Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még rajtam kívül valaki,...

Van még rajtam kívül valaki, aki ebben/ezért szenved?

Figyelt kérdés
Gyermekkoromban sok trauma ért. Mindig egyedül voltam. Féltem az emberektől, mert csak bántást kaptam az egyik szülőtől, a másiktól sem kaptam szeretetet. "Bezárkóztam". Most úgy áll a dolog, hogy szorongok, társaságban feszengek. Nincs önbizalmam. Számomra az egész élet kínszenvedés, mert csak egyedül érzem jól magam. Dolgoznom pedig kell. Egész nap stresszben vagyok a munkahelyemen. Ez minden energiámat felemészti. Lámpalázas vagyok, társaságban bénázok. Nem érzem jól magam emberek között. Minden problémámnak ez a forrása. Nem tudok beilleszkedni, nem vagyok sikeres, az emberi/munkahelyi kapcsolataim felületesek. Nem tudok érvényesülni az életben. Az egész élet teher számomra. Próbálok minél kevesebb felelősséget vállalni, mert idegileg nem bírom a terhelést. Sok munkahelyem volt már mert nem tudom megállni a helyemet sehol. Ha csak meg kell szólalnom felmegy a vérnyomásom. Nem tudom mi lesz így velem. Szellemi képességeim elég jók, de a szorongás miatt olyan sikertelen vagyok, hogy csak nyomorgok éhbérből.
2020. febr. 21. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Én iskolai kiközösítéseket nem tudtam - tudom elfelejteni és ezért van velem hasonló. Szinte minden stimmel (közösség előtti beszéd, társaságba beilleszkedés), mindig, folyamatosan azzal foglalkozom: mit gondolnak rólam mások. Mivel sok évnyi kiközösítésben, napi szintű megalázásokban volt részem, ezért felnőttként nem tudom kezelni a konfliktusokat, akkor sem álltam ki magamért, vagy csak nagyon ritkán. Azt mondták akkoriban: "engem sehol senki nem fogad el majd" és talán ezért viselem rosszul a jelenben is, ha konfliktusom támad.

Pszichológus tudna segíteni vagy pszichoterapeuta, csak sajnos anyagiakat kell ráfordítani, ami kevés munkabérből nem igazán lehetséges, bár lehet találni olyat is, aki nem tízezret kér egy alkalomért.

2020. febr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hasonló az én helyzetem is. Feszengek más emberek társaságában, nem megy a beilleszkedés, önbizalmam nulla, barátaim már régóta nincsenek. Még egyetemre járok, de ott is hátrány, hogy ilyen vagyok. Nem tudom még, hogy hogyan leszek képes a jövőben megállni a helyem egy munkahelyen. A különbség az, hogy én nem igazán tudom, miért lettem ilyen. Nincsenek emlékeim arról, hogy a szüleim bántottak volna, az iskolai csúfolódások pedig nem voltak olyan komolyak. Már alapból úgy kerültem óvodába, iskolába, hogy félénk, zárkózott gyerek voltam, de a mai napig nem tudom, hogy miért, illetve, hogy miért nem sikerült "kinőnöm" ezt az állapotot.

Szívesen beszélgetnék egyébként hasonló helyzetben lévőkkel, hátha tudnánk egymást segíteni.

2020. febr. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 Miért közösítettek ki?

Nekem az apám törte le az önbizalmam! Elnyomott, megalázott ordibált velem, ha hibáztam.

Veled mit tettek az iskolában?

#2 egyke vagy? Vagy van testvéred?

2020. febr. 22. 10:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Fogyatékosság miatt közösítettek ki. Volt aki ugyanoda jelentkezett középiskolába mint én, szóval ott is folytatódott részben a dolog (az illető próbált azért tenni hogy ez megtörténjen).
2020. febr. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!