Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hallottatok már olyan durva...

Hallottatok már olyan durva vitát, ami azért történt, mert valaki nem adta át másnak a helyét tömegközlekedési eszközön?

Figyelt kérdés

Én egy ilyennek nemrég fültanúja voltam. 61-es villamoson felszállt egy több tagú család, nagymama, anyuka, unokák, talán férfiak is, akik magyarok voltak. Néhány állomással később fölszállt egy külföldi fiatal pár babakocsival. Én felálltam és hátrébb mentem, hogy aki akar le tudjon ülni. Hát jól tettem, hogy elmentem onnan...

Ugye ez olyan típusú villamos, ahol a babakocsi egy bizonyos ülőhely előtt fér el. A fiatal pár mutatta, hogy oda tolná be a babakocsit (ahol nagymama és valamelyik unoka ült). Igen ám, csakhogy a külföldi apuka és anyuka éppen oda le is szerettek volna ülni. Na ebből támadott egy "kis" nézeteltérés. A külföldiek csak angolul "kommunikáltak", azonban a magyar anyuka is értett és beszélt is angolul, ezért röpködtek a szolid "stupid bitch" kifejezések és hasonlóak, egyre erősödő hangerővel. Mivel csak később szálltak le, így sokáig lehetett "élvezni" a társalgást.

Megmondom, én nem láttam még olyat, hogy valakik ebből ekkora jelenetet rendeztek volna. Gyakorlatilag zengett az egész, máskor alapjáraton békés villamos.


2020. febr. 14. 19:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer ültem a villamoson, a templom+piac megállónál felszállt kb 5-6 nyugdíjas néni. Sok szabad hely volt még, csak nem egyből az ajtó mellett, hanem pár üléssel hátrébb, ezért senki nem pattant fel, hogy átadja a helyét. Ahogy felszálltak a nénik és meglátták, hogy 2 lépésnél többet kell megtenniük, hogy leülhessenek, egyből elkezdtek fennhangon szörnyülködni, hogy te jó ég, mennyien vannak, mekkora tömeg, Jézus adj erőt, szentséges atya úristen. Erre a már régebb óta ott ülő, szintén nyugdíjas bácsi nem bírta tovább és rájuk kiabált, hogy "ne siránkozzatok már, ott a hely, ha akartok, akkor üljetek le, nem fog mindenki felugrani a helyéről miattatok!". :D
2020. febr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!