Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják mindig aut ezen...

Miért mondják mindig aut ezen az oldalon, hogy adjak lejebb az igényeimből? Még hova?

Figyelt kérdés

7 éve dolgozom, diplomás vagyok, de még mindig nincs meg a tőkém egy 25 négyzetméteres Pest Megyei lakáshoz sem...

Mindig azt mondják nekem, hogy a saját lakád nem alanyi jog, adjak lejebb az igényrimből, stb.

Költözzek össze 3 idegennel...


Oké, hogy egyedülálló vagyok, de akkor is, nem az lenne a normális, ha diplomásként, napi 8 óra munkával lenne hol laknom?

Ennyit nem érdemel ezért az ember?

Egy zárható szobát akarok, és egy fürdőt, ennyi.


Miért megy a társadalmunk abba az irányba mint az ukránoknak, hogy az vesszük normálisnak ha negyvenen laknak egy házban, idegenek?


25% önerőm amúgy meg lenne a hitelhez, jóval több is.

De a törlesztő több mint 10 èvre elvinné a fizetésem 3/4-ét, nem tudnék megélni.



2020. febr. 18. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nem derogált társbérletben laknom, amíg nem kerestem eleget ahhoz, hogy egyedül lakjak, így is volt zárható szobám és saját fürdőm. Ha nem tudsz jobb állást találni vagy nem lépsz feljebb a munkahelyeden, addig nem tudom mit vársz. Az életben nem jár csak úgy semmi, igen, igazságtalan, de ettől még tény.
2020. febr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Akkor bérelj ki egyedül egy lakást.
2020. febr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Csak úgy nem jár semmi, de én valamivel többet keresek mint az átlag... De párom az nincs és nem is szeretnék.

Főleg nem a megélhetés miatt...



A lakást bérelek (ahogy most), az azt eredményezi, hogy alig tudok félretenni, pedig most is csak egy szobás lakást bérelek...

És ez így nagyon bizonytalan, hogy nincs saját tulajdonom, semmim.

2020. febr. 18. 15:44
 4/8 A kérdező kommentje:

"Nekem nem derogált társbérletben laknom, amíg nem kerestem eleget ahhoz, hogy egyedül lakjak"


Éppen ezzel az igénytelenséggel van a problémám.

Mármint félreértés ne essék, azzal semmi baj nincsen, ha egyesek olyan emberekkel laknak egy házban, vagy lakásban, akiket kedvelnek, legalábbis kijönnek velük és mindenkinek van legalább annyi személyes tere, hogy van egy zárható szobálya.

A probléma az, hogy ehhez az állapothoz hozzáigazodott mára a piac, és így is csak annyit lehet félretenni, hogy esetleg egyedül béreljen majd egy szobát mint én...


Azzal viszont szerintem nagy gond van, ha az fogadjuk el általánosan normálisként, ha egy szobában 6 ismeretlen alszik, mert azt engedhetik meg maguknak, holott dolgozó emberek...


Még ha esetleg minimálbéresek is, ez akkor sem normális! A minimálbérnek a létminimumhoz kéne igazdonia!

2020. febr. 18. 15:49
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a nagyon ciki elírásokért, de most elég sz.rul vagyok..
2020. febr. 18. 15:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én értem a problémád, és én sem akarok 25 évesen koleszba költözni, mert lakótársakkal lakni az konkrétan kolesz :D


Na már most ja jelenleg nem nagyon lehet összerakni azt a 30 milliót így pályakezdőként, hacsak nem valami nagyon speckó szakmád van amiben még jó is vagy, és szuper órabért kérhetsz mert nem tudnak lecserélni, megfizeti aki tudja, aki nem az hello.


viszont a helyzet az, hogy ülhetünk felette, meg írhatjuk ez tki gyakorira, hogy hát miez? hát ennyit nem érdemel az ember? Ettől sajnos nem leszünk előrébb, nem kerül minden ezen való nyafogással egy újabb millió a számlánkra, első lépés kimondjuk, ez van, ezke a jelenlegi társadalmi körülmények, ebben kéne megteremteni magunknak amire igéányünk van, és jöhet a kédés, most hogy ismerjük a feltételeket: HOGYAN?


Persze ez meló, meg nehéz, meg semmi garancia a sikerre (arra amúgy sosincs) de a másik lehetőség, hogy meg se próbálju khanem nyafogunk rajta.

Nekiestem a dolognak, válalkozó lettem, és gyűjtöm az ügyfeleket, vastagon fog a ceruzám, és igyekszem minőségi és egyre minőségibb munkát csinálni, mert szeretnék egy lakást. Lehet nem sikerül, de még mindig több rá így az esélyem mintha csak kesergek, hogy hát tényleg ennyit nem lehet diplomával és 3 szakmával? és a helyzet tényleg ez...3 szakma egy diploma, és 2 tanfolyam, és nem lett lakás, ez van...próbáljuk máshogy :D

2020. febr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézd, nekem 19 évesen teljesen egyedül egy hátizsáknyi cuccall kellett talpraállnom, nem tartom igénytelenségnek, hogy nem válogattam és hogy jó volt az a szobabérlés is, idegenekkel. Nem hatan éltünk egy szobában, saját külön szobám és fürdőm volt, ahogy írtam. De igen, maradhattam volna az otthoni terrorban, amiben felnőttem, de a szabadságom és a lelki békém többet ért annál, hogy többet tehessek félre. Nem mindenkinek van jó háttere, nem mindenki teheti meg, hogy saját lakást vegyen a huszas vagy harmincas éveiben.

Ha nem vagyok olyan helyzetben, hogy válogass, akkor nem válogatsz, ez van. A lakáspiac egy rossz vicc, de attól még, hogy nyafogunk nem fog semmi változni. Annyit tehetsz, hogy továbbra is próbálsz helyezkedni és többet kihozni a helyzetedből, többet keresni. Első voltam.

2020. febr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a magyar valóság, és hidd el hogy a legtöbb ember a korodban ezzel szembesül.


-Vagy laksz lakótársakkal/pároddal albiba és próbálsz spórolgatni

-Vagy bérelsz saját lakást ha megteheted, de abból nagyon spórolni nem lehet komoly összeget

-vagy csilliós fizetésért dolgozol amiből össze tudod szedni a lakásra valót

2020. febr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!