Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok egy ilyen emberrol?

Mit gondoltok egy ilyen emberrol?

Figyelt kérdés

Van egy ismerosom, aki elvegzett egy okj-t, viszont nem a szakmajaban keres munkat. Alkalmazottkent nem hajlando dolgozni, 0 munka tapasztalattal nem hajlando Budapesten munkat vallalni 200 netto korul, mert kevesli ezt az osszeget. Helyetted inkabb szerencse & teljesitmeny alapu munkakkal orobalkozik (sales/uzletkotes/brokerkedes) de ezekhez nincsen vegzettsege. Ezek mellett keszpenzben fizetik ki, ugy hogy nincsen semmilyen munkaszerzodese es meg csak vallalkozonak sincsen bejelentve. Arrol almodozik, hogy majd egyszer megkot valami jo uzletet, aztan abbol kap millions jutalekot, mert azt a peldat mutatjak elotte a "munkahelyen", hogy ez lehetseges, meg teljesen elhiszi.


Ha meg szoba hozom neki, hogy ennek az egesznek igy adocsalas szaga van es meg hulyeseg is, akkor egybol en vagyok a negativ. Csak szerintem felesleges ilyen hulyesegeket kergetni "Hatha osszejon egyszer" alapon, ahelyett, hogy a kepessegeinek es vegzettsegenek megfelelo szakmat valasztana es azon belul probalna karriert epiteni?


Valoszinuleg tul gondolom az egeszet, Meg tobbet is foglalkozok ezzel a dologgal, mint kene, de nekem nagyon szurja a csoromet az ilyen hozzaallas, mert en eveket tanultam egyetemen, hogy egy piackepes diplomat szerezzek, o meg nem hajlando X osszeg alatt munkat vallalni, ahol X joval nagyobb, mint az o piaci erteke.


2020. febr. 23. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd, majd rájön pár év múlva hogy nem jó amit most csinál. Akkor is ilyen kis furi lesz, mert szinte biztos, hogy nem jó neki az általad vázolt életút. De ez az ő élete. Hagyd, hogy ő tapasztalja ki a világ működését.

És akár még szerencséje is lehet.

Neked fontosabb a kiszámíthatóság, neki meg a nagy remény. Mások vagyunk, fogadd el, több békéd lesz

2020. febr. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen életművészek akik mernek kockáztatni és idővel beletanul, felesleges a félelmeidet rá vetiteni, ez az ő útja, te járd a sajátod. Ne is foglalkozz az életével.
2020. febr. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

200 nettó még itt Miskolcon sem elég, nálam 60e egy cipő, amikor bedöglött az öreg TV-m és kellett egy új friss modell helyette 180-at le kellett érte pengetni.

Én kiadom a pénzt arra amire kell, de ennyiből számolgatni kell hogy félre is tudj tenni.


Én arra várok hogy a családból valaki segítsen kijutni Franciaországba.


Aki megakarja szedni magát 3 dolgot tehet, feketén összehoz valami bevételi forrást, elmegy dolgozni, vagy gyerekkorától tanul hogy komoly munkája legyen(persze ez nem mindenkinek jön össze)


"Valoszinuleg tul gondolom az egeszet, Meg tobbet is foglalkozok ezzel a dologgal, mint kene, de nekem nagyon szurja a csoromet az ilyen hozzaallas, mert en eveket tanultam egyetemen, hogy egy piackepes diplomat szerezzek, o meg nem hajlando X osszeg alatt munkat vallalni"


Az a baj a magyar emberrel hogy szarér húgyér is dolgozik, amikor meg jönnek a hírek a külföldiekről hogy a menekültek verik a mellüket kérik a támogatást, akkor fel vannak háborodva hogy miért nem mennek dolgozni. Azért mert van eszük, és nem másznak bele az első lehetőségbe.

2020. febr. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Barát Csaba ***** válasza:
veled baj van, ez egy nagyon hülye irigység amit előadsz
2020. febr. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!