Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Enni adok enni kapok doboz?

Enni adok enni kapok doboz?

Figyelt kérdés

Nemrégiben a mi városunk is bővült egy ilyen dobozzal. Alapjárat adakozó típus vagyok, de tág értelmezésben szeretem tudni, hogy hová kerül amit adok. Vajon valóban az veszi ki belőle az ételt aki rászorul? Oda jut, ahol szükség van rá?

Heti több alkalommal is igyekszem vinni bele ezt-azt (friss kenyeret, tartós élelmiszereket, most épp egy bontatlan zacskó nesquik kakaó van nálam, hátha egy gyerek örülni fog neki)

Azonban más tapasztalataim is vannak máshonnét. Jómódú családból származom, szerencsére sohasem szorultunk arra, hogy ingyen kelljen élelmiszerhez jutnunk, viszont az évek alatt lett egy alapítványnál dolgozó szomszédunk. Onnantól kezdve gyakorta landoltak nálunk élelmiszerbankos élelmiszerek (ezeket az élelmiszerbank felcímkézi), minden reggel ott lógott a friss kenyér a kerítésünkön, általa jobbnak megítélt ruhák stb. Szóval mondhatni abszolút nem oda jutott ahol szükség volt rá.

Így bennem is felvetődnek kérdések, hogy nem e az utca leggazdagabb házában landol e majd?

Kivenni még soha nem láttam belőle senkit élelmiszert, csak azt, hogy másnapra mindig eltűnik az előző napi amik benne voltak.

Valakinek van bővebb tapasztalata ezzel kapcsolatban? Iskola mellett van elhelyezve egy templom falán.


2020. márc. 4. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én felkerestem egy csalàdot, akinek bizonyos időközönként viszek ezt-azt. Ruhák, kaja, játékok stb. Nem szeretek így vaktában adakozni, mert sosem jó helyre kerül. Nekem ez a tapasztalatom.
2020. márc. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Én amióta Média Marktban dolgoztam, senkinek semmit.

Nem akarok írni neveket, de híres alapítványok úgy vitték annak idején az iPhone 5-öket kifelé, mintha ingyen lenne.

2020. márc. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%

Természetesen nem csak a rászorulók visznek onnan, hanem mások is.

Viszont akik kivesznek valamit, azt nem feltétlen látod, hacsak nem napi 24 órában figyeled.

A rászorulók egy része meg igyekszik úgy kivenni, hogy ne nagyon lássa meg más, mert MO-on még szégyennek számít.


Az meg, hogy olyanok is elvisznek dolgokat, akiknek nem kell, az rájuk nézve szegénységi bizonyítvány.

Az alapítványos valaki kicsit más, mert ha látja, hogy nem vitte el senki, akkor jobb, ha nektek vagy másvalakinek odaadja és nem várja meg, amít tönkremegy.


(Az utolsó válaszolót meg nem értem, mi köte a kajaadományoknak a telefonokhoz, föleg, mert a technikai dolgokra külön kapnak pénzt. De szerintem csak provokálni akart, nem pedig tényleg értelmes választ adni)

2020. márc. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

#3:

Vagy csak te nem tudsz értelmezni. Azt írta le, hogy még az alapítványok között is vannak, akik lopnak.

2020. márc. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Köszi négyes.

Nem gondoltam volna, hogy magyarázni kell!

2020. márc. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
Én is hallottam olyat, hogy a neves gyűjtögetős alapítvány munkatársai kiválogatják maguknak a ruhákat ami tetszik, aztán a többi megy a rászorulóknak. Ismerősöm dolgozott ott, kb 2 hónapig bírta.
2020. márc. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!