Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tudnátok nekem az alábbiakon...

Tudnátok nekem az alábbiakon kívül írni még alapvető etiketteket és illemtudásokat fiatal-idős illetve férfi-nő (+párkapcsolati) vonatkozásban?

Figyelt kérdés

Gondolok én ilyenekre hogy:

- A nőket általában előreengedjük, kivéve ha idegen helyre megyünk

- A nő a férfi jobb oldalán megy

- A férfi veszi fel előbb a kabátját, majd adja a nőre


- Nők nyújtanak először kezet, ha bemutatkoznak egymásnak

- Nőnek illik felveetni a tegeződést (itt mi van ha korkülönbség van?


Illetve, hogy az eddigi gondolataim helyesek-e.

Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2015. ápr. 21. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezek helyesek szerintem. Azt mondjuk nem tudom, hogy mi van akkor, ha nagyon nagy korkülönbség van férfi és nő között, de ha mondjuk egy 30-as nőről és egy 50-es pasiról van szó, akkor még biztos, hogy a nőnek kellene kezdeményezni a tegeződést.


Az idős-fiatal vonatkozásban most olyanok jutnak eszembe, mint:

-Az időset előre engedi a fiatalabb.(Ha férfi-nő, akkor más a helyzet nyilván.)

-Az nálad idősebbet nem tegezed le, csak ha ő ajánlja fel.


A párkapcsolati vonatkozásnál nem teljesen értem, hogy mire gondolsz? Mondasz rá példát?

2015. ápr. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
** hogy mire gondolsz [pont] :)
2015. ápr. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az az első három pontom arra vonatkozott volna, de rájöttem, hogy alapjában véve ezt minden esetben alkalmazni kéne. :D


20 éves lány vagyok amúgy (csak hogy a fiatal-idős be legyen lőve :) )

2015. ápr. 21. 23:49
 4/5 anonim ***** válasza:

>> - Nőnek illik felveetni a tegeződést (itt mi van ha korkülönbség van?


A tegeződés nem valami kötelező dolog. Ha odáig "fajul" a helyzet (közvetlenebb kapcsolat, szimpátia esetén) valaki kezdeményezi a tegeződést. A nő csak hasonló korkülönbség esetén ajánlhatja fel. Ha a korkülönbség nagyobb (pl. diáklány és 10-40 évvel idősebb tanára esetén) a tegeződést az idősebb férfi kezdeményezheti.

Fontos megjegyezni, hogy a tegeződés nem valami kötelező viszony két ember között, még akkor sem, ha azonos korúak... Sőt, egy tegeződést elfogadni sem kötelező, udvariasan vissza lehet utasítani, ha úgy érzed, a kapcsolat nem indokolja. Kivéve persze egy "protokolláris" tegeződést, amikor a 90 éves ünnepelt mindenkivel tegeződni kíván...

2015. ápr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A hölgyet előre engedjük kivéve lépcsőn felfele. Ott a pasi megy elől.(ne tudjon popsit nézegetni)
2015. ápr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!