Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Őszre várható egy nagy öngyilk...

Őszre várható egy nagy öngyilkossági hullám?

Figyelt kérdés
Az emberek kis megtakarításai elfogynak, munka nem lesz. Ha még 1-2 idős szülő is meghal, az borzasztó lesz. És még nem beszéltem a kezeletlen mentális betegekről. Kinek mi a véleménye?

#válság #öngyilkosságok
2020. márc. 17. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Már annál előbb is
2020. márc. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

A tervet hozni kell!

Komolyra fordítva a szót: esélyes, hogy lesz egy ilyen negatív csúcs, de az őszi időzítést korainak vélem.

2020. márc. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Fölösleges drámázni! Van elég baj efféle provokatív kérdések nélkül is.
2020. márc. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Remélem, hogy az emberek ennél erősebbek, és nem csinál senki olyat, amivel még több fájdalmat okozna a megmaradt családtagoknak.
2020. márc. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az is ki fog hozni pszichológiai problémákat, ha összezárnak családokat, különböző nemzedékeket hosszabb időre. Akkor fog robbani, hogy "úristen, kikkel élek is én együtt". A legtöbb középiskolás tíz percet nem tud eltölteni a szüleivel, vagy beszélni velük három mondatot bármiről is. És most nézegethetik majd egymást a lakásban, ki tudja meddig... Tucatjával ismerek problémásabb fiatalokat, akik egy háromnapos hétvége után már be vannak csavarodva az "ősöktől". Vagy tegnapi eset: hapsi ordított a vonaton a városban nyakon csípett, plázázni bement kamasz kölkével: ha ki mer szökni holnap is a lakásból... akkor többet otthon nem alszik, mert ő nem fog megdögleni miatta. Olyan volt a légkör, hogy az a gyerek már világgá ment azóta, lefogadom.


Na ez csak egy dolog. Valóban, félő hogy a gazdasági hatásoknak több áldozata lesz, de akár annak is, ha a megtelt kórházak és lekötött orvosok miatt a "normál" betegségekre, fél éve kiírt műtétekre nem marad majd energia / kórházi hely / munkaerő... Mert ha itt 2-3 nullával több lesz az intenzíveken fekvő koronavírusos, akkor már csak a saját jósorsában bízhat a többi kórházra szoruló.

2020. márc. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Remélem, hogy az emberek ennél erősebbek, és nem csinál senki olyat, amivel még több fájdalmat okozna a megmaradt családtagoknak."


El kéne felejteni, hogy öngyilkosság=gyengeség. Olyan rokonom lett öngyilkos, aki egész életében tartotta magát, életigenlő volt, rengeteg tragédiát átélt. Valami lappanghatott a háttérben, de ezt nagyon jól elfojtotta. Egy hónap alatt lezajlott az összeomlás, az orvosok nem vették komolyan, hazaküldték. Végül úgy látszott stabilizálódik a mentális állapota. És ekkor tette meg azt amit. Később elég sok minden kiderült, az orvosok is hibáztak.

2020. márc. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Májusra vége lesz
2020. márc. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

Hát én már most elkezdtem azt mondogatni, hogy ha még egy napot bezárva kell töltenem a rokonaimmal, biztosan öngyi leszek. 5-en lakunk együtt, felnôtt emberek vagyunk és párkapcsolati okokból kb 1 hónapja költöztem ide vissza, de egymás idegeire megyünk, én konkrétan a kiskertünkben meg a garázsban ülök egész nap, mert nem bírom már elviselni a rokonságot.

Szerintem nagyon sok csalàdi kapcsolat fog megromlani, de legalább arról meggyozodhettem, hogy ahogy vége ennek, egybol költözöm is innen.

2020. márc. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!