Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kölcsönadott könyvbe belejegyz...

Kölcsönadott könyvbe belejegyzetelni: csak szerintem durva dolog?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnek kölcsönadtam egy szakkönyvem, hogy abból készüljön fel valami munkahelyi feladatára. Később a könyvet úgy kaptam vissza, hogy több száz oldal tele volt jegyzetelve (ceruzával): szöveg aláhúzva vonalzóval, egyes fontos bekezdések mellett a margón felkiáltójel, kézzel írt, pár szavas összefoglalások, listák, stb.


Tudom, van, aki így tanul, az biztos; én soha nem írok bele saját könyvembe se, de még ha így tanulnék, sem merülne fel, hogy egy kölcsönadott könyvet így használjak.


Amikor szóltam, hogy hát ezt talán mégsem kellett volna, akkor nagy, ártatlan boci szemekkel mondta, hogy hát csak ceruza, ki lehet radirozni. Abban a pillanatban kevésen múlt, hogy nem vágtam a képébe az egész könyvet, hogy "akkor radirozd át a 300 oldalt, de nyoma ne maradjon bárminek, baz*@#".


Ezután komolyan az merült fel bennem, hogy valami nem stimmel az ismerőssel, mert ilyet egy ép elméjű ember egyszerűen nem csinálhat.


Csak én reagálom túl a dolgot, vagy más is dühös lenne ilyen helyzetben?



#viselkedés #rongálás #felelősség #Kölcsönadott tárgy #más figyelembe vétele
2019. aug. 26. 08:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy fsz. Ha tudom hogy ilyen vagyok akkor inkàbb megvàsàrolom azt a könyvet, és akkor azt csinàlok vele amit akarok.
2019. aug. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy ezzel egyedül, szerintem is nagyon bunkó dolog! "Valami nem stimmel az ismerősömmel", ez azért ez nem olyan különös, csak vannak ilyen emberek akik nem gondolkoznak/nincsenek másra tekintettel/neveletlen/ostoba,stb.A saját könyvével azt csinál amit akat, vegye meg magának.

Többet semmit ne adj neki kölcsön.

Én azért is mérges vagyok, ha a jegyzetembe kontárkodnak bele. Megvan a magam kiemelési módszere, amit így már nem tudok alkalmazni.

2019. aug. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
11%
Nyugodj meg ember, ez csak egy könyv... ennyira nem kell ki akadni apróságok miatt...
2019. aug. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem adok soha kölcsön könyvet. Ha kisebb értékű jegyzetről vagy hasonlóról van szó, akkor inkább odaadom örökbe, ha már nincs rá szükségem, de az én könyvembe senki ne írogasson vagy szövegkiemelőzzön. Számomra hihetetlen, hogy bizonyos ismerőseim még a könyvtárból kölcsönzött, de különben vadiúj, drága tankönyvekbe is szövegkiemelőznek, jegyzetelnek (tollal!) mondván, hogy ez úgyis hasznos lesz annak, aki legközelebb kölcsönzi ki. Nekem már az is fájt, mikor kölcsönadtam egy regényt egy ismerősömnek és könyvjelző helyett a lapok sarkát hajtogatta be, hogy tudja, hol tartott.
2019. aug. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

#3: alapvetően nem csináltam nagy cirkuszt belőle, de azért nagyon ledöbbentem.


Tudod, ez nem valami egyetemi, a fénymásolást alig meghaladó minőségű tizenkettő-egy-tucat fűzött jegyzet volt, hanem komoly, szép kivitelù

2019. aug. 26. 08:53
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is kiakadtam volna. Lehet, hogy ez csak egy könyv, de ha én jófejségből kölcsönadom, akkor az a munimum, hogy sértetlen állapotban kapom vissza. Gondolom nem 2 forint volt, különben megvette volna magának.
2019. aug. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Igen, egy komoly, szép kivitelű és drágább könyv volt, ami nagyon jól magyaráz, öröm kézbe venne. Ráadásul az első önálló keresetemből, az egyetemi demonstrátorként kapott kevés fizettségből vettem meg, mint valami értelmes dolgot, a szakmám első önálló továbbtanulásának lépéseként.
2019. aug. 26. 09:02
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Már azon kiakadok, ha valaki a sarkát behajtja megjegyzendő, hogy hol járt, nemhogy ilyesmin!
2019. aug. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen neked van igazad. Én a kölcsöncuccokra 1000x jobban vigyázok,pedig a saját dolgaimra is igényes vagyok. Kifizettetném vele.
2019. aug. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

#3 - itt most nem a könyvről van szó, hanem arról, hogy még az ismerőse kért segítséget, a kérdező átadta neki a tulajdonát, mert bízott benne, ő pedig nem tudta értékelni/vigyázni rá!

Kérdező - szerintem is jogos a felháborodásod. Mondd meg neki, hogy soha többet nem adsz neki semmilyen könyvet.

2019. aug. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!