Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Általában mindenkinek plusz...

Általában mindenkinek plusz örömöt okoz az, ha valamit ő maga állít elő?

Figyelt kérdés

Nagyon egyszerű dolgokra gondolok. Tehát: főzök egy levest. De ha nincs erre több időm, akkor rendelünk valamit vagy összeütünk egy gyors tasakost. Nekem amit rendeltünk ugyanolyan, mint amit otthon főzök, tehát nem lelem örömöm abban hogy főzök. És az is teljesen mindegy, hogy a répát vagy a paprikát a kertünkből gyűjtöm be (tehát ami otthon termett), mint amikor a boltból vesszük meg, nekem ugyanolyan. Az is elfogy, ez is.

Mint mondjuk a disznótoros esetében, tehát az a kolbász, amit "mi töltöttünk", meg a szalonna, amit "mi füstöltünk". Nekem a hentesboltban vásárolt is ugyanolyan.

Kövezzetek meg, nekem attól, hogy a kezem munkája van benne, csak önállóan azért ez még semmilyen plusz élvezetet nem jelent.

De szerintem az emberek inkább megbíznak a sajátban. Vélemények?


2020. márc. 1. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem bizalom kérdése..

Egyszerűen jó érzés, hogy én dolgoztam érte és állítottam elő, még akkor is ha kisebb, vagy nem olyan szép mint a bolti.

2020. márc. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 alletta ***** válasza:
100%

nekem igen, öröm ha pl. saját főztöm, sütim teszem az asztalra. saját, napsütötte paradicsomot eszem a kertben, vagy petrezselymet szedek le.

de jól esik az is, ha valamelyik családtagom rendel egy pizzát.

2020. márc. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Szarºk egy nagyot, és vidámabb vagyok :D
2020. márc. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

" az emberek inkább megbíznak a sajátban"


Bennem abszolút ez van, de ez egy elégedett örömmé teljesedik ki.

Legyen az főzés, barkácsolás, szerelés, kőműves munka, elektronika, csőszerelés, burkolás....

Egyszerűen olyan "szakemberekkel" és végeredményekkel volt szerencsétlenségem találkozni az elmúlt években, hogy gyakorlatilag az élet szinte minden területén ezerszer jobban járok, ha én magam csinálom meg, még ha 5-ször annyi idő is, mint ha bárki más.

Tudom, hogy azt raktam bele, amit kíván, akár alapanyagban, akár munkamennyiségben, úgy raktam össze, ahogy kell, nincs benne gányolás, nincs benne tervezett amortizáció, nincs benne lehúzás.

Sajnos az autószereléshez meg a számítástechnikához nem értek, más területen megállom a helyem.

Amúgy alapvetően szakács vagyok.

Az étellel is ugyanez van, még a munkahelyemen is, hiába főz rajtam kívül még akárhány szakács, 99%-ban azt eszem, amit én főztem, mert az saját magam számára kompromisszum mentes, és tudva, hogy minden részletében jó, ez a -nagyképűen hangzik, de akkor is így van- tökéletesség örömet okoz.

De az is, ha csak végigmegyek otthon mondjuk a járólapon, amit én raktam le, tudom, hogy a ferde falak miatt darabonként milliméterezgettem, hogy oldalt párhuzalos legyen a fallal, szemben meg merőleges, függőlegesen 1 mm-t se áll ki sehol, és úgy van lerakva, hogy 30 év múlva is ugyanúgy fog állni.

Igen, ez büszkeséggel, és örömmel tölt el.

2020. márc. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ember és helyzetfüggő. Nekem pl. a kajacsinálás unalmas és felesleges elfoglaltság, örülnék, ha más elintézné. Az első pár próbálkozásnál örültem és büszke voltam, aztán csak nyűg lett, ami elveszi az időm.

Más dolog az, amit tényleg szeretek csinálni. Ott nem csak a végeredmény a lényeg, hanem az is, hogy élvezem az alkotás folyamatát.

2020. márc. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdező: mi a munkád? Abban sem találsz semmi örömöt, büszkeséget?
2020. márc. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Valamennyire egyetértek. Nekem csak az okoz örömet, ha saját kezűleg csinálom, amit AKAROK csinálni. Főzni nem akarok, szenvedés nekem, így csak kedvetlenül csinálom. Az ablak vagy wc pucolásban sem lelem örömöm jobban, mintha jönne takinéni, hogy megcsinálja.


De mondjuk a kötés érdekelt, és mikor megkötöttem az első sálam, hiába volt rondább, mint a bolti, arra büszke voltam.

2020. márc. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6-osnak: a munkát szándékosan nem kérdeztem, mert az bizonyos munkakörök velejárója, hogy előállíthat valamit, mindegy, hogy az egy autóalkatrész, vagy virágkompozíció. Az ennél a kérdésnél nem játszik.

De válaszolok a kérdésedre: szeretem a munkámat, de legjobban a párkapcsolatomat. Ebből a szempontból semmi zűr.

Azért mondok még egy példát. Egyszerűbb hibáknál megjavítom a WC-tartályt, de pl. vízvezetéket cserélni már nem tudnék. Azonban itt is, hogy saját magam javítottam, nem tud feldobni. Ha ugyanezt szerelővel végeztetném, nekem ugyanolyan. Tehát nem élek át egyfajta "katarzist" hogy ezt vagy azt én csináltam. Bocs, ha kissé filozófiát viszek bele, de nem tudom ettől jobban leírni.

2020. márc. 1. 19:01
 9/10 anonim ***** válasza:
Én azt nem szoktam érteni, mikor azt mondják, hogy a saját pénzeden vett dolgokat megbecsülöd. Speciel én jobban becsülöm azt, amit mástól kaptam, mert ott érzelmek is vannak, valaki gondolt rám.
2020. márc. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, mert én azt gondolom, hogy milyen ügyes vagyok, milyen jó dolgot hoztam létre, aztán kiderül, hogy semmi értelme nem volt.
2020. márc. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!