Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem így, vagy...

Csak én érzem így, vagy amikor egy nő azt mondja, hogy "Legyél férfi! " az legtöbbször azt jelenti, hogy "Áldozd fel magad értem! "?

Figyelt kérdés

2019. jún. 3. 22:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
A "legyél férfi" kijelentés az érzelmi zsarolás és manipuláció manifesztációja. Úgy akar rávenni valamire, ami neki az érdeke, hogy a férfi büszkeségeddel manipulál, ergo "Ha nem azt csinálod, amit én akarok, ami nekem jó, akkor nem vagy igazi férfi"
2019. jún. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Ja. Én például amikor legutóbb ezt mondtam a férjemnek, arra akartam orvul manipulálni, hogy válasszon már egy nyamvadt éttermet a helyi felhozatalból, ne nekem kelljen mindig megmondani, hogy mit csináljunk. Kissé unom hordani a gatyát. Remélem, sikerül egyszer eléggé beletaposni a férfiúi büszkeségébe, hogy összekapja végre magát és határozottabb legyen :)
2019. jún. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Igen, általában inkább akkor használjuk ha túl határozatlan az illető. Amikor már fárasztó vezető szerepben, ahogy írt az előző "gatyában lenni". Néha nekünk tökös csajoknak is szükségünk van arra hogy valaki átvegye az irányítást, vagy csak simán döntsön.
2019. jún. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem kerestek amúgy másik párt ilyenkor? Elhiszem, hogy eléggé fárasztó egy töketlen "férfival" együtt lenni.
2019. jún. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Az a baj, hogy a férfi sokszor azért nem veszi át az irányítást, mert azt mi nők nem engedjük ki a kezünkből, csak észre sem vesszük. Vagy ha mégis hagyjuk dönteni, akkor meg utána bíráljuk a döntését, amiből azt vonja le, hogy jobb ha legközelebb ránk hagyja.

Arról nem is szólva, milyen felháborodást szokott kelteni az a kijelentés, hogy a "férfi legyen a család feje". Ó még mit nem, nehogy már felettünk álljon tekintélyben, de azért legyen férfi, és hozza meg ő a döntéseket. Nem irigylem a férfiakat.

2019. jún. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
2-es a férjed szimplán radhagyja és leszarja, hogy melyik étterembe mentek. Egy férfi nem ilyen pitiáner ügyekben fogja felvenni a kesztyűt, vagy nadrágot, az ilyen kérdéseket rahagyjuk a nőkre, hogy ne legyen utanna rinya, de úgy látszik mindenhol azt várjatok, hogy a férfi iranyitson, csak aztán ne sírj, ha az akaratod ellenére is erőltetni fogja. Én ugyan ilyen vagyok, mint a férjed legtöbb dolgot rahagyok másra, de fontosabb ügyekbe, amibe érintett vagyok esélyük sincs beleszolni.
2019. jún. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Egen, egy étterem választás az marhára férfias dolog...:D

Ha ki akarod rúgatni magad, meg szép gyorsan beadatni a válópert, akkor mondogasd sokat ezt a férjednek.

Igencsak rá lehetne kontrázni az ilyen beszólásokra, de nem adnék tippeket a férfiaknak.

2019. jún. 4. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ennek a felszólításnak az értelme szinte kizárólag attól függ, hogy milyen tulajdonságokat gondolsz férfiasnak.
2019. jún. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Vicces, hogy ha a férfi a legpitiánerebb ügyekben rátok hagyja a döntést, akkor már "papucs", mert szerintetek egy férfi legyen mindenben határozott, férfias, döntsön ő, mert ugye akkor kizárólag őt kell bírálni, ha rossz döntést hoz, ennek a súlya nem nyomja a nők vállát.


Ugyanakkor ugyanezek a nők sírnak, hogy el vannak nyomva, nincs meg a nemek közötti egyenlőség... Szánalom

2019. jún. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Legyen dominánsabb,határozottabb
2019. jún. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!