Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lettek ennyire prűdek...

Miért lettek ennyire prűdek az emberek?

Figyelt kérdés

Régen sokkal természetesebb volt az emberi test, mára pedig mindenki sokkal szégyenlősebb lett. Nem értem, hogy miért változott meg a világ ilyen rossz irányba. A 70-es években sokkal többen jártak a nudista strandokra is, még a mesékben, rajzfilmekben sem volt gond, ha feltűnt valami ilyesmi, (pl: [link] vagy [link] mert mindenki tudta, hogy ez nem a szexről szól. Ma meg már mindent takargatni kell, a fiúk is hosszabb gatyában strandolnak, a monokinizés is visszaszorult, holott régebben az is természetesebb volt.

Szerintem ez nagyon rossz irány, a normális az lenne, ha mindenki úgy lehetne, ahogy jól érzi magát, hiszen az élet sok más területén is egyre nagyobb toleranciát várnak el azokkal szemben, akik kissé mások, itt viszont egyre kisebb a tolerancia, egyre prűdebbé válik a társadalom, ha egy lány lazább ruhában, vagy anélkül érzi jól magát, rögtön rásütik a k... bélyeget, ráadásul minden ami meztelenség, rögtön a szex-szel hozzák párhuzamba, holott az esetek többségében a meztelenségnek semmi köze sincs a szexhez.


2020. febr. 17. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Hogy mi van? Sokkal nyíltabbak az emberek ezen a téren.

Anno egy boka kivillanása is hivalkodónak számított, ma már olyan mély kivágású meg átlátszó és hasonló ruhák teljesen hétköznapiak...

2020. febr. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Volt egy ilyen generáció én spec nem szeretek ráncos s.ggeket bámulni a strandon. Sok helyen van nekik külön strand azzal semmi bajom meg pl amikor Tenerifén voltam kb minden félreeső strandon voltak nudisták ott még azt mondom hogy nem is olyan gáz mert pár száz méterenként van egy strand de amikor valaki egy tömött magyar strandon akar pucéran lófrálni az irritáló és kissé beteges.
2020. febr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Pont hogy egyre kevésbé prűdek az emberek.

A nők sokszor elég kivágott ruhába vannak, és elég rövid szoknyában, rövidnadrágban.

A kamasz lányok meg ilyenkor télen is hasplólóban járnak.

Horvát országban, meg ilyen mediterrán országokban, ahol sok strand van van egy pár nudista.

2020. febr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Ma ha megjelenne egy ilyen reklám:

https://www.youtube.com/watch?v=o2o0o6tXxc0


Egyből hisztárikáznának a feministák, hogy testszégyenítés, meg rosszul érzik magukat a teltebb nők, meg szemét Norbi, stbstbstb.

Volt mostanában egy reklám, amiben egy csaj bugyiban hasalt a földön, na épp nézem, már azt is kivágták belőle. Pedig csak egy pillanatra látszott. Tudnám mi volt az indok.

Biztos: nyők tyárgyiasítása, meg tyektyizmus.....

2020. febr. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

#4..a női test tárgyiasítása létező dolog, hiába gúnyolódsz...


Amúgy meg, a meztelenkedésnek megvan a maga helye. Engem például rohadtul zavarna, ha a strandon a mellettem lévő pokrócon lóbálná valaki a melleit vagy a farkát. És nem azért mert prűd vagyok, hanem azért mert rohadtul nem vagyok rá kíváncsi, és nem érdekelnek idegenek intim testrészei...Nem véletlenül hívják “intim” részeknek egyébként.

2020. febr. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Pont ellenkezőleg. Kádár korszakban ha a nők ilyen ruhákat hordtak volna...
2020. febr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapvetően nem változott a dolog az elmúlt pár évtizedben. Oké, többet szabad mutatni, mint korábban, de a természetes testtől mindenki ugyanúgy el van idegenedve. Nem beszélve arról az irracionális fóbiáról, ami bizonyos testrészeket (pl. női mellbimbó) övez. A szexuális forradalom élharcosai szerintem álmukban sem gondolták volna, hogy a meztelen testhez való hozzáállás ötven évvel később még mindig itt fog tartani.
2020. febr. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3%
#5-ös amúgy iskolapéldája a prüdériának. Még a "Nem vagyok prűd, de..." indítás is stimmel. Ha nem érdekelnek mások intim testrészei, nem nézed. Nem olyan nehéz.
2020. febr. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!