Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek meg fognak jelenni...

Szerintetek meg fognak jelenni az élősködők a járványt követő válság idején?

Figyelt kérdés

Aki most elsőre eszembe jutott pl Hitler volt. Ő, ahogy tudom, a válságnak hála kerülhetett vezetői posztra. Szeribtem az elkövetkező krízishelyzetben megint tarolni fog mindenféle szélsőség. Ez csak egy példa, most nem az ilyenekre gondolok, inkább a csalók, seftelők, szürkezónás bűnözők lennének porondon a kérdésemben.

A valutázók, üzemanyaggal foglalkozók, a cigarettával kereskedők, élelmiszer uzsorások, csalók, efféle emberek.


Mit gondoltok, milyen területrken jelenhetnek meg a helyzetet kihasználó egyének?



2020. márc. 22. 06:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Továbbá szerintem szélsőséges csoportok is megjelenhetnek. Olyanok mint anno a romagyilkosok csoportja, netalántán a régi Gárdához hasonló akármi.

Ukrajnában is mindendéle frakciók bukkantak fel a háború miatt. Itt nen háború van, hanen a készültségre hajazó állapot, leterhelt hatóságok, már a sereg is bevetésre kerül(t). Szociológiai szempontból egy aranybánya ez a téma, nagyon szívesen folytatnék veletek kiterjedt beszélgetést ebben a témában!

Minden érdembeli válaszért megy a zöld.

2020. márc. 22. 06:53
 2/14 A kérdező kommentje:

Ja, és az élősködőt kérem idézőjelben venni! Nem mindenkinek rossz ember az olyan akit elsoroltam, legyünk egymással megértők és nézzünk mindent a saját szemszögünkből a másik szidása nélkül, ha az illető nem provokál

Köszönöm

2020. márc. 22. 06:59
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Dehogy. A mostani élősködőink nem hagynák.
2020. márc. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A vezetőink keze meg lehet kötve ha "nagy" lesz a káosz a járvány után. Modernizált világ ide vagy oda, kiskapu mindig van szerintem.

Ment a zöld :)

2020. márc. 22. 07:16
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, vagy a jelenlegi élősködők "képzik majd át" magukat másra... Már most is van, aki egyből megtalálta a piaci rést és kamu lakás fertőtlenítést vagy tízezerszeres áron adott, kétes minőségű maszkokat, gumikesztyűt, kézfertőtlenítőt és egyebeket árul...
2020. márc. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Így van, pedig még csak most kezdtük el. Szerintetek utána meddig fajulhat ez, hogy látjátok?
2020. márc. 22. 07:45
 7/14 anonim ***** válasza:
Sokan "kreatívak", az biztos. Korábban is voltak ilyenek, most is vannak/lesznek, de olyan, mintha hamarabb reagálnának rájuk az illetékesek...
2020. márc. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hááát, most még igen, mert példát statuálnak a próbálkozókkal a későbbieknek. De ha nagy gáz lesz a hatóságnak megeshet hogy lesz nagyobb baja is a csalóknál a helyi rendvédelemnek.
2020. márc. 22. 08:44
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindig voltak, és lesznek olyan emberek, akik a homokot is eladják a sivatagban. Ügyeskedők, rafkós, trükkös emberkék. Máris sokan próbálnak pl benzint felvásárolni, valami módon meggazdagodni a válságból. Szerintem ha ez lemegy, sok vállalkozás, munka egyszerűen elvész, mert senkit sem fog érdekelni. Más dolgok meg felvirágoznak. Óvóhelyépítő vállalkozások jelennek meg, túlêlőfelszereléseknek nagy piaca lesz, stb. Az emberek most rájöttek, h katasztrófák nem csak a távoli múltban voltak. A következő lehet egy aszteroida becsapódás, gépek lázadása vagy bármi. Remélem, h az egészségügyet felvirágoztatjuk, a haszontalan celebek meg eltünnek a süllyesztőbe. Győzike, xfactor, és effêle faxságok egy múló hóbort lesznek, amin a mai kisgyerekek csak mosolyogni fognak 10 év múlva.
2020. márc. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Lazy Lover ***** válasza:
Már vannak tele velük a marketplace meg a boltok aljas módon mindent felemeltek
2020. márc. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!