Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztény hívők:A Biblia...

Keresztény hívők:A Biblia alapján Isten természete, hogyan határozható meg? Az ó-és újszövetség elég ellentétes egymással e tekintetben.

Figyelt kérdés
2013. aug. 10. 15:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Miért ellentétes?


Ószövetségből:

10. Az Úr pedig monda: Te szánod a tököt, a melyért nem fáradtál és a melyet nem neveltél, a mely egy éjjel támadt és más éjjel elveszett:

11. Én pedig ne szánjam Ninivét, a nagy várost, a melyben több van tizenkétszer tízezer embernél, a kik nem tudnak különbséget tenni jobb- és balkezük között, és barom is sok van?!

Jónás4


Újszövetségből:

Luk 18:7,8 Hát az Isten nem áll-e bosszút az ő választottaiért, kik ő hozzá kiáltanak éjjel és nappal, ha hosszútűrő is irántuk? Mondom néktek, hogy bosszút áll értük hamar.


Pedig pont az ellenkezőjét gondolják sokan.


Nézd meg ezt:

[link]


Nem ellentétes. Isten megbocsájt, ha kéred, és megtérsz. Ha nem, haragja utolér. Isten előtt nincs bűn, büntetés nélkül. Ez igaz az ó- és az újszövetségre is. Szó nincs két istenről.

2013. aug. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Az alapján, hogy lemészárolt többezer ártatlan egyiptomi gyermeket, hogy megvédje a kiválasztott népét, egy könyörtelen, soviniszta tömeggyilkos.
2013. aug. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
egyáltalán nem könyörtelen, ahogy azt te leírod...ha az lenne nem lennénk még mindig itt :) egyébként ha jól értelmezed a Bibliát, akkor rájössz, hogy mindent okkal tett...
2013. aug. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nem azért,de attól még ha valaminek van oka,attól még lehet könyörtelen a cselekedet. Ez csak attól függ,hogy hol húzzuk meg a határt.


A kérdésre válaszolva: Hát-hát véleményem szerint csak annyi a különbség,hogy többet büntetett az egyikben mint a másikban, de ez emberfüggő is volt. (Mármint az Ószövetségben többször szolgáltak rá az emberek a büntetésre, Isten szemszögéből)

2013. aug. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

3/4-es

Elolvastam a linket,köszönöm.De még mindig nem győztél meg.Igaz,hogy hasonló részeket idéztek mindkét szövetségből,de kihagytak olyan dolgokat,mint pl.

"Mt 5:43-48

Hallottátok a parancsot: Szeresd felebarátodat, és gyűlöld ellenségedet. Én pedig azt mondom nektek, szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok üldözőitekért! Így lesztek fiai mennyei Atyátoknak, aki fölkelti napját jókra is, gonoszokra is, esőt ad igazaknak is, bűnösöknek is. Ha csupán azokat szeretitek, akik szeretnek benneteket, mi lesz a jutalmatok? Nem így tesznek a vámosok is? S ha nem köszöntitek, csak barátaitokat, mi különöset tesztek? Nem így tesznek a pogányok is? Legyetek hát tökéletesek, amint mennyei Atyátok tökéletes!"


Ez ellentmondásos az ószövetséggel.Utal is rá Jézus az első mondatban.


A linkben pedig ezt írják:

"A paráznaságnak, lopásnak ugyan az a következménye, csupán a végrehajtó Krisztus.

Ján 5:22,23 Mert az Atya nem ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta;

Hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút, miként tisztelik az Atyát. Aki nem tiszteli a Fiút, nem tiszteli az Atyát, aki elküldte őt."


Nem értem...Hogy lehet Krisztus a végrehajtó,amikor pont arról beszél,hogy sem ő nem ítélkezik,sem az atya,se mi ne ítélkezzünk?

2013. aug. 10. 17:09
 6/18 A kérdező kommentje:
Vagyis 1/5-ös,közben kitörölték az elsőt.
2013. aug. 10. 17:10
 7/18 A kérdező kommentje:

"egyáltalán nem könyörtelen, ahogy azt te leírod...ha az lenne nem lennénk még mindig itt :)

egyébként ha jól értelmezed a Bibliát, akkor rájössz, hogy mindent okkal tett..."


Ok minden mögött van...a helyes értelmezés mit jelent nálad?

2013. aug. 10. 17:29
 8/18 anonim ***** válasza:

Sokáig én is így hittem, de aztán minél többet olvastam a Bibliát és helyére kerültek a dolgok, akkor megláttam, hogy az Ószövetség is a szeretetről szól.

Ismered a pár ezer éves történelmeket? Az áldozati szokásokat? Én most visszakérdeznék:

Ha megbüntet gyilkosokat, akiknek vér tapad a kezéhez az miért baj? Ha nem teszi az sem szokott nektek tetszeni. Akkor mondd meg nekem, hogy mit tartanál helyesnek? Ma nők milliói gyilkolják legálisan a gyereküket, a férfiak pedig sehol sincsenek, akiké a gyerek, mert csak ürítésnek használják a nőt.


Cigánysongoku: ha neked kilencszer szólnak, hogy gyere le a sínről, mert jön a vonat és mégis ott maradsz és meghalsz, akkor is Isten a bűnös?

Ő az egyik jó példa arra, aki csak azért veszi a szájára a Bibliát, hogy gyalázza Istent. A Biblia többi része nem érdekli, hogy milyen magas erkölcsi dolgokat ír még. Az ilyen ember véleménye nem mérvadó.

2013. aug. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ószövetség:


"Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!"


"De az Úr megkeményíté a Faraó szívét, és nem bocsátá el az Izráel fiait."


Újszövetség:


"Az Isten szeretet; és aki a szeretetben marad, az Istenben marad, és az Isten is ő benne."


"Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az Ő egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz Őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."


Csak egy-két példa, segítségképp a hívőknek, hogy mennyire eltérő a két istenkép.

2013. aug. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"Sokáig én is így hittem, de aztán minél többet olvastam a Bibliát és helyére kerültek a dolgok, akkor megláttam, hogy az Ószövetség is a szeretetről szól.

Ismered a pár ezer éves történelmeket? Az áldozati szokásokat? Én most visszakérdeznék:

Ha megbüntet gyilkosokat, akiknek vér tapad a kezéhez az miért baj? Ha nem teszi az sem szokott nektek tetszeni. Akkor mondd meg nekem, hogy mit tartanál helyesnek?"


Mit tartanék helyesnek? én most azt kérdeztem,hogyan határozható meg Isten jelleme,ha az ó-és újszövetség között ilyen ellentmondások vannak.Erre koncentráljunk,kérem.Tehát az áldozati szokások,gyilkosok halálbüntetése is a szeretetről szól? akkor Krisztus miért nem említi ezeket? sőt,miért utasítja el? és ha már a gyilkosokat írtad,a másik dolog,hogy nem csak gyilkosokat büntetett halállal,hanem olyanokat is,kiknek tette nem volt arányban a szemet-szemért elvvel.Ez azért akárhogy is nézzük,nem túl igazságos.


"Ma nők milliói gyilkolják legálisan a gyereküket, a férfiak pedig sehol sincsenek, akiké a gyerek, mert csak ürítésnek használják a nőt."


Ez inkább a szabad akarattal függ össze,nem Isten természetével.

2013. aug. 10. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!