Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gonoszak a férfiak,...

Miért gonoszak a férfiak, minden férfi ilyen? /Keresztény vonatkozásban is érdekel a válasz

Figyelt kérdés
Sokszor fordult már elő hasonló eset a szüleimmel.. És más életébe ennyire nem látok bele.. Mostani sztori: Tegnap sutit sutottem, es ma egy tanyerra raktunk hogy vigyunk mamanak anyaval. Apa elakart venni eggyet a tanyerról es anya raszólt hogy mért onnan veszed el? Ott van egy csomo a talcan.. Szó szerint.. egy kicsit felvitte a kerdes vegen a hangsulyt de nem volt veszes.. Es apa erro NAGYON megsertodott es azt mondta h "Akkor kend a hajadra.. bezarkózott.. nem szól anyahoz.. " anya kiborult de es majdnem sirt es ezt mondta : " Megint ki akarsz kesziteni?" Meg se vart.. beult a kocsiba es elment mamahoz.. Felhaborut apa kegyetlensege.. raszoltam miutan anya elment : " Ne legyel gonosz.. Krv*ra fejezd be a kegyetlenseget, hogy viselkedsz? Hogy tudod megengedni ezt a hangnemet a csaladtagjaiddal, mint az allatokkal úgy viselkedsz.." Kb.. Valasz: Te inkabb menj fel a szobadba es hallgasd az órad.. Én: semmi kozod hozza.. Ő: (a szokasos) Amíg mi fizetjuk az egyetemet... Az eddigi szemszogem most ilyen gyerekesnek tunhet eddig de.. Apám nagyon sokszor KEGYETLENUL viselkedik.. es nekem is van sok hibam.. es anyamnak is.. es anya sokszor "zsidulja a dolgokat" vagy nem is tudom hogy fogalmazzak de mar ezt megszoktuk es mind tudjuk h n rosszbol csinalja.. es fejlodott is mar ebben mar sokkal kevesbe csinalja ezt.. viszont apam nem igazan fejlodott.. Heti- két heti szinten eljátsza anyammal hogy nem szol hozza napokig es adja elo magat , jatsza a sertodottet az EGESZ CSALADDAL , partoskodik stb.. Volt mar olyan hogy a lefoglalt nyaralasra egy nappal kesobb mentunk.. es csoda az is hogy elmentunk.. vagy hogy beboritotta a tanyar kajat az asztalra sertodottsegeben.. (NAJÓ, VÁLTOZOTT JÓ IRÁNYBA.. ezek régebbi sztorik.. mostanában inkább "csak" a szóbeli bántás és a sértődöttség.. de még mindig nagyon durva ez) Rendszeresen ilyesmikkel fenyegetozik : Ha a gyerek reggel kohogni fog nagyon fogok haragudni rad, a hetvegen mar nem is szolok hozzad /amikor anya elengedte pulcsiba 12 fokba a 13 eves ocsemet/ biztosan mas szemszogbol is lehet nezni a dolgokat.. anyam sem valtozik az engedekenysegevel kapcsolatban.. en sem engedtem volna el pulcsiba.. hideg volt.. es mar sokszor megtapasztalta hogy tul engedekeny es rosszul sult el a dolog.. igen rendben van ez igy h kiegeszitik egymast.. viszont apam tenyleg sokszor NAGYON KEGYETLEN, GONOSZ A VISELKEDESE A SZAVAI KRITIKAN ALULIAK.. Ha valamin megsértodik KIENGESZTELHETETLEN.. Egeszen addig tart ez ameddig nem gyón és áldozik.. Ez van hogy két hét is.. AZ ERZELMI INTELLIGENCIA SZINTJE NAGYON GYENGE... GYAKORI ESZKOZE A VELEMENYE KIFEJEZESERE A GÚNY.. "HÁT PERSZE.. HÜLYE... BOLOND.. MARHARÉPA...." mindegy ki az aki mas velemenyen van / akar én , anya vagy akár egy FB poszttal nem ert eggyet.. Normalisak.. Ezt csak mi latjuk.. anyam stabil es higgadt, apam konszolidalt minden "idegennel" vagy kollegaval.. ilyenkor komolyan megtorik bennem valami es elgondolkozok rajta hogy ferjhez akarok-e menni.. Tegnap neztem meg a Szent Rita filmet és fellobbant bennem a vágy hogy szeretnem Isten munkajat úgy segíteni hogy jóra szeretek valakit.. Ezt egy nagyon nemes dolognak érzem.. Sokszor így látom anyukámat is gondolkozni de van hogy elszakad nála a cérna , amit őszintén szólva teljesen megértek.. Kicsit bután hangozhat ez az egész.. leginkább kereszteny és/vagy a társukhoz ilyen nehezsegek mellett is hű nők vagy akár férfiak véleményére lennek kivancsi.. Nehéz dolog ez.. Hiszem hogy semmi nem tortenik velunk Jézusban, ami Isten trónja előtt ne menne el.. És hogy oka van ezeknek is.. Ha valaki erre világitana rá azt is szivesen olvasnam..

2020. márc. 13. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
🙄Azt a leborult szivarvégit....
2020. márc. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Valaki foglalja már majd össze köszi
2020. márc. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Gyere holnap is!
2020. márc. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Úgy tűnik, hogy egyedül apád a normális a családotokban!
2020. márc. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Kíváncsi vagy a férfiak véleményére??

Tessék:

Egy idióta hisztis p.csa vagy az anyáddal együtt.

Nem tudom, hogy szerencsétlen apád, hogy nem szökött még meg tőletek???!

2020. márc. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

szia!

vallásos lelkületű kérdést sose ossz meg a gyakorin, mert csak az értetlenkedést és a gúnyt fogod kapni, illetve az extrém bigott hivők, és a Jehova Tanúk szélsőséges prédikációit... Egyiktől sem leszel előrébb...


ami a kérdésedet illeti, röviden és tömören

1. te már egyetemre jársz, és van minimum még egy testvéred is. Ebből azt az egyet már biztosra vehetjük, hogy a szüleid már régi házasok, és már régóta forog az életük a gyereknevelés körül. Ez a két ismérv pedig alapvetően megöli a romantikát, a szerelmet idővel a két ember között, és csak a szeretet, rosszabb esetben az egymás elviselése marad közöttük. Ilyen az élet. Emiatt nem szabad elhatároznod, hogy te nem mész férjhez. Amikor a szüleid voltak fiatalok, ők is voltak szerelmesek, boldogok, turbékoltak, rmantikáztak, stb, aztán családot alapitottak, gyereket szültek, annak minden csodájával és nehézségével együtt, aztán ismét előlről kezték később az öcséddel ami azt jelenti, hogy elsőre, veled sem "bánták meg", több volt benne az örömük, mint a fáradságuk.

Ezek mind-mind szép és átélendő dolgok. Az, hogy a házasélet idővel beszürkül, elkopik, az pedig ugyanúgy az élet rendje, mint ahogy az ember csontjai is elkopnak, mire megöregszik, a látása, hallása, életkedve is beszürkül... Ettől még nem szabad eldobni a fiatalság örömeit, hanem meg kell élni, és reménykedni abban, hogy sikerül olyan párt találnod, akivel élethosszig tart majd a szövetséged.


2. férfi és nő különbözőre lett teremtve. Másképp látják a világot, és egyszerre vonzzák és taszitják egymást. Ez is megintcsak az élet rendje. Ezeket az ellentéteket a szerelem, a romantika, a kémia tompithatja kezdetben, de idővel előjönnek. De mivel férfi és nő különbözik, ez mindig igy volt, és mindig igy is lesz, amig a világ világ.

Te lányként édesanyád gondolkozását érted meg, érzed át, vele vagy szolidáris. Az őcséd, majd ha nagyobb lesz, édesapád gondolkodását fogja érteni, átérezni, mivel férfiból van. Ennyi.

Az, hogy egy férfi keményebb, szókimondóbb, durvább, az hogy egy nő szelidebb, ugyanakkor időnként hiszitsebb, mind-mind a két nem sajátossága. És ezzel halálba tudják kergetni egymást. Ez van.


3. ennek ellenére ez nem caak férfiról és nőről szól, hanem az egyéni személyiségről is, sőt, a szüleid házasságának a belső dinamikájáról is, amibe (optimális esetben) te a gyerekükként nem láthatsz bele mélységeiben. Te nem tudod, hogy az a csetepaté, ami egy pitiáner süti ürügyén pattan ki, milyen mélységekben gyökeredzik, és tulajdonképpen ki és mennyire "sáros" a problémákban. (Mert mindig kettőn áll a vásár) Te jó esetben nem ismered a szüleid házaséletében felmerülő gondokat, szexuális életüket, stb. Neked ők anya és apa. És ez igy van rendjén. De ők, egymás szemében ugyanúgy látják egymást, mint te a barátodat, vagy ha még nem volt, akkor a srácokat. Minden nemiségükkel együtt. És nem tudhatod, és nem is tiszted tudni, hogy ezen a szinten milyen feszültségeik, vagy problémáik vannak, mert ez csak rájuk tartozik.

Azonban azt, mint tényt tudnod kell, hogy nem tusz mindent. Vagyis amit te érzékelsz, az csak a felszin, csak a jéghegy csúcsa. Csak a felszin, a látszat alapján pedig értelmetlen egyik vagy másik szülőd pártjára állni. Mert az is lehet, hogy valójában a másik a "hunyó"... De ezt sem én, sem te nem tudhatod. Neked ők legyenek apa és anya, és ne akarj itélőbiró lenni közöttük. Mint gyermekük, nincs hozzá sem elegendő tudásod az ügyben, sem kompetenciád.


Remélem, tudtam segiteni a válaszommal Neked.

2020. márc. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves "utolsó"!

Nagyon köszönöm! Egy ilyen választ vártam. Igazából belül tisztában vahyok az álltalad leírt dolgokkal és teljesen eggyet értek.. Megnyugtató volt olvasni!

2020. márc. 14. 11:55
 8/12 anonim ***** válasza:

Örülök, ha segithettem :)


Még annyit amúgy, hogy keresztény értékrendű, értelmiségi gondolkozású srác létemre mondom, hogy az a "durvaság" marharépa és a többi, amit apukádtól idézel, hát, szinte már már gyerekesen és röhejesen kultúráltnak hangzik egy férfi szájából... Ezt csak azért mondom, hogy majd ne csinálj belőle válóokot, ha a leendő barátod száján néha ennél jóval csúnyább szitokszavak esnek ki egy-egy rossz pillanatban, mondjuk k_rva anyját!, b_szd meg! és társaik...

Ez velem is megtörténik, és kb. minden férfival olykor. A különbség hivő és nem hivő férfi között ebben annyi, hogy a hivő sosem veszi bele ezekbe a szitkozódásokba Istent, a nem hivő meg káromolja Őt...


De sose akarj egy férfitól női finomságot elvárni, mert annyi erővel a golyóját is levághatnád... hagyd, hogy férfiként viselkedjen, néha keményen, szókimondón, erélyesen... Hagyd, hogy férfi legyen!

2020. márc. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszed minden férfi ilyen? Vannak rosszabbak is, de jobbak is, akik türelmesebbek, önzetlenebbek. A mocskos beszéd pedig természetesen nem tesz senkit sem férfiassá.
2020. márc. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem minden férfi gonosz. Sok korosabb nőtől és férfitól hallottam már hasonló általánosítást a másik nemre vonatkozóan. Ilyen hozzáállással nincs esély változásra.


A családodban történteket nem szabad kivetíteni a világ többi részére. Sajnos sokan nehezen viselik a gyerekneveléssel kapcsolatos problémákat, nehezen bírkóznak meg a koruk előrehaladtával is. Sok olyan történet is lehet a háttérben, amiről neked, mint gyereknek, nincs tudomásod. Sokan ezt a mintát látták szüleiktől gyerekkorukban, felnőttként megismétlik sajnos.


Nagyon sajnálom, hogy ilyen szomorú helyzeteket kell átélned, senki nem érdemel ilyesmit. Remélem, hogy idővel jobbra fordul valahogyan. Szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy a vallás hozná meg a megoldást, ha komolyan érdekel, keress rá Csernus doktor valamelyik előadására a youtube-on.

2020. márc. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!