Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg fura, említésre méltó...

Tényleg fura, említésre méltó dolog, ha az ember néha ír kommentet egy közösségi oldalon?

Figyelt kérdés

Előfordul, hogy nyilvános posztokhoz hozzászólok Facebookon. (pl: környékbeli közlekedési csoportban, híroldal cikke alatt, lejjebb írok majd példákat), nem is tudom, 1-2 havonta egy egymondatos komment.

Azt hittem, ez ilyen normális, természetes dolog, de egyre inkább úgy érzem, hogy nem az...

Az ismerőseim nagyrésze sokszor emlegeti, hogy "hú, láttam hogy szoktál kommentelgetni!", vagy tegnap is a párom beszélt telefonon egy ismerősünkkel, akivel már vagy 5 éve nem találkoztunk, mondta hogy üdvözöl engem, és hogy szokta látni hogy kommentelek! Egyik kollégám már többször átjött az irodámba csak azért, hogy megjegyezze hogy látta hogy írtam kommentet. Miután írok egy hozzászólást, fixen 2-3 ismerősöm ír ám facebookon, hogy látták hogy mit írtam. Múltkor összefutottam egy haverommal akivel régen nem beszéltem, neki is ez volt az első mondata, hogy milyen rég dumáltunk, bár úgyis szokta látni, hogy kommentelek.

Most akkor valami fura velem? Ennyire nem szokványos nyilvános hozzászólásokat írni? De akkor miért van ott már előttem több 10 komment?

Vagy ha nem fura szokás, akkor miért vannak ennyire rákattanva az ismerőseim? Miért foglalkoztatja őket ennyire?

Ez tényleg ilyen említésre méltó esemény, hogy valaki ír 1-2 mondatot?


*************


A példák:

- híroldal, valaki belinkelt kommentben egy dezodort, én válaszban leírtam, hogy ez tényleg jó, szeretem az illatát

- közlekedési csoport, valaki kirakta posztként, hogy a vasúti megállóban milyen állapotok vannak, én odaírtam, hogy a mi megállónkban is hasonló

- tudományokkal foglalkozó csoport, valaki kirakott egy ábrát, én pedig odaírtam, hogy szerintem érdekes, és kérdeztem róla valamit

- közlekedési csoport, valakinek tanácsoltam, hogy nézze meg otthoni indulás előtt, hogy elindult-e már a vonat a végállomásról, mert ha nem, akkor fölösleges elindulni

Idén ennyi nyilvános kommentet írtam, ez minden. Előtte is hasonlók voltak.


2020. febr. 7. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
idióták. ne foglalkozz velük. sok szabadidejük lehet ha ezt figyelik
2020. febr. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért jegyzik meg, mert a mai világban kevés ember meri felvállalni önmagát, a véleményét, és inkább bujkálnak álnevek mögé, stb.
2020. febr. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Na, ezért írok én csak és kizárólag külföldi oldalakon, mert azt tuti egyik ismerősöm sem látja. :D


Én sem írok sokat, de vannak ilyen leselkedők, akikkel amúgy kb. semmi kapcsolat, de az ilyesmit figyelik és meg is jegyzik. Számomra is érthetetlen.

2020. febr. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3

Mindegy, melyik oldal alá ír az ember, ha nyilvános a poszt, és hozzászólsz akkor az összes ismerősödnek a képébe tolja a facebook. Ezt a funkciót se értem igazából... De nekem az ismerőseim viselkedése az igazán érthetetlen, hogy miért akkora attrakció egy hozzászólás.

2020. febr. 7. 11:16
 5/12 October15 ***** válasza:
75%
Túlgondolod. :D Az én szaktársaim is bele-bele futnak egy-egy kommentemben [ált. politika / mélymagyarok erősen hiányos történelemtudásának helyrerakása] és néha napján jelzik is ezt. Vagy éppen markmyprofessor-on hogy "na ezt tuti te írtad" nézem... és B+ tényleg, ennyire egyértelmű? XD
2020. febr. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Én a Facebook működési mechanizmusára vagyok ezért mérges.


Írok tegyük fel az Index oldaláról. Publikus oldal, rajta a kommentem is publikus. Bárki látja, aki rámegy az Index oldalára, vagy aki követi azt, ezért bedobja a Face az idővonalára.

Ez eddig OK.


Viszont bedobja az ismerőseim idővonalára is az én hozzászólásomat; olyanokéra is, akik az Indexet nem is követik, akár mégcsak nem is léptek az oldalára még életünkben sohasem.


Ebből ezért lehetnek kellemetlen, ciki helyzetek, szituációk.


Igen, vállalom a nevem, arcom, azért szóltam hozzá. De ne dobja már be az ismerőseimnek... Például van, amit nem szeretnék, hogy XY olvasson és nem is olvasná; de így, hogy a Face bedobja, találkozik vele.


Illetőleg azt se szeretném, hogy látszódjon, hogy én ehhez és ehhez és ehhez szóltam hozzá. Megintcsak: ha a Face nem dobná be az ismerőseimnek, Z látná ezen az oldalon ezt a kommentemet, mert ezt az oldalt követi amúgy is. X látná amazon az oldalon amazt a kommentemet, mert amazt az oldalt követi. Q ismerőseim nem látná egyiket se, mert egyik oldalt se követi.


Nem tudom, ez így mennyire volt érthető.

2020. febr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6

Ez a működés egyszerűen nem fér a fejembe, hogy a Facebook dolgozói szerint ez miért jó? Én is csak kerülgetem az engem egyáltalán nem érdeklő, irreleváns posztokat a főoldalamon, csak mert valami ismerősöm kommentelt alá egy emojit.... nem is értem, miért kell ilyeneket feldobálnia. Értelek, és egyetértek.

2020. febr. 7. 12:47
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is szoktam (valódi nevemen) hozzászólásokat írni cikkekhez.

Méghozzá karakteresebbeket, mint te, kérdező, mert legutóbb az FB letiltotta az egyiket. Mondjuk lehet, hogy csak az FB-oldalakról, mert a híroldal honlapján azóta is látom.

Szerintem ne fogd fel rosszul, ahogyan ismerőseid reagálnak. Ha nem kritizálják vagy gúnyolják, amit írtál, akkor alapvetően csak azt jelzik vele, hogy figyelemmel kísérik és fontosnak tartják, amit te írtál.

Egyetértek 6-ossal, én se tudom, hány ismerősöm olvassa a véleményemet, de igazából a ritka vezetéknevem miatt a cikkek alatt is kiszúrnák az én hozzászólásomat. Meg nem is érdekel, hogy mit gondolnak ismerőseim erről. Vigyázok arra, hogy első indulatból ne szóljak hozzá, amit utána írok, azt meg bárki előtt vállalom.

2020. febr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8

Természetesen én is vállalom, hogy (a példáknál maradva) tetszik egy illat, vagy nincs váróterem az állomáson, vagy hogy érdekel egy ábra, nem is ezzel van gond.

Csak hogy fura, én is látom az ismerőseimet kommentelgetni-posztolgatni, sose éreztem úgy, hogy ezt a tényt közölnöm kellene velük. Erre (is) való az oldal. Ezért nem értem, miért csodálkoznak rá...

2020. febr. 7. 13:13
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is látom pár ismerősömet, hogy kommentelget posztok alá. Nem megyek oda személyesen hozzá vagy írok rá, hogy megjegyezzem, hogy láttam írt. Gondolom tudja önmagáról, hogy írt és, hogy ezt látta mindenki.


Egyetlen egyszer volt, hogy valakinek ezt megírtam, de azért, mert az illető olyan témákat boncolgatott, amiket nem szokott és olyan stílusban írt, ahogy nem szokott. Akkor ki is derült, hogy feltörték a FB fiókját.


És más esetekben is ezért keresném fel a másikat ez ügyben vagy azért, mert valami érdekeset írt és szívesen társalognék vele róla.


Én úgy vagyok vele, hogy nem ciki, ha más kommentelget nyílvános posztok alá.

2020. febr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!