Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik, hogy van összefüggés...

Létezik, hogy van összefüggés aközött, hogy én milyennek látom magam külsőleg és milyen visszacsatolásokat kapok a környezetemtől?

Figyelt kérdés
Külső leírásba nem kezdek, mert nem is ez a lényeg. Megfigyeltem, hogyha valaki megdicséri a külsőmet, akkor sokkal jobb a közérzetem. Ha én mondjuk reggel belenézek a tükörbe és megállapítom, hogy hmm ma viszonylag okés a kinézetem, de napközben nem dicsér meg senki, akkor én a nap végén azt úgy konstatálom, hogy borzasztó voltam ma. Nem tudom lehet-e így párhuzamot vonni, de jó lenne, ha nem adnék ennyire mások véleményére. Szerintetek hogy küzdhető ez le?

2020. márc. 16. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden ember függ attól, hogy mások hogyan ítélik meg mivel szociálisak vagyunk. Viszont nem muszáj, hogy ennyire nagy hatással legyen rád minden szava bárkinek is. Tudatosítanod kell, hogy neked igenis vannak szilárd értékeid, és attól, hogy azt mondja valaki, hogy rossz a hajad, te nem leszel kevesebb. Arra se fordítsd nagy figyelmet, hogy valaki megdícsér, ne gondolkozz rajta napokig, csak köszönd meg és kész. Koncentrálj arra, hogy miket értél el eddig az életben, melyek a pozitív tulajdonságaid (külsőleg, belsőleg). Egyébként ha több dícséretre vágysz, kezdj el dícsérni másokat, előbb utóbb követik a példádat és ők is hasonlóan cselekednek. :) Nem utolsó sorban baromi jó érzés látni, ahogyan valaki elmosolyodik mert jól esik neki a dícséreted és feldobod a napját. :)
2020. márc. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Főleg a visszajelzések miatt alakul ki az önképünk. Ha fekete hajad van, de mindenki azt mondaná, h világosszőke vagy, fél év múlva szőkének látnád magad a tükörben. Ez komoly, és nagyon brutális, az agy csinálja. Természetesen a sovány/kövér, stb tulajdonságokra is vonatkozik ez.
2020. márc. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Érdemes utánanézned az ún. Johari-ablaknak.
2020. márc. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hmmm engem szerintem még senki nem dicsért meg a kinézetem miatt...most akkor ássam el magam? :,(. Nyilván mindenkinek jól esik a dícséret, de szerintem aki rendelkezik egy egészséges önképpel, amit nem az alapján rakott össze, hogy Mari néni a kisboltból mit mondott az új farmerkabátjára, az pont ugyanolyan elmeállapottal zárja a napot e tekintetben mint ahogy elkezdte azt.
2020. márc. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket. Megnéztem a Johari ablakot, valószínűleg az önbizalomhiányomra vezethető vissza ez az egész. Mit lehet tenni ezzel?
2020. márc. 17. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!