Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám meggyőzni arról...

Hogyan tudnám meggyőzni arról a szüleimet, hogy kell egy kis idő a saját dolgomra?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, egy raktárban dolgozok két műszakban. Minden hónapban teszek félre pénzt, segítek itthon, nem vagyok alapjáraton rossz "gyerek" (kinek mi).


A lényeg az, hogy szükségem lenne két-három hétre ahhoz, hogy elintézzek valamit, ami személyes és nem írom le. Miért nem fogadják el, hogy addig a félretett pénzemből költenék, nem lennék láb alatt? Segítenék itthon meg nem változna semmi, csak bem dolgoznék addig, lényegében felmondanék mert fontos nekem ez a dolog.


Hogyan tudnám meggyőzni őket? Tudtok valami észérvet az ilyen meggyőzhetetlen szülőknek?



2020. márc. 14. 06:56
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Felhoztam többször, de csak hőbörögtek, nem hallgattak meg. Felnőtt vagyok papíron, azt teszek amit akarok, de kerülném a konfliktust, szóval az ilyen válaszokkal hogy csináljam mert nem szólhatnak bele nem tudok mit kezdeni. Köszönöm előre is!
2020. márc. 14. 06:59
 2/14 anonim ***** válasza:
Gondolom nincs kilatasban masik munka. Azzal kene èrvelni
2020. márc. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát az errefelé nincs, az igaz. Ez a legnagyobb baj...
2020. márc. 14. 07:27
 4/14 anonim ***** válasza:

Fizetés nélküli szabadságot nem tudsz megbeszélni a munkahelyeden?

Velem volt hasonló helyzet munkahelyváltáskor, adtam két hetet magamnak elintézni az ügyes-bajos dolgaimat, és még egy kis pihenés is belefért. A távolabbi rokonok meg már kérdezősködtek, hogy akkor most ki fog eltartani?

2020. márc. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Akkor mennyire okos dolog felmondani a semmire?

Meg szep hogy nem nezik jo szemmel.

2020. márc. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
És mi az a megveszekedett fontos dolog amiért eldobnád a megélhetésed?
2020. márc. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Le lehetne velük ülni és elmondani, mi az az égetően fontos dolog és akkor talan megértenék. De úgy felmondani hogy nincs kilátásban másik munka és elvárni hogy ne szóljanak semmit, mókás ötlet
2020. márc. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Papíron felnőtt vagy, de valójában csak egy kisgyerek.

Eldobnád a megélhetésedet úgy, hogy nincs más lehetőséged?

Vedd ki az éves szabadságodat akkor, amikor megteheted, addig halaszd el a fontos dolgodat!

2020. márc. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Vree ***** válasza:
Esetleg nem tudsz megbeszélni egy másik munkahelyet későbbi kezdéssel? Vagy a jelen helyen munkahelyen megbeszélni?
2020. márc. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kitalálom: valami marhaság miatt hagynád ott a munkahelyed. Ideje lenne felfogni, hogy a megélhetés előbbvaló annál éppen mihez szottyant úri kedved.
2020. márc. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!