Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyél túl a Noscomepho...

Leo Craft kérdése:

Hogyan legyél túl a Noscomephobián?

Figyelt kérdés
Nem akarom túlbonyolítani a mondatot, szóval csak ennyit írtam.

#kórház #félelem #fóbia #Noscomephobia
2020. márc. 15. 08:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Pszichiaterrel.
2020. márc. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Magyarországon - a jelenlegi egészségügyi állapotokat tekintve - teljesen reális az, hogy valaki fél a kórházaktól (magyarul Noscomephobiája van).


Speciel én is félek tőlük. Gyerekkorom óta voltam már egy párszor kórházakban "sajnos" - a tapasztalataim csakis és kizárólag a rossz magyar egészségügyi helyzet miatt voltak rendkívül negatívak.


Amiben amúgy nincsen semmi meglepő, hiszen a magyar orvosok a kezdetektől fogva rendkívül alulfizetettek - emiatt magyarul lesz@arják a beteget, a kórházak pedig rosszul felszereltek; nincsen meg az az alapvető anyagi háttér a magyar egészségügyben, amire alapvetően szükség volna a beteg emberek ellátását illetően.


Ugyanis ez a pénz esetleg jobban kellhet stadionokra, kisvasútra meg hasonlókra - most mondtam egy példát (ami a jelenlegi állapotokat tekintve szerintem rendkívül életszerű).

Magyarul nincs meg az az anyagi háttér a magyar egészégügyben, amivel biztosítani tudnák azt az alapvető egészségügyi ellátást, ami a beteg embernek járna, ehelyett a beteg örülhet annak, ha egyáltalán élve, vagy szövődmény mentesen kikerül a kórházból egy komolyabb betegség után – vagy egyáltalán ÉLVE.


Lévén ellopják ezt a pénzt a mi „drága ̶m̶a̶f̶f̶i̶ó̶z̶ó̶ politikusaink” – hogy nekik legyen gazdag villa a Rózsadombon, többmilliós verda, stadion, kisvasút, külföldi vakáció vagy ami a csövön kifér - mindezt az adófizetők pénzéből.


Közben az adófizetők örüljenek, hogy egyáltalán „lyuk van a seggükön”.

Örüljenek annak, ha 10 éves törlesztőre fel tudnak venni annyi hitelt, amiből tudnak biztosítani maguknak legalább egy normális pecót (ami általában a panel) ami elegendő lesz nekik min. az elkövetkező 20 évre, akkor örüljenek annak, hogy majd az unokáik esetleg ki bírják fizetni a törlesztő hátralékát.


Érezzék magukat kiváltságosnak, amiért egyáltalán lehetőségük nyílt önerőből saját személyautót vásárolni.


Legyen a számukra a „felső 10.000-hez” hasonlító exkluzív kiváltág, hogy mondjuk 5 évente 1× el tudnak látogatni külföldre kirándulni.


Ha nem lenne maga a magyar egészségügy sem "beteg", akkor amúgy a "normális" emberek döntő hányada (mint pl. én vagy a Tisztelt Kérdező) sem szenvedne ettől a kórságtól - legalábbis én így gondolom.


Ha a magyar kórházak a mai modern orvostudománynak és a jelenlegi egészségügyi viszonyoknak megfelelően lennének fölszerelve, és a betegekkel is jól szakképzett és megfelelően fizetett MAGYAR orvosok foglalkoznának személyesen, akkor egyrészről a magyar egészségügy intézménye ezáltal végre el tudna jutni az "emberi szintre", másrészről végre biztosítani tudnád a beteg emberek számára a megfelelő ellátást (magyarul az emberi körülményeket, nem akt, hogy elédbasznak egy szelet párizsit egy darab száraz kiflivel, esetleg egy doboz lejárt joghurttal – mintha csak alávaló mocskos állat volna a beteg ember.


Ez esetben a "fehér köpeny" látványa is megnyugtatólag hatna a beteg ember idegrendszerére is, hiszen a beteg ember ez esetben teljes mértékben meg tudna bízni abban, aki ezt az "ominózus fehér köpenyt" viseli.

2020. márc. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szerintem az elején kellett volna mondanom, hogy Szlovákiában élek, és ott TELJESEN más az egészségügy. Nehéz volt végigolvasni az egészet, hosszúra sikeredett. Nem igazán hatott rám, de azért egy 👍 -ot kap. Köszönöm nagyon, de ha esetleg a szlovákiai ******-akról is találna valamit, annak igazán örülnék.


Sajnálom, hogy az utolsó mondatban ******-nak írtam, és ezzel amit most írok, azt ne úgy vegye kérem, mint feladat.


Helyettesítse be a szavakat a ****** helyére (óhzákr)

2020. márc. 17. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!