Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Olyan sebezhetőnek érzem...

Olyan sebezhetőnek érzem magam, emiatt olyan zárkózott vagyok. Miért vagyok ilyen?

Figyelt kérdés

A pszichoterápia nem segített, ez a legszomorúbb. Rendszeres probléma a zárkózottság, a munkahelyemen emiatt sokszor passzív vagyok, mert félek a hibázástól, leszidástól. Nagyon ráparázok mindenre, mindenen görcsölök, olyanokon amin más nem szokott (pl. nem-e vagyok büdös, nem-e nézek ki rondán, nem-e zsíros a hajam) és emiatt is állandó gyomorideggel vagyok minden társas esemény során. Egyszerűen izoláltan élek, mióta dolgozom azóta egyre rosszabbul vagyok (mert folyton előjönnek a szorongásaim, nem tudok elmenekülni ezektől). Azt érzem, hogy mindenki ellenem van, hogy senki nem tűr meg, hogy mindenkinek csak púp vagyok a hátán. Egyébként mindig megoldom valahogy a gondokat, de ez sem vigasztal, mert sosem fogok bízni abban, hogy valaha is lelkileg erős lehetek. Mostanában öngyilkossági gondolataim is vannak, és elkezdtem önpusztítóan élni (cigizem és alkohol) mert egyszerűen csak menekülnék a Világ elől.

A pszichológus segített az elején, de visszaestem, a pszichoterapeuta nem segített, kineziológust sokan ajánlották, de nem merem rákölteni a pénzt.

Valaki kilábalt már ilyen vagy hasonló állapotból? Mit tegyek?


2020. febr. 29. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Autogén tréning, vagy valamilyen meditáció?

2020. febr. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sema terapia a legalkalmasabb az ilyesmi szorongasokra leginkabb. Nezz utana. Van egy tok jo blog is rola, ott eltudod olvasni, h kb mi is ez. Illetve ami talan hatasos lehet rovidtavon: ha te is tudod, h ezek olyan gondolatok amik csak szorongast okoznak akkor probald meg elhesegetni oket, vagy vezess naplot amiben leirod a szorongati gondolatot es irsz ra olyat indokot amiert igaz lehet es olyat is amiert nem. Mert hat nem minden szorongaskelto gondolat igaz am. Egy pelda: azt erzem, h mindenki ellenem van.


Miert igaz? Regen ezt ereztettek velem

Miert nem igaz? Mert abszurd, h mindenki ugyan ugy gondolkodjon rolad. Illetve vannak bizonyos gondolati torzitasok is, pl amikor erzesek alapjan velsz igaznak valamit. Attol, h ugy erzed, h mindenki ellened van meg racionalisan vegiggondolva ez nem igaz. Vagy pl eleg nagy altalanositas azt gondolni, h MINDENKI ellened van.

2020. febr. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Átolvashatod a szociális fóbia Index fórumot is. Az a baj, hogy túlságosan alulértékeled önmagad, a többi embert pedig felértékeled, bárki is legyen az, ezért szenvedsz. ("jajj, mit szólnak", "jaj elítélnek, megítélnek"). Sajnos én is ezt tettem - teszem - tudom milyen ez.

Kognitív sématerápia nagyon jó rá, igen.

2020. febr. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még valami: tudsz találni megbízható embert, aki elfogad? Vele való kettesben történő beszélgetés ha segítene, egy idő után be lehetne vonni harmadik, majd negyedik embert és lehet rájönnél: sokak közt se kell szorongani. Persze ezek csak "laikus okoskodások" részemről.
2020. febr. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolso, ez tenyleg jo otlet. En mikor elont a szorongas pl munkahelyen akkor mindig megkerdezek utana egy megbizhato szemelyt, hogy valoben kellett e emiatt izgulnom. Vagy ide is kilehet irni kerdeskent es akkor a tobbseg velemenye is tud segiteni.
2020. febr. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!