Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek milyen ember vagyok?

Szerintetek milyen ember vagyok?

Figyelt kérdés
Próbálom leküzdeni az alkoholizmusom, sajnos majdnem minden nap berúgok. A baj ott kezdődik, hogy nagyon érzékeny vagyok arra, ha valakit bántanak/megszólnak. Így kezdődött a mai napom is, a helyzet a következő; egy férfi bejött a kocsmába, (nagyon elesett volt) ivott. Nem volt elég pénze, én pedig adtam Neki. A kocsmáros mondogatta, hogy ne, de én mégis segítettem rajta. Mondhatni, hogy alkeszként elég nagy szemét vagyok, ugyanis a családom ha megtudja, kikészül. Ennek ellenére próbálok jó ember lenni. Egyik nap egy idős macskát próbáltam megmenteni az út széléről, de sajna nem élte túl. Rohadtul érzékeny vagyok, nem tudom mit tegyek. 18 éves lány vagyok. Őszintén, szerintetek rossz ember vagyok? Igyekszem, de sajnos az alkohol mindig magával ragad.
2020. febr. 18. 09:36
 1/10 anonim ***** válasza:

18 éves lány?

Te nem rossz ember vagy, hanem alkoholmérgezett.

Minden problémád, és érzésed oka a rendszeres alkoholfogyasztás.

Az úgy nem próbálkozás az alkoholizmus leküzdésére, hogy a kocsmába mész vagy alkoholt tartasz magad közelében.


Tartsd távol magadtól az alkoholt, csak ennyit kellene tenned.

2020. febr. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Alapjába véve jó ember vagy. Én sok pénzt elosztogatok az utcán, meg van a módja, hogy megállapítsam ki az aki valóban rászorul/megérdemli és ki az aki csak lenyúlna. Annyi, hogy nem kéne innod, soha, semmennyit. Ez akarattal teljesíthető, amit úgy látom kevés emberben van meg.
2020. febr. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kamu kerdes.
2020. febr. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az alkohol önmagában semmit sem csinál, és nem igyekszel, hanem hazudnál annak aki elhinné.

De közben te magad iszod meg az alkoholt, akkor ki itt a hunyó ha nem te?


Ne vedd a szádba, igyál helyette mást, és foglald el magad, hogy eszedbe se jusson többé inni!

2020. febr. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem kamu a kérdés. Nagyon igyekszem egyre kevesebbet inni, de valahogy boldogtalan vagyok nélküle... Ördögi kör.
2020. febr. 18. 09:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Keress valami mást ami boldogít. Néha már csak egy baráti beszélgetés valakivel megoldja, de csinálhatsz helyette mást is, például ha innál, fuss egy kört. Vagy valamit, bármit ami nem káros.
2020. febr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajna mindent próbáltam...
2020. febr. 18. 09:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Első lépésként ne menj kocsmába...
2020. febr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem az első, ami eszembe jutott a leírásból az az, hogy borzasztóan gyenge vagy. Ez pedig soha nem lesz pozitív dolog, szerencsére lehet rajta dolgozni. Amíg viszont nem határozod el magad és teszed le a piát, addig soha nem leszel boldog.
2020. febr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A piálásba folytod azt hogy menekülni akarsz magadtól. A gondolataidtól, a helyzetedtől és nem fevállalni önmagad előtt önmagad a sebezhetőségeddel együtt.

A definíció hogy jó vagy rossz ember vagy a te nézőpontod határozza meg, pontosan az átvett hitrendszer hogy mi a jó mi a rossz mi a helyes és mi a helytelen.

Nem azért kell jó embernek lenned hogy jó embernek tekintsen rád más. Azért "kell" jó embernek lenned mert TE akarsz jó ember lenni. Nem bizonygatni másnak hogy te milyen jó ember vagy, közbe meg játszod a színjátékot és megítéled magad mindenért. Magadhoz mikor leszel olyan jó?

Ha magaddal nem vagy gyengéd, megértő és nem választasz valami mást hogy oké befejeztem az ivást, szépen lassan leszoksz akkor nem lesz változás mert EZ NEKED JÓ.

Fura lesz ezt így olvasni de neked ez jó mert akkor nem csinálnád. Fogsz kifogást találni, szülők, emberek, barátok vagy akármi hogy miért is NEM JÓ de mégis csinálod. Ha annyira meg akarsz változni akkor KIS lépéseket de TESZEL azért hogy változz. NINCS azzal baj hogy most te ezt jónak gondolod. Hanem fogadd el hogy jelenleg ez van, nézz szembe azzal ami benned van és ONNAN dönts hogy merre tovább. Az alkohol egy menekülés a saját magad elől pedig nem menekülhetsz. Természetesen nem kell görcsösen máris jobban lenned, mert akkor megint ugyan oda lyukadsz ki ahol voltál mert ERŐSZAKKAL akartad magadat leszoktatni, ráerőszakolni amit meg tudjunk nagyon jól nem lesz semmi.

Szóval nem az a kérdés hogy más mit gondol hogy milyen ember vagy, hanem TE mit gondolsz magadról?

Kutasd fel az okát mit miért csinálsz, érzel gondolsz és hogy KIÉ az amit te gondolsz? nem biztos hogy az a tiéd.

De te mit szeretnél? Gondolj abba bele hogy ha az amit te most csinálsz hova fog vezetni 2-5 éven belül? hogy akarod látni magad a jövőben? van célod? Szeretet,egészséget, boldogságot szeretnél igaz? akkor meg olyan gondolatokat, nézőpontokat forgass a fejedben ami ehhez közel vezet. Nem azért kell jó embernek lenned hogy bizonygasd, mert akkor magadban ott lesz a bizonygatási vágy mikor te meg nem gondolod magad jó embernek, csak a felszínen. Ha te boldog vagy, körülötted mindenki boldog és rendben van. 22/F

2020. febr. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!