Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfi legyek, vagy "jó"...

Férfi legyek, vagy "jó" ember/keresztény ember? Hogyan fér meg a kettő egymással?

Figyelt kérdés

Ha arra gondolok, hogy milyen egy igazi férfi, egy maszkulin, jó kiállású, magabiztos férfit látok magam előtt, aki:

-Nem fél kiállni magáért vagy a szeretteiért, és ha kell tud agressziv is lenni, vállalja a konfliktusokat

-Van egy természetes, imponáló férfi egója, egyfajta egészséges kivagyiság

-Ha kell, képes harcolni, verekedni

-Képes kakaskodni, hülyülni, lazulni a haverjai között

-Vállalja a szexualitását a hétköznapi érintkezések során, és lazán kezeli (flörtöl, megnézi a nőket, élcelődik, stb)

-Magától értetődően él nemi életet, ha más nem, önkielégités szinten, bármiféle lelkifurdalás nélkül


Ha egy "jó" embert, vagy vallásos embert képzelek magam elé, csendes, háttérbe húzódó, "jelentéktelen", moralizáló embert látok magam előtt, aki

-Szelid, a békét szereti, és ha egy mód van rá, kerüli a konfliktusokat

-Igyekszik leépiteni az egóját, és a lelki fejlődésre fókuszálni, nem kivagyi

-Nem harcol, nem erőszakos

-Mindig komoly, mértéktartó, józanul, visszafogottan szórakozik

-A hétköznapi érintkezések során kerüli a szexuális felhangokat, nem élcelődik, nem flörtöl, stb.

-Igyekszik felülemelkedni az ösztönein, ha elbukik, lelkifurdalást érez miatta



Számomra ez a két életforma egyszerűen összeegyeztethetelen. Nem értem, mások hogy tudnak egyszerre "jó" emberként, és férfias férfiként létezni



2020. febr. 26. 08:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%
Inkább a kettő között kéne a pozitív tulajdonságokból valami közteset kihozni, a vallásos maszlagot meg elengedni a francba.
2020. febr. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Férfi legyél. Én az vagyok, de nem kell verekednem éjjel-nappal.:) A vallást viszont kizártam az életemből, mert jobb szeretek farkas lenni, mint bárány. Főleg ha az a kérdés, hogy ki legyen elfogyasztva vacsorára. Persze átvitt értelemben gondolom, vallásos felhangok nélkül.
2020. febr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

És ez nagyon gáz, mert ez nem csak egy kérdés, amit kiváncsiságból felteszek, hanem egy megnyomoritott élet van mögötte, ami igy vagy úgy, de csorbát szenved és garantálja a boldogtalanságot és a sikertelenséget. Pedig már nem vagyok fiatal.


Olyanok válaszát várom, akik ezt a kettősséget sikerrel élik meg, és gond nélkül egyeztetik össze.


Vallásomat támadó kommentektől kiméljetek légyszi! - köszönöm

2020. febr. 26. 08:33
 4/24 anonim ***** válasza:
70%
Számomra az a férfias, amit a keresztény jellemzőire írtál.
2020. febr. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Vallásos gondolkodsúak válaszát várnám elsősorban!
2020. febr. 26. 08:34
 6/24 anonim ***** válasza:
A két típus egyikével sem találkoztam soha. Szerintem nincsenek is ilyenek. Csak egyvelegek vannak.
2020. febr. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

"Segíts magadon és Isten is megsegít"


Vagy nem.

2020. febr. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Èn vallásos vagyok, és amit az elsö írt a jó.

A köztes út. Amit másodiknak írtál az nem a vállásosságon múlik vagy sem, hanem azon, hogy valaki elnyomásban élte a gyerekkorát vagy sem.


Férjem egy igazi férfi(számomra mindenképpen).

- Szelíd, és imád szerteni, kerüli a konfliktusokat, de ha kell kiáll magáért vagy értünk, és szembe néz egy egy konfliktussal.

vagy is: nem megy oda kötekedni senkivel sem, nem bánt meg direkt, de még indirekt sem senkit sem, de ha valaki öt bántja akkor szembe néz ezzel és kiáll magáért. Attól, hogy nem pofozol fel minden jött mentet az utcán, még simán kirakhatod a kezedet ha téged akarnak megütni...


- Egy egészséges egonak lennie kell, meg kell biznia önmagába, szeretnie kell önmagát és hinni önmagában. De ez nem egyenlö, hogy másokat ezzel lenéz, és bunkó másokkal.


- Nem harcol és nem eröszakos, de ha bántanák akkor képes lenne rá. de mivel nem kezdeményez konfliktust ezért erre nagyon nagyon ritkán van szükség.


-Képes hülyülni a haverokkal teljesen jó. Nem csak haverokkal a párjával és akár más emberekkel is. Ehhez egy csepp alkoholt sem kell inni, és mást megbántani . ìgy is lehet bulizni és jól érezni magát az embernek.


-Vállalja a szexualitását a hétköznapi érintkezések során, és lazán kezeli. De ehhez nem kell minden nöröl szemmel levetköztetni a ruhát, vagy is nem kell ehhez megbámulni a nöket, vagy beszológatni nekik bunkóságokat.



Neked a kettes nézeted az, hogy valakit félre neveltek, és arra tanítottak, hogy legyen alamuszi nyuszi, és ne tudjon normál életet élni.


Az egyes nézetedben meg valamit istenítesz ami nem is isteníthetö dolog...

2020. febr. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Nőként válaszolok: A hit mindenki magánügye. Én nem vagyok vallásos, párom az, de nem fanatikus, nem jár templomba. Engem nem érdekel, hogy ki hisz és ki nem. Csak ne akarja rám erőltetni a vallásos nézeteit.


Szóval, ha van egy kapcsolatod, akkor te nyugodt szívvel flörtölgetsz, csak mert az állításod szerint férfias?

Egy normális jó embernek vannak szexuális vágyai.

Egy normális férfi nem az erejével kekeckedik, hogy na, mindjárt leütlek, ha nem fogod be..stb. Egy érett felnőtt ember kerüli az erőszakot, és kommunikáció révén megoldja a problémákat.

Egy jó ember tud komoly és gyerekes is lenni egyszerre.

Egy normális értékrenddel bíró ember kiáll saját magáért és nem hagyja, hogy papucsként kezeljék, hogy elnyomják.


Tehát inkább a kettő ötvözete. A hiba benned van, ha összeegyeztethetetlen a kettő számodra.

2020. febr. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Egyik forgalommal sem vagy teljesen tisztában.
2020. febr. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!