellett, mert nem heringparti volt. Azonban egyik fél sem kezelte intelligensen a helyzetet, gondolom, a külföldiek provokálták, de a magyar félnek sem kellett volna így beleállnia. Mondom, a külföldi anyukának majdnem hisztériás rohama volt eme egyébként egyszerűen is megoldható nézeteltérés miatt.
2020. febr. 14. 20:54
 8/11 anonim ***** válasza:

Sőt naponta kétszer XD Hűvösvölgyben dolgozom.

Egyébként mi lett? Nagyiék felálltak végül, vagy addig ordítoztak, míg az egyik le nem szállt?

2020. febr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Elébb a külföldiek szálltak le többekkel együtt, de még a megállóban is mondták a magukét, meg másoknak is magyaráztak. Tettlegesség nem történt, bár szerintem nem sok híja volt. Azért az utazóközönség zöme - aki valamit szólt - nem a külföldiek pártját fogta.
2020. febr. 14. 21:15
 10/11 anonim ***** válasza:
61%

6-osnak is. Babakocsi hely a babakocsie es a babkoxsihoz tartozo altalaban anyae.

Es ha kicsi a babaja ez plane igaz. Kepzeld el nem tudod mikor szult (hogyan faj e meg neki), szoptat e ejszakazik e stb. Tehat alapbol faradt. Raadasul legtobbszor emelgeti fol le a babakocsit.

Persze ha a gyerek nagyobbacska es mondjuk sportbabakoxsiban ul egy 2 eves es a babkocsis helyen szinten egy 2-3 eves ul, akkor azt en se zavatnam el. Ha ott kettes ules van, akkor viszont a vele levo anyuka nyugidtan folallhat es a masik anyukanak atadhatja a helyet.

Kulfoldon ahol en eddig jartam itt prioritas helyre le se ulnek tomott buszon, villamoson se. Ha meg folszall az odavalo, akkor ugranak es adjak at neki.

Nalunk alapbol a beka segge alatt van a tomegkozlekedesi kulturank is.

Az idosek, serultek nyilvan az ajto melle szeretnenek leulni, mert rossz a labuk, csipojuk, egyensulyerzekuk. Nagyanyam esett mar el mert beljebb ment aztan leszallni indult es rosszul kapaszkodott etc. Igen sokan elbambulunk es sokan azt gondoljuk jogunk van mindenhez.

En javaban babakocsival kozlekedem fenyes nappal hetkozben. Olyan sztorijaim vannak.

Legjobbak: zuhigo esoben kissikolasommal es a babakocsi picivel egyedul en nem fertem fol a buszra. Mindenki benyo.akodott elenk majd neztek rank hummogve es szepen otthagyott a busz. Ja es beljebb voltak ures allo es ulohelyek csak senki nem akart beljebb menni.

Villamoson alacsonypadlos. Szallnek fol az amugy ures jaratra. 3 srac abejaratnal csevereszik. .ondom bocs fiuk nem ferek el oda betolnam a kocsit ooo igen arrebbmennek es mind a 3 a foldon hagyta a hatizsakjat az utban!! Megkerdeztem de hat azokon attolhatom? Nem nem haragszom csak ezek alpari figyelmetlensegek.


Pozitivum is van, amikor a 80 eves atadja a helyet, vagy a 20 eves srac lekapja a babakocsit mosolyogva ugy hogy elore megkerdi.


Azzal en se ertek egyet, hogy uvoltve kell vaakit figyelmeztetni adjon mar helyet, de hat nem is nagyon szoktak. :-)

2020. febr. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!