Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek lètezik megoldás...

Szerintetek lètezik megoldás iskolai, ès munkahelyi kiközösítès ellen? Mennyire hibás az áldozat?

Figyelt kérdés
Alaptermèszetem kicsit zárkózott,csendes,segítőkèsz,de aki bánt,azzal nem vagyok annyira kedves,ès nem mindenkivel tudok hülyülni. Most felnőtt nő vagyok,ès dolgoztam már olyan helyen,ahol akkor sem kedveltek,ha fejre állok. Ahol most dolgozok egy ève, ott mèg nem tapasztaltam nagyobb atrocitásokat,esetleg 1-2 kisebb sèrtèst,amit kezeltem.Most a kisebbik lányom,aki 10 èves őt közösítik ki.Kitünő tanuló,táncol,rajzversenyeket nyer.Azt mondják rá,hogy bekèpzelt ,de nem az. Sokan az önbizalomhiányt is tartják hajlamosító tènyezőnek pedig szerintem nem minden esetben zavaró.Engem nem zavar,ha a kollègámnak alacsonyabb az egója.Nem azt lesem.

2020. márc. 24. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenhol ez van, akkor van felelőssége benne az áldozatnak is, mert ezek szerint a karaktere miatt lesz minden közegben áldozat.

Ha elvétve köt ki áldozatszerepben, akkor egyszerűen csak nem elég sggfej és konfrontatív szembeszállni a primitív barmokkal.


Az intelligens embereket gyakran kikezdik, mert frusztrálja őket, hogy van valaki, akinek a puszta jelenléte elég ahhoz, hogy elrontsa a bulit. Például egy intelligens, jó munkaerő mellett fel fog tűnni a főnöknek, hogy lehet többet is dolgozni és hogy a társaság nagy része lébecol hozzájuk képest. És emiatt ki fogják utálni, ha már eltéríteni, lerontani nem tudják. Velem pl ez volt. A csöndes embereket, akiknek kevés a barátjuk is, jobban támadják, mert nincs meg náluk annyira a védőháló. Lehet piszkálni őket anélkül, hogy bárki melléjük állna és elég nagy szája lenne ahhoz, hogy visszaalázza azt, aki megalázza a másikat. Szimplán nem oda illő embereket is piszkálnak, mert ez bontja azt az összhangot, amit ők kiépítettek.

2020. márc. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ritkábban az az áldozat, aki túl intelligens ahhoz, hogy ne álljon bele a vitába. És az, hogy nem vág vissza, még jobban hergeli azokat, akik provokálják az illetőt, hogy sikerüljön megtörnie...


Alapvetően a szekálásnak és a bullyingnak sokan ki vagyunk téve. Csak van, aki meg tudja ezt szakítani, mert lepereg róla vagy elég erős ahhoz, elég tekintélyt parancsoló vagy elég ember veszi körbe, hogy ne érezzék szórakozásnak vele cseszekedni. Vannak primitív körök, akik mindenkibe belekötnek és a kölykök kifejezetten undorítóak tudnak lenni ilyen szempontból, főleg, ha otthon a családi légkör frusztrálja őket. Bennük még annyi gátlás sincs, mit egy primitív felnőttben. Nem zavarja őket annyira, ha nevetségesen és drámaian viselkednek, ha azzal a másikat lejáratják.


Sokszor elég csak elhagyni az adott kört és vállat vonni. De van, hogy elkísér ez egy másik közösségbe is. Akkor érdemes elgondolkodni, hogy miért is annyira könnyű fogást találni az illetőn, hogy valakik ezzel töltik az idejüket

2020. márc. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Figyeltem,hogy magasabb pozícióban lèvő emberek is lehetnek kitève,mèg orvosok,tanárok is,de a karakterèről nem tehet senki.
2020. márc. 24. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!