Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te törekszel arra, hogy jó...

Te törekszel arra, hogy jó ember legyél?

Figyelt kérdés

Ha igen, mit jelent ez számodra? Milyen tulajdonságok, elvek megtartását érted alatta?


Ha nem, akkor miért nem érzed ennek szükségességét?


Bónusz:

Mit tapasztalsz a környezetedben?



2017. febr. 20. 17:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én arra törekszem, hogy jobb ember legyek.
2017. febr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
Nem.
2017. febr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
En gonosz vagyok s rosszindulatu.
2017. febr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Indokolni senkinek nem sikerült még.
2017. febr. 20. 18:16
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez annyira relatív hogy "jó ember". Kinek mi a jó, meg mihez képest mi a jó?

Én próbálok a saját erkölcsi elveimnek megfelelni, igyekszem jobbá tenni a családom, barátaim életét. A többi embert viszont lefo...som. Nem bántom őket, de az ujjamat sem mozdítom értük. Mindenki döntse el hogy most akkor jó ember vagyok e vagy sem.

2017. febr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5. Ez inkább érdekember viselkedés.
2017. febr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem. Hogy miért?

Mert az emberek velem sem voltak jók... Gonosszá tettek. Megnyomorított jó pár senkiházi és nekik köszönhetően már képtelen vagyok bárkiben is megbízni. Rá jöttem, hogy jobb ha egyedül járom az utamat.


18/L

2017. febr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Próbálok rá törekedni, szükséges is lenne, de egyszerűen lehetetlen, mert egy cselekedettel vagy másnak, vagy magamnak okozok problémát, tehát így lehetetlen "jó embernek" lenni.


A környezetemben 1 ember, aki ilyen tekintetben példamutató, egy másik igyekszik, de ugyanúgy el×a, mint én.

2017. febr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A saját értékrendem szerint igen, de összességében nem. Ha látok valakit összeesni, segítek neki. Ha valaki odajön tőlem pénzt kérni, akkor nem segítek. Összességében azt vallom, hogy azt adom, amit kapok. Van néhány barátom és nekik segítek. A többi embernek nem segítek komolyabb dolgokban, mert teljesen felesleges.

Miért nem? Középiskolában rengeteg embert segítettem lelkileg. Eltűntek. Egyetemen jó pár embernek adtam anyagot vagy tippeket zh-al, vizsgákkal kapcsolatban. 1-2 viszonozta csak.

Mit látok a környezetemben? Szánalmas, kétszínű érdekembereket. Kb. 20-22 évig az egyik legkorrektebb ember voltam az ismerőseim szerint is, de meguntam. Szép lassan megláttam a környezetemben lévő emberek viselkedése mögötti érdekeket. Azóta, nem érdekelnek. Egy kezemen megtudom számolni, hogy hány embert mondok a barátomnak. A többiek hidegen hagynak komolyabb dolgok terén.

2017. febr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, te törekszel arra, hogy megírd a díszítősor "A" betűt a gyakorlófüzetedbe, magyarórára a tanítónénidnek?


Na látod, erről van szó. ;) Legalábbis már akinél.


Persze a fejlődés végtelen.... De te csak egy alapvető szakaszra kérdeztél rá.

2017. febr. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!