Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gazdagok/tanultak miért...

A gazdagok/tanultak miért élvezik annyira, hogy embernek nem nézik és erőltetetten lekezelik a szegényeket/tanulatlanokat?

Figyelt kérdés
Egy fb csoportban vki kiírt egy kérést, hogy takarítónőt keres heti 2 alkalomra (tehát mégcsak nem is egy álommunka) erre egyből megérkeztek a kosztümös gazdag úrinők és lehetett érezni a fogalmazásukból a megvetést az iránt aki majd elvállalja. Egy 30-as nagyképű jogász nő írta a posztolónak, hogy "komoly referencia nélkül senkinek ne engedd meg, hogy betegye a lábát a házadba" (ja mintha annyira tolonganának az MSZ EN ISO 9000 szabványos vérprofi takarító szakemberek ilyen aljaállásra amiből meg se lehet élni). Aztán egy kedves hölgyike később odaírta, hogy 22 év tapasztalattal, egyeztetve érdekli az állás, egy bunkó mérnökvégzettségű pali meg alpári módon odanyögi, hogy "nekem is van ám tapasztalatom takarításban mióta az egyetemi kollégium óta magamra mosok" utána 3 röhögős szmájli a többi nyomi meg szintén lájkolja. De ez csak egy példa volt ami épp eszembe jutott, a való életben sokkal durvább példák vannak. Nem értem miért nem lehet korrekt módon, empatikusan viszonyulni ahhoz, aki ugyanúgy pénzért végez munkát csak éppen nem németül konzultál a tököm tudja Marketing Consultation International Support Advanced Department munkakörben a frankfurti partnervállalattal egy légkondis irodában meg A6-os céges Audiban, hanem más mocskát feltakarítja és hozzájárul a maga módján az értékekhez.

2020. márc. 1. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem nem azon múlik ,hogy gazdag/tanult valaki.

Ismerek én is iszonyat tapló egyéneket akik tanultak és jól keresnek, de olyanokat is akik kifejezetten empatikusak, normálisak és nem néznek le senkit pusztán a fizetésük/munkájuk miatt.

2020. márc. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Ennek nem sok köze van se a gazdagsághoz, se a tanultsághoz. Egy szegény ember is lehet bunkó meg nagyképű, ahogy egy tanult ember is szerény.
2020. márc. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Mégis az általam leírt jelenség ellentettjére szinte sosincs precedens. Talán csak a klasszikus szakmunkások lenézése a diplomásokat jelenség, de az se helytálló, mert a diplomások utána visszavágnak, hogy ők akkor se végeznek koszos, tróger munkát, hiába kevesebbet keresnek (ami szintén nem igaz, mert a diplomások bére az évek múlásával drasztikusan nő, egy szakmunkásé pedig kb. egész életében stagnál, ha nem vállalkozó).

De az is nevetséges jelenség volt amikor az egyetemen építkezés folyt (igen és is diplomás vagyok szóval nem savanyú a szőlő) és a szövetkabátos, elegáns bőrcsizmás filigán csajok úgy sétáltak el a melósok mellett és tettek egymás között becsmérlő megjegyzéseket, mintha valami amazon birodalom vezető női katonai küldöttsége jött volna szemlére, hogy jól dolgoznak-e a foglyok.

2020. márc. 1. 15:58
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Viccesen írsz kérdező :D Sajnos a téma kevésbé az. A munka sosem szégyen ha tisztességgel csinálják és erről hajlamosak elfeledkezni. Egyébként a leírt jelenség ellenkezőjére is van bőven példa.
2020. márc. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy konkrét választ vársz vagy tényleg ennyire félreértetted. Pont ellenkezőleg van legtöbbször, ahogy ez is.

Tehát adott a lány aki takarítónőt keres (tehát van pénze kifizetni) az első nő, csak tanácsot adott neki, és igaza is van, akárkit nem engedünk be az otthonunkba a másodikat érdekelte az állás, a pasi meg irigy, hogy a lány meg tudja fizetni a takarítónőt! Sok mérnök nem keres annyit.

2020. márc. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Felesleges egyoldalúra kihegyezni a szitut, ugyanúgy megy oda-vissza az oltogatás. Néha poénkodásból, néha komolyabban.


Itt vagyok pl. én. Mérnöknek tanulok, egy kb. 50 fős cégnél dolgozom. Csinálok fizikai és szellemi munkát is, szóval nem csak az irodában ülök.

Amikor odakerültem, pár kivételtől eltekintve mindenki próbált valami poénossal beszólni és kóstolgatni. Nem tudták, hogy milyen vagyok, mihez értek, hova rakjanak. A legtöbb ember mögött nem volt komoly rosszindulat. Volt olyan, aki viszont tényleg elkezdte ekézni a diplomásokat és elmondta, hogy semmihez sem fogok érteni. Amikor közöltem, hogy ugyanebben a munkakörben már van egy szakmám is, akkor meg a mostani szakmunkásképzést szidta. Szóval, ez ilyen... :D


Egyetemi haveroknál is nagy volt a szórás. Jó pár embernek a szülei átlagos szakmunkások vagy azok sem. Részükről semmi lenézés nem volt. Sőt, a kőgazdagoktól sem volt lenézős mindenki, inkább csak a burokban élő emberkék.


Amúgy abban nincs semmi lenézés, hogy az egyik hozzászóló azt írta, hogy ne engedjen be senkit az irodába csak úgy referencia nélkül. Random, ha odamennék hozzád az utcán, hogy elmegyek hozzád takarítani, akkor te beengednél? Tudnád, hogy megloplak e?

Édesanyám mellékállásban csinál takarítói munkákat néha, de őt is értelemszerűen csak olyan emberek kérték eddig fel, akik megbíztak benne. Sosem volt rá panasz, de több helyre is ment már úgy, hogy 1-2 takarító előtte nem vált be, mert trógerek voltak vagy loptak.

2020. márc. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem minden gazdagra vagy tanult emberre helytálló a megállapításod. Van ilyen, de az ellen oldalon is van, aki csak szapulni tudja azt, aki többre vitte,mint ő.
2020. márc. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szegények közt is sok az irigy,beképzelt és lenéző személy.
2020. márc. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem kellene a személyes sértettségedet kivetíteni komplett társadalmi retégetekre
2020. márc. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem pont nem volt sértő amilyen példákat te most felhoztál. Magadnak beszélted most be, hogy megsértettek. Te viszont szidtad a diplomásokat, azért ebbe gondolj bele kicsit.

A lakásomba én se engednék olyan embert, akiről nem hallottam első kézből, hogy okés lenne. Amit meg a mérnök srác írt az egy poén, egyes helyeken nevetséges, amit egy mérnök megkeres, annak ellenére hogy hasznos tudással rendelkezik és nem kevés energia és idő jobb egyetemen egy diploma. Te kelted itt a feszültséget a semmire momentán.

2020. márc. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!