Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik életet választanád, ha...

Melyik életet választanád, ha gyerek lennél?

Figyelt kérdés
Élnél 50 éves korodig jólétben kocsi,ház,gyerek pénz,minden vagy szegénységben lepukkantan,nyomorban 80 éves korig inkább?
2020. márc. 21. 02:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Ha kisgyerek lennék, rávágtam volna, hogy 80 év, hiszen az jóval több. Viszont most érettebb fejjel (19 évesen) inkább az ugyan rövidebb, de tartalmasabb életem. Inkább éljem rövid ideig az álmom, mint sokáig a rémálmom.
2020. márc. 21. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ugy értem nem ha kisgyerek lennél,hanem mai eszeddl,ha kezdhetnéd ujra!
2020. márc. 21. 02:39
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Egyértelműen az első lehetőséget választanám.
2020. márc. 21. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Egyetértek azzal, aki a kevesebbet mondja.

A magyarázatom meg benne van ebben:

[link]

2020. márc. 21. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyértelműen az első. Én alapból egyetemre is úgy mentem, hogy olyan szakot választottam, amivel jól lehet keresni - mi értelme lenne az életnek, ha mindig csak kuporgatni kéne, lemondani szép ruhákról, utazásokról, jó kajáról, a gyerekemnek nem tudnék lakást venni, cserébe egész nap gürcölni kéne valami olyan melóban, amit utálok is? Én komolyan öngyilkos lennék, ha úgy kéne élnem, mint ahogy a magyarok 70-80%-a él.
2020. márc. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
80 ev! Ugyanis azokat az oromoket nem soroltad fel, amiket nem is penzen lehet venni. Es ha MEGFELELŐ értékrended van, akkor inkább romantikus a szegénység, mint sem. ;)
2020. márc. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
25%

Tudod kérdező, ez a kérdés egy ba..romság. És tudod miért? Mert egy gyerek egyetlen feladata a tanulás! Tanulsz azért, hogy jó jövőd legyen.

Az a 80 éves, akit felvázoltál, megérdemli a sorsát. Neki is volt lehetősége, hogy megteremtsen egy jobb, élhetőbb létet, de ezt nem tette meg.


Arra törekednék, hogy hosszú egészséges életet éljek, számomra elegendő jövedelemmel, tehát nem nyomorogva.


Az ilyen kérdések feltevőiről árulkodik az, hogy lusta a változásra, sz..r az élete, pedig lehetne jobb, ha változtatna.

2020. márc. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
Aki ma 80 éves nem feltétlen választhatta meg a sorsát! Erre legjobb példa az öreganyám. Ketten vannak testvérek, a húga jobb tanuló volt, mert rá nem nehezítettek semmit. Öreganyámnak főznie kellett már mosnia, kapálnia, amikor a húga kisebb volt. És bizony neki így nehezen ment a tanulás. Azért ne feledjük el, aki ma 80 éves, az a háború idején született és megélte az 56ot is! Ők tudják a leginkább, hogy akkor mekkora szegénység volt. Nem volt pénz két embert tanítattni. Persze akkor is voltak jómódú emberek, akik csatlakoztak a párthoz, és behódoltak annak, ami itt volt. Öregapám csak ezért nem volt gazdag, egyébként tehetséges ember volt! Mert ő nem adta el az emberi mivoltát egy ideológiának. És engem is erre nevelt, többek közt ezért nem vagyok én se gazdag, mert nem tükrözöm a mai világot, hogy ökörségeket nagyokat mondva jussak előrébb.
2020. márc. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#8

Az a különbség, hogy ma már nem csak akkor viheted sokra, ha benyalsz egy ideológiának. Ma már bárki kitanulhat jól fizető szakmát, fel lehet venni diákhitelt, lehet egyetem mellett dolgozni, vagy akár dolgozhatsz egyetem előtt is x ideig és a félretett pénzből élsz egyetem alatt, ha a szüleid nem támogatnak. Szóval szerintem manapság tényleg csak az nem viszi sokra, aki nem tesz érte.

2020. márc. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#8 nálunk a szülők, nagyszülő pont ugyanezt papolják.. hogy "nem volt lehetőségük"


Érdekes, hogy több 100 embert fel lehet sorolni, akik ugyanakkor születtek, ugyanúgy szegény családba, és mégis előrébb jutottak mint az én nagyszüleim/szüleim.


Szóval egy kamu duma, hogy nem volt lehetőség, inkább csak nem éltek vele, mert hittek másnak.


Apámnak fiatal korában epilepsziás rohama volt.. orvos rámondta, hogy nem vezethet, és nem dolgozhat gépen (esztergályos lett volna).. eltelt 40 év és nem volt semmi rohama, leélte az életét kiszolgáltatott, alulfizetett segédmunkásként, mert hitt 1 db orvosnak! most meg azt papolja, hogy neki "nem volt lehetősége" bla bla bla... de volt, lehetősége, elmenni másik orvoshoz, kivizsgáltatni magát, tanulni valami mást, stb. de nem.


Kérdésre válaszolva.. a 80 évet választanám jólétben kocsi,ház,gyerek pénz,minden. Ugyanis az élet nem fekete és fehér!

2020. márc. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!